merkur vision vs merkur futur
4/4luk makina bosa kusur aramayinSmile
30 yildir uretiliyor. tarihte progress ten sonra en uzun sure uretilen adjustable modeli bu.
kusur olsaydi tarihteki yerini alirdi coktan.
(19/04/2012, Saat: 15:52)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4/4luk makina bosa kusur aramayinSmile
30 yildir uretiliyor. tarihte progress ten sonra en uzun sure uretilen adjustable modeli bu.

üstadım ,futur var sonra 34c,ej 89 sonra 37 slant ...konu almak yada almamak değil hakkıyla kullanmak yahut kullananabilmek.emek ve sevgi gerektiyor.bakalım benimki geçici bir heves mi?
(19/04/2012, Saat: 16:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/04/2012, Saat: 15:52)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4/4luk makina bosa kusur aramayinSmile

üstadım ,futur var sonra 34c,ej 89 sonra 37 slant ...konu almak yada almamak değil hakkıyla kullanmak yahut kullananabilmek.emek ve sevgi gerektiyor.bakalım benimki geçici bir heves mi?

Bunlar evladiyelik aletler. Sirayla hepsini edinseniz ve kullanmasaniz bile kusaktan kusaga gecer. Maddiyatla da ilgili, hepsi guzel alet saydiklarinizin ve uretimde olduklari icin zamanla da edinilebilir.
(19/04/2012, Saat: 16:21)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/04/2012, Saat: 16:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

anladım ...
şu anda ws de kullanıyorum; kullan at dönemde sanki ciltte sakalla birlikte kazındığı için sakallar daha geç uzuyordu.şimdi rapira ve shark kullanıyorum,cildimde kazınma yok fakat ters perdah almıyorum 3 yada 4 perdah hep aşağı yönde bu seferde sakallar çabuk uzuyor ws çok mild galiba .ws nin 2 kalibre agresif olanı nedir yada ws den sonra ki razorum ne olamalıdır ?
Bunlar evladiyelik aletler. Sirayla hepsini edinseniz ve kullanmasaniz bile kusaktan kusaga gecer. Maddiyatla da ilgili, hepsi guzel alet saydiklarinizin ve uretimde olduklari icin zamanla da edinilebilir.
de89 kullanmadim ama herkes cok memnun. ws den biraz daha agresif, gillette slim adjustable 4 ayarina denk geliyor. merkur 34le hemen hemen ayni.
Benim şahsen çok hoşuma gidiyor bu Merkur Vision.Bir türlü denk gelmedikSmile Ama ilk fırsatı değerlendireceğim.Hem jilet yüklemeside gayet güvenli.Forumda yokmudur acaba birilleri güzel ayrıntılı fotolorını çektikten sonra bir inceleme yapsın?
Linguist in dediği gibi böyle kalite aletler çocuğunada geçer,torununada.
(19/04/2012, Saat: 23:29)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim şahsen çok hoşuma gidiyor bu Merkur Vision.Bir türlü denk gelmedikSmile Ama ilk fırsatı değerlendireceğim.Hem jilet yüklemeside gayet güvenli.Forumda yokmudur acaba birilleri güzel ayrıntılı fotolorını çektikten sonra bir inceleme yapsın?

üstadım futuru alıp sürekli 4 yada 5 ayarında kullanacaksak niçin ayarlı makine alalım.ayarlı razor kullananlar sürekli ayar değişimi yapıyormu acaba yoksa 5.vites de sürekli devammı
ilk perdede yüksek agresiflikte sonraki iki perdede düsük agresiflikte kullanarak cildinizi koruyabilirsiniz.

günübirlik tıraş olurken 1 de hergün kulanıp
5 günlük sakal alacagınız zamanda sonuna kadar açabilir sıkıntısız o işinde üstesinden gelebilirsiniz

birçok farklı makineyi tek makinede toplamak gibi birşey
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(20/04/2012, Saat: 00:07)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilk perdede yüksek agresiflikte sonraki iki perdede düsük agresiflikte kullanarak cildinizi koruyabilirsiniz.

günübirlik tıraş olurken 1 de hergün kulanıp
5 günlük sakal alacagınız zamanda sonuna kadar açabilir sıkıntısız o işinde üstesinden gelebilirsiniz

birçok farklı makineyi tek makinede toplamak gibi birşey

üstadım, ayarlı makine jilet yakınlığını değiştiriyor anladığım kadarıyla.peki futuru 37 slant ve de 89 ayarında kullansak değiştirmesek futur vs 37 vs 89 karşılaştırması.üçünün kıyaslaması denge esneklik hız etc hangisi ağır basar
umarım şaçma olmadı.neyse maksat hasıl oldu.
(20/04/2012, Saat: 00:05)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/04/2012, Saat: 23:29)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim şahsen çok hoşuma gidiyor bu Merkur Vision.Bir türlü denk gelmedikSmile Ama ilk fırsatı değerlendireceğim.Hem jilet yüklemeside gayet güvenli.Forumda yokmudur acaba birilleri güzel ayrıntılı fotolorını çektikten sonra bir inceleme yapsın?

üstadım futuru alıp sürekli 4 yada 5 ayarında kullanacaksak niçin ayarlı makine alalım.ayarlı razor kullananlar sürekli ayar değişimi yapıyormu acaba yoksa 5.vites de sürekli devammı

Hocam zaten sürekli aynı ayarda kullanmıyorsunuz.Ben futur kullanırken şöyle yapıyorum.Diyelimki 4 günlük sakal ile.İlk perdeyi 2. ayarda,daha sonraki perdeyide 3-4 arası bir ayarda alıyorum.Mesela eğer sık tıraş olmam gerekir ise 2 den fazla çıkmıyorum.Bana bu şekil iyi geliyor.Ayarlı makine aslında hoş bir şey.Sonuçta makinenin karakteri sizin elinizde oluyor.
Saygılar,

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Muhle R41 & R89 & Merkur 15C: Tavsiyeleriniz Eskizcan 8 2,805 01/01/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Eskizcan
  How It's Made ( çift kenarlı jilet ve Merkur DE ) Efrasyab 6 4,833 15/09/2018, Saat: 19:33
Son Yorum: Efrasyab
  Bu makina Merkur 42 olabilir mi habaz 6 4,251 08/03/2018, Saat: 22:44
Son Yorum: habaz
Information Merkur Katalogları franksinatra 2 4,350 19/08/2014, Saat: 01:09
Son Yorum: franksinatra

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: