Yanmasız tıraş var mıdır?
Herkese merhaba,
Baya bir süredir geleneksel tıraşa gönül verdim ama şöyle bir durum var, ustura ya da makina ile her tıraşımdan sonra illa ki azcıkta olsa bir as sürünce yanma yaşıyorum. Çok takıldım bu konuya çok yavaş dikkatli de tıraş oldum ama illaki as veya şap kullandığımda yanma yaşadım yaşıyorum.
Genellikle progress 4 3 2 ayarlar olmak üzere 3 perde ya da ustura ile 1 yada 2 perde şeklinde tıraş oluyorum. Daha az perde de denedim ama yok illa yanma oluyor.
Hiç yanmama diye bir şey var mıdır? Yoksa ne yaparsan yap bir yanma olacak mıdır?
Bir çok şekilde denedim ama çözüm bulamadım.
şimdiden teşekkürler
Var hocam neden olmasın Smile
Eskiden en büyük hayalim babam gibi tıraş olmaktı. Adam zaten her sabah tıraşını olur. Hafta sonu da bir yere mi gidilecek, hemen tıraşını olur giderdi.
Ben çok imrenirdim. Çünkü ben sadece akşamları tıraş olabiliyordum. Ve ertesi güne zaten ciddi bir sakal oluyordu. Hep kirli sakal gezdim yıllarca.

Benim tıraş sonrası sivilce sorunum vardı. Tıraş olduktan sonra hep sivilceler çıkardı. Bunların çaresi aslında losyon ya da şaptır. Bunlara rağmen bu sivilceler vardı. Fakat inatla, günlük tıraş oldum. Hiç istisnasız... Lord üstadın bir postu vardı, o hoşuma gitti. Afrika'da millet çıplak ayak gezer. Bir yerden sonra cilt alışıyor dedi. Evet gerçekten de alışıyor.

Siz belli bir birikimi olan bir insansınız. Mesela bazı jiletleri yüze uyup bazılarının uymadığını da biliyorsunuz. Kendinize uygun jiletiniz de var, diğer ekipmanlarınız da...

İnatla, daha sık tıraş olmaya ve cildinizi alıştırmaya çalışın derim. Ve akşamları yatmadan önce yüzünüze bakım kremleri sürüp geceden sabaha biraz daha güçlenmesini sağlayabilirsiniz.
Alkol içeren tıraş sonrası ürünleri unutun. Smile Ben şu sıralar tıraş sonrası sadece balsam kullanıyorum. Yanma 0. Tıraş losyonunu ensemde kullanıyorum, kokusu için, yüzüme sürmüyorum Big Grin . Senelerce alışmışım kolonya vari ürünlere, başlangıçta sanki birşey unutmuşum gibi geliyordu yüzüm yanmayınca, sonra alışıyor insan.
(08/01/2016, Saat: 18:00)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Var hocam neden olmasın Smile
Eskiden en büyük hayalim babam gibi tıraş olmaktı. Adam zaten her sabah tıraşını olur. Hafta sonu da bir yere mi gidilecek, hemen tıraşını olur giderdi.
Ben çok imrenirdim. Çünkü ben sadece akşamları tıraş olabiliyordum. Ve ertesi güne zaten ciddi bir sakal oluyordu. Hep kirli sakal gezdim yıllarca.

Benim tıraş sonrası sivilce sorunum vardı. Tıraş olduktan sonra hep sivilceler çıkardı. Bunların çaresi aslında losyon ya da şaptır. Bunlara rağmen bu sivilceler vardı. Fakat inatla, günlük tıraş oldum. Hiç istisnasız... Lord üstadın bir postu vardı, o hoşuma gitti. Afrika'da millet çıplak ayak gezer. Bir yerden sonra cilt alışıyor dedi. Evet gerçekten de alışıyor.

Siz belli bir birikimi olan bir insansınız. Mesela bazı jiletleri yüze uyup bazılarının uymadığını da biliyorsunuz. Kendinize uygun jiletiniz de var, diğer ekipmanlarınız da...

İnatla, daha sık tıraş olmaya ve cildinizi alıştırmaya çalışın derim. Ve akşamları yatmadan önce yüzünüze bakım kremleri sürüp geceden sabaha biraz daha güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

ahhh ahhh hergün ama hergün tıraş oluyorum ben deBig Grin çözemedim nerede yanlış yapıyorum diyeBig Grin balsam da filan sorun yok as sürdüm mü hemen yanıyorumBig Grin
(08/01/2016, Saat: 18:10)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alkol içeren tıraş sonrası ürünleri unutun. Smile Ben şu sıralar tıraş sonrası sadece balsam kullanıyorum. Yanma 0. Tıraş losyonunu ensemde kullanıyorum, kokusu için, yüzüme sürmüyorum Big Grin . Senelerce alışmışım kolonya vari ürünlere, başlangıçta sanki birşey unutmuşum gibi geliyordu yüzüm yanmayınca, sonra alışıyor insan.

güzel mantık Big Grin balsamda sıkıntı yok zaten ama as e de ayrı bir hastayım . merak ettiğim as kullanıp yanmamak mümkün mü? var mı öyle büyüğüm as kullanıyorum 0 yanmaBig Grin
Sakalım 3 günlük bile olsa tek perde olurum. Her tıraşta yeni jilet açarım. Makinenin üst kısmı hafifçe yüzüme değecek şekilde hiç bastırmadan tıraş olurum. Sıfır yanmayı henüz yakalayamadım ama çok az belli belirsiz bir hissiyat veren limon kolonyası ile tıraşımı tamamlıyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Abiler cogumuz, bebek poposu kıvamını tutturmaya calısıyoruz. Onun icin ugrasırken de cildimizi yoruyoruz. Birkac seferden daha fazla aynı yerden geciyoruz vs.

Harika bir tıraş cıkartmaya calıstıgım gunlerin ardından 2 gun dinlenmeye yapıyorum yuzum istemiyor ardından yeni bir tıras.
O yuzden 0 kesicegim, en yumusak benim yuzum olucak, lazer epilasyon zannedecek yuzumu goren vs. tutkularına kapılmadan Tongue Gunluk veya gun asırı, ilk perdede sakalların cıkıs yonune(WTG), ikinci perde yandan olarak(XTG) yaparsanız hem daha cok tıras oluyorsunuz, farklı urunleri kullanabilmeniz acısından hemde yanma vs yasanmamıs oluyor.

Unutmayın herkesin sakallarının cıkıs yonu farklı yuzune gore. Yuzunuzu inceleyin. Sakalların cıkıs yonune ters tıras olmayın(ATG). Ne oluyorsa bu ters tırastan dolayı oluyor.

Bu dediklerim gun asırı veya hergun tıras olmayı sevenler veya mecbur olanlar icindir. Neoromancer gibi abilerimiz haftada 1 olur, en iyisi olsun der. Zaman ayırır vs O is farklı.
Söyleceklerim bu kadar bilginize arz ederim Big Grin
Kullanılan ürünlerde alkol olduğu için muhakkak yanma olur. Tahriş yaşamasanız bile yanma oluyor,Niveanın sıfır alkollü ürünlerini kullanabilirsiniz ama o da bana yapay geliyor,alkol olacak illa.. Eğer tıraştan sonra ilk sürdüğünüzde yanma olup sonra geçiyorsa o zaman tahriş yaşamamışsınızdır ama uzun saatler yanma ve gerginlik hissederseniz o zaman baya bir tahriş olmuştur. Ben genelde losyon sürüyorum ve 10 dakika sonra da balsam, o zaman pamuk gibi oluyor. Her gün R 41 ile tıraş olmama rağmen yanma ve acı olmuyor...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Alkol orani dusuk urunler yanma yapmiyor bende ama bunun olcutu anladigim kadariyla cildin ust katmaninin hasar gormesi. Benim cildim cok hassas gercekten. Fakat koruyuculugu yuksek bir urun, yumusak uclu bir firca, kivamli/yogun bir kopuk ve mumkunse pre shave urun kullanimiyla tahrissiz tiras oluyorum. Ve az perdede bitirdigim takdirde sap veya losyon sürdüğümde hic yanma olmuyor. Ha eger ki agresif bir alet kullanıp yakin tiras oluyorsam tahris olmasa bile sap veya losyon kullandigimda muhtemelen cildin ust yuzeyi biraz daha jiletle surtundugu icin hafif de olsa birkac saniyelik bir yanma oluyor. Olabildigince mild bir alet ve konforlu jiletle ve kivamli kopukle iki perdelik bir deneme yapar misiniz komsum? Birakin cok temiz olmasin bir seferlik. Sonucu yazarsiniz.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Bazı bahtsızlar için tıraş teknikten, araç-gereçten bağımsız zorlu bir süreç.
İlaç yan etkisi sonucu derisi incelmiş, akneye yatkın, sistik akneden çöküntü ovası, vadi... her türlü topografik yapıyı yüzünde barındıran, sakalı bir tevir çıkan kişiler öyle videolardaki gibi tıraş olamaz.
Ben o ustalar gibi 3 tıraş olsam 4. tıraşı olabileceğim bir cildim kalmaz, bırak tıraşı o şekilde yüz köpürtsem yine kalmaz.

(08/01/2016, Saat: 18:52)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakalım 3 günlük bile olsa tek perde olurum.
Benim için de tek çare tek perde Smile
pre-after shave filan zaten kullanamam. Ahali için mucizevi krem benim için gözenek tıkayıcı.
Diğer bir nokta da tıraşta kullanılan ürün ya da ürünler konusunda eğer bir ölçüde verim alınmışsa ısrarcı olmak.
Cildin alışması için zaman gerek.
Nasıl özeniyorum her tıraş farklı sabun, fırça, alet deneyen kimselere, ah ah Tongue

Diyeceğim odur ki @mirzacem efendi "tıraş insanın kendine yakışanı giymesidir." (artık eskimiş de olsa)
Ben de tek perde ve birkaç rötuş ile tıraşı bitiriyorum. Boyun bölgem çok hassas, hiçbir teknik, ekipman fayda etmez. O yüzden tek perdede en temiz tıraşı almaya bakıyorum. Hergün tıraş olmam gerekiyor, R41, Fatip günlük tıraşta sıkıntı yapabiliyor, Progress ve Futur ile rotasyona sokuyorum.

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 873 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,776 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,403 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 67,435 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ? eggman 135 137,022 26/02/2021, Saat: 20:53
Son Yorum: Mustafa40
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,257 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,081 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,073 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,758 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,732 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: