Sağlıklı gülüşler :)
(13/01/2016, Saat: 01:08)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aloe vera hatta toptan aldım, organik olması da cabası kötü yani fiyatı ama diş sağlığı önemli

Emre nereden temin ettin urtekram'ı benim sonunucu macun da bitmek üzere, güzel fiyat varsa bende alayım 3-5 tane.

Urtekram'ın tadı tuzu yok ama alışınca diğerleri acayip geliyor zaten.
www.BarbarosRazors.com

http://www.ayisigiorganik.com/urtekram-o...erali-75ml

buradan ağustos ayında tanesi 15TL den almıştım kargo bedava olsun diye, geçen işyerimden arkadaşlar da istedi toptan alıcam indirim yapar mısınız dedim yapamayız demişlerdi

gZqQrR.png
@Turquoise;
Üzerinde "Toothpaste" yazan ama dişmacunu diye satılan bir ürünü düzenli olarak her diş fırçalamada kullanmanın herhangi bir sakıncası varmıdır ?
Ben ORAL B nin şarjlı olan diş fırçasını kullanıyorum. Diş etlerim çekildiği için doktor bu fırçayı önermişti. Hem baskı uyguladığınızda uyarı veriyor hem de 2 dakika zaman uyarısı var. Her yarım dakikada uyarı veriyor. Güzel kullanışlı ve etkili bir ürün. Tavsiye ederim....
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(13/01/2016, Saat: 01:08)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aloe vera hatta toptan aldım, organik olması da cabası kötü yani fiyatı ama diş sağlığı önemli
310318a0ee9646267f2e19dd31cf45e4.jpg

Emre komşum teşekkürler
Merhabalar @emre-sti kullandığınız urtekram diş macunuyla daha önce hiç karşılaşmamıştım ama eczanelerde satılıp yakın zamanda da gratislerin yurt dışından temin etmeye başladığı splat diş macununa çok benzettim . Kendisi severek kullandığım ama normale göre biraz tuzlu bir ürün tamamen organik florürsüz ve içeriklerine baktığınızda çok temizler aloe vera , çilek , acı biber ,kömür ,üzüm , arı sütü ,yasemin , papatya , adaçayı , ardıç gibi birçok kullanım alanına hizmet eden çeşidi bulunmakta . Mutlaka urtekram ıda denemeye çalışacağım . Organik diş macunu konusu geçince bahsetmek istediğim ama unuttuğum bir nokta aklıma geldi =
Diş macunu tüplerinin arka alt kısmında renkli çizgiler bulunmakta . Çizgi renkleri bize ürün hakkında çok önemli bilgiler veriyor . Satın alırken bunlara kesinlikle dikkat etmek gerek. (birçok kozmetik üründe bu çizgiler mevcut)
Yeşil : Doğal ürün.
Mavi : Doğal ve tıbbi ürün karışımı ürün.
Kırmızı : Doğal ve kimyasal madde karışımı ürün.
Siyah : Tamamen kimyasal ürün.
996952_742713595743585_1241010982_n.jpg
splat%2Bchili.JPG

@AKadir komşum toothpaste ingilizce olarak diş macunu demektir , farklı bir anlamda kullanımı yapılan farklı bir ürün varmı bilemedim , resim atarsanız daha net olur .
(14/01/2016, Saat: 02:58)Turquoise Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Organik diş macunu konusu geçince bahsetmek istediğim ama unuttuğum bir nokta aklıma geldi =
Diş macunu tüplerinin arka alt kısmında renkli çizgiler bulunmakta . Çizgi renkleri bize ürün hakkında çok önemli bilgiler veriyor . Satın alırken bunlara kesinlikle dikkat etmek gerek. (birçok kozmetik üründe bu çizgiler mevcut)
Yeşil : Doğal ürün.
Mavi : Doğal ve tıbbi ürün karışımı ürün.
996952_742713595743585_1241010982_n.jpg
splat%2Bchili.JPG

Şu kısım biraz havada kalıyor. Çünkü bu renk kodlarının imalat esnasında tüplerin kesimi için sensörler tarafından kullanıldığı söyleniyor. Kesin doğru ya da yanlış diyemiyorum ama bendeki silindir şeklindeki Sensodyne macunda herhangi bir renk kodunun olmaması en azından bunu doğruluyor.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
6de87d53fc4d6dcf3405b3a166005af2.jpg
(14/01/2016, Saat: 02:58)Turquoise Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @AKadir komşum toothpaste ingilizce olarak diş macunu demektir , farklı bir anlamda kullanımı yapılan farklı bir ürün varmı bilemedim , resim atarsanız daha net olur .
Üstadım daha sonra fotosunu bulup atarım ama kullandığım birkaç üründe toothpaste ibaresi bulunup içinde diş macunu şeklinde ama diş parlatma amaçlı (diş tozu gibi) minik partiküllerin bulunduğu bir macunla karşılaştım. Sorma ihtiyacım bu sebepleydi. Toothpaste = dişmacunu kısmına zaten itirazım yok Smile . Bulduğumda foto ileteceğim ama yine bilgi alırsak sevinirim. Zira ağız sağlığı konusu doğrusunu bildiğimizi sandığımız çok yanlışlarımızla dolu.
(14/01/2016, Saat: 02:58)Turquoise Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Organik diş macunu konusu geçince bahsetmek istediğim ama unuttuğum bir nokta aklıma geldi =
Yeşil :  Doğal ürün.
Mavi :   Doğal ve tıbbi ürün karışımı ürün.

Bu konu daha önce de şu konuda gündeme gelmişti http://geltir.com/thread-3842-post-91321.html#pid91321 ve @impaticaret bu konuyla ilgili bilgi vermiş, tüplerin kapanma noktasındaki kare şeklindeki renkli alanların hangi amaçla yapıldığını açıklamıştı.

Diş macunu tüplerinin altında, kapanma noktasındaki renklerin ürünün doğallığı konusunda ipucu verdiğine dair söylenti dışında bir bilgi yok. Renklerin ipucu vermediğine dair ise konunun uzmanları tarafından verilen bilgiler var. Zaten ürünün doğal veya kimyasal olmasıyla ilgili tüpün kapanma noktasına renk kodu verilerek neden ipucu verilme ihtiyacı duyulsun? Doğrudan "kimyasal" "doğal" gibi ifadelerle belirtilebilir.

Ayrıca yine Diş Hekimleri de diş macunlarının arkasındaki renklerin ürünün doğallığı konusunda bir anlam ifade etmediğini belirtiyorlar:

http://www.hurriyet.com.tr/fircadaki-dis...i-24972877

Alıntı:Diş macunlarının arkasındaki yeşil rengin doğal, siyah rengin kimyasal, mavi rengin doğal ve tıbbi ürün karışımı, kırmızı rengin ise doğal ve kimyasal malzeme karışımı maddelerden oluştuğunu gösteren görseller var. Bunlar yanılgıya düşürmemeli. Diş macununun arkasındaki renkler kullanıcılar için pek bir anlam ifade etmemeli.

http://www.milliyet.com.tr/dis-macunlari...k-2121370/

Alıntı:Diş macunu tüplerinin renk kodları gerçekten içeriklerindeki kimyasal oranları yansıtıyor mu?

Hayır! Bu tamamen bir şehir efsanesinden ibarettir.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: