Wilkinson Sword Classic vs Rimei
Merhaba arkadaşlar. Arkadaşın dediği gibi yumuşak ve pek sık olmayacak sakalım var benim de. Şu an elimde ws var ama biraz mild geliyor bana. Forumdaki tavsiyeleriniz üzerine Rimei almayı düşünüyorum. Acaba agresiflik olarak Rimei Ws den bir tık mı üst yoksa bariz fark var mı?
(07/01/2016, Saat: 11:15)LeonErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar. Arkadaşın dediği gibi yumuşak ve pek sık olmayacak sakalım var benim de. Şu an elimde ws var ama biraz mild geliyor bana. Forumdaki tavsiyeleriniz üzerine Rimei almayı düşünüyorum. Acaba agresiflik olarak Rimei Ws den bir tık mı üst yoksa bariz fark var mı?

Bariz fark var.
@arandur, Rimei ile hangi tıraş bıçağını önerirsiniz?
(07/01/2016, Saat: 21:33)LeonErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @arandur, Rimei ile hangi tıraş bıçağını önerirsiniz?

Hepsini önerebilirim, Rimei'nin sıkıntı oluşturduğu bir durum yaşamadım.
Teşekkür ederim @arandur komşum Smile
@mustafayazar, @LeonErdem, arkadaşlar merhaba. Konuyu yeni gördüm. Ben de yaprak jiletli tıraşta yeniyim. Akıcı tıraş için ben kesinlikle rimei tavsiye ediyorum. Ws classic ya çok mild, ya jileti konforsuz bir açıda tutuyor ya da başka bir sorunu var. Diyeceksiniz ki çok milad makine mi olur? Ben ws classic ile tıraş olurken hep temiz tıraş olabilmek adına makineyi yüzüme çok bastırdım. Rimei ise temel prensiplerden olan bastırmadan tıraşa sizi ikna etmek için gayet iyi bence. Jilet olarak rimei ile şimdilik gillette silver blue denedim, şiddetle tavsiye ederim.
Önce yuma ile başladım. 3. yılımda Rimei ile devam ediyorum. tek sıkıntısı rimei acaip derecede jilet seçiyor. Perma Sharp ile enfes agresif, derby ile sıkıntılı, Gillette tüm serileri ile yağdan kaymalı, Astra ile şuursuz. ben şu anda kadar rimei ile sadece rapira uyumunu beğenebildim. diğerleri yazdığım gibi. biliyorum rapira belki yeryüzündeki en tırt jilet markası ama ne hikmettir bilemiyorum rimei ile adeta sakalda sevişiyor. anlayamadım arkadaş. sakallarım çok sert sivilce bol batık kıl dönmesi bol ve muzdarip bir suratım vardı klasik traş ile yenebildim.

wilkinson olayını bu watsons da gördüm merak ettim derhal bi operasyon yapabilirim 15,90 TL idi.... bu arada n11.com da wilkinson set gördüm alınır mı bilmiyorum?

http://urun.n11.com/tiras-fircalari-ve-s...P103644929
(19/03/2017, Saat: 01:55)felekman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önce yuma ile başladım. 3. yılımda Rimei ile devam ediyorum. tek sıkıntısı rimei acaip derecede jilet seçiyor. Perma Sharp ile enfes agresif, derby ile sıkıntılı, Gillette tüm serileri ile yağdan kaymalı, Astra ile şuursuz. ben şu anda kadar rimei ile sadece rapira uyumunu beğenebildim. diğerleri yazdığım gibi. biliyorum rapira belki yeryüzündeki en tırt jilet markası ama ne hikmettir bilemiyorum rimei ile adeta sakalda sevişiyor. anlayamadım arkadaş. sakallarım çok sert sivilce bol batık kıl dönmesi bol ve muzdarip bir suratım vardı klasik traş ile yenebildim.

wilkinson olayını bu watsons da gördüm merak ettim derhal bi operasyon yapabilirim 15,90 TL idi.... bu arada n11.com da wilkinson set gördüm alınır mı bilmiyorum?

http://urun.n11.com/tiras-fircalari-ve-s...P103644929

Rimei'den sonra WS Classic çok mild gelebilir. Muadili agresiflikte veya ayarlanabilir bir alet almanızi öneririm. Ama fiyatı uygun gene de elde dursun diyorsanız o başka.
Ben de Rimei ve Shark ikilisiyle günlük çok konforlu tıraşlar çıkarıyorum.
Shark da öyle ahım şahım bir jilet değil biliyorum ama bu ikili bana çok uydu.
Sonuçlar çok yakın (BBS) olmuyor ama gayet yeterli.
Karşılaştırma icin sunu söyleyeyim: Elimde progress, slim, black beauty ve 36C de va.
Diğerleri daha efektif ama çoğu tıraşımı rimei+shark ile oluyorum.
Sakalım orta sert (beyazlar da çok, onlar da sert) ama seyrek
Rimei'nin jilet seçtiğine ben de katılıyorum, Astra ile ben de Rimei'yi anlaştırmadım ama black beauty Astra ile güzel oldu
(19/03/2017, Saat: 02:06)Kaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rimei'den sonra WS Classic çok mild gelebilir. Muadili agresiflikte veya ayarlanabilir bir alet almanızi öneririm. Ama fiyatı uygun gene de elde dursun diyorsanız o başka.

aslında mild bir makineye şu sıralar ihtiyacım var açıkçası. ama sakalı 3-4 günde bir olunca biliyorum wilkinson çok tıkanacak çeşme altından çıkarmadan traş olmam gerekecek. benim diğer elde kalan ve rimei ile bir türlü kaynaştıramadığım ve asla rimei ile iyi bir ikili olmayı başaramayan jiletlerimi bununla belki biraz daha sıkıntısız kullanırım diye düşünüyorum. Bide alt dudak ile çene arasında bu günlerde dev su toplayan sivilcelerle savaşıyorum. belki wilkinson classic bunları halledebilir diye düşünüyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,628 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 700 807,184 18/04/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: Kaptan
  Wilkinson Quattro Titanium ts9funk 14 21,118 07/12/2017, Saat: 10:45
Son Yorum: kokopelli
  N11 Wilkinson Sword Quattro Tıraş Seti Bay ve Bayan için 9.90 TL Tarık 4 5,392 21/03/2017, Saat: 22:14
Son Yorum: hattusha

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: