İtalyan Bariyeri, Saponificio Varesino Sabun İncelemesi
(05/08/2019, Saat: 16:27)Serkan1221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O kadar yüklemeye gerek yok komşum. Şahsen ben yaqi fırça ile 5 sn falan yüklüyorum yetiyor. Direk fırçayı ıslatıp yükleme yapıyorum. Su ekledikçe zaten köpürüyor. Ama extrashaving de sıcak su ekleyip bekletiyorsun yazıyor.. O bekleyen su zaten eritiyor sabunu. Direk o suyu fırçaya yada köpürtme tasına döküp köpürtüyorsun. Onuda denedim. Birde bu seceneği deneyebilirsin. Az gelirse köpük yükleme yaparsın. Bir de çok yükleyince yoğurt gibi oluyor. Az yükleme ile hem daha fazla gider sabun hem de krem şanti yoğunluğunu daha rahat yakalarsın. Hayırlı olsun sabununuz.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim komşum öneriniz için, ilk başta deneme amaçlı 20sn kadar yükledim inceleyebilmek için. Haklısınız çok hızlı köpürüyor o yüzden ilk etapta 10sn yükleyeceğim tabi bu fırçaya görede değişmekte. Sabun üzeri beklettiğim suyuda kullanabikiriz pre shave gibi çok kaygan bir yapısı oluyor. İlk yüklememdeki köpük patlamasını unutamayacağım komşum çok gelmişti gerçi az yükleyerekte kaç senede biter Allah kerim Wink
Dün geldi yeni ürünüm. Çok merak ediyordum iyi ki merak etmişim. Daha önce 70. Yıl olanı kullandım. Çok memnundum.

Şimdi gelelim bu ürüne. Tışarımda merkur progress, yaqi sentetik fırça kullandım.
Tıraşım 70. Yıl olana göre daha komforlu geçti. Ama bu şimdi yeni foruma üye olan arkadaşlar vardır, 70. Yıl kötü demek değil. Bu sabunlar zaten üst segment sabunlar. Kötüsü olmaz. Cidden tıraş esnasında hayran kaldım. Ayrıca tıraş sonrası bir ürün de kullanmadım. Bebek gibi bir yüzle tıraştan mutlu mesut ayrıldım. Bu arada 70. Yıldan sonrada birşey kullanmıyordum. Ama bundaki nemlilik bambaşka. Kokusu ise ben çok beğendim. Koku tarifi zordur. O yüzden girmeyim ben o konuya.

Sonuç olarak şahane bir ürün benim için.

3ad0bc5eb26530ec2d63d54196b61f5a.jpg

(10/08/2019, Saat: 14:05)Serkan1221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün geldi yeni ürünüm. Çok merak ediyordum iyi ki merak etmişim. Daha önce 70. Yıl olanı kullandım. Çok memnundum.

Şimdi gelelim bu ürüne. Tışarımda merkur progress, yaqi sentetik fırça kullandım.
Tıraşım 70. Yıl olana göre daha komforlu geçti. Ama bu şimdi yeni foruma üye olan arkadaşlar vardır, 70. Yıl kötü demek değil. Bu sabunlar zaten üst segment sabunlar. Kötüsü olmaz. Cidden tıraş esnasında hayran kaldım. Ayrıca tıraş sonrası bir ürün de kullanmadım. Bebek gibi bir yüzle tıraştan mutlu mesut ayrıldım. Bu arada 70. Yıldan sonrada birşey kullanmıyordum. Ama bundaki nemlilik bambaşka. Kokusu ise ben çok beğendim. Koku tarifi zordur. O yüzden girmeyim ben o konuya.

Komşum yeni ürünüzü iyi günlerde kullanın SV sabunu çok severek kullanıyorum. Bende merkür progress ve yaqi sentetik fırça ile tıraşlarımı oluyorum, gerçekten güzel köpük yükleniyor, uyum sağladı. Artık tıraşlarımda da kullanmaya alıştım.

SV sabuna tıraş sonrasında şap sürüp, duruladıktan sonra bir kat daha kalan köpüğü sürüp tıraş malzemelerimi temizlerken yüzümde yaklaşık 5 dakika bekletiyorum. Sonrası cildimi nemlendirdiğini gördüm. İlk denemelerde bekletmediğim için after shave kullanma ihtiyacı duyuyordum ancak şuanki kullanımımla gerek kalmadı tabi burda cildimin yağlı olup, hızlı toparlamasıda var o yüzden kişiden kişiye farklılık gösterebilir.
(10/08/2019, Saat: 14:05)Serkan1221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün geldi yeni ürünüm. Çok merak ediyordum iyi ki merak etmişim. Daha önce 70. Yıl olanı kullandım. Çok memnundum.

Ürününüz hayırlı olsun... Manna Di Sicilia tıraş sonrası nemlendirme husunda daha başarılı bulmuşsunuz... sabunun incelemesini yapan @dikdik_s Manna Di Sicilia yı bildiğin mwf kokusu diye tanımlamış mwf de zaten tıraş sonrası bakımı ile bilinen bir sabun... acaba bu benzerlik içerik olarakta benzer olmalarındanmı ileri geliyor yoksa sizin aldığınız sabunun sürümü 4.3 inceleme yapılan ürünün 4.0...yoksa bu yeni sürümlerin bakım hususunda dahada geliştirilmiş olmalarındanmı ileri geliyor. Bende bir SV sabunu siparişi vermeyi düşünüyordum tarifinize bakılırsa Manna Di Sicilia 4.3 tam aradığım sabun ama koku olarak benim tercihim farklı olacaktı ama onların yeni sürümleri yok sanırım... yani bu sürüm farkı kafamı karıştırdı.
Koku olarak sadece yorum yapıcak olursam SV nin kokusu evet MWf ye benziyor fakat SV nin kokusu dahabi yumuşak ve dahada kalıcı oldugunu söyleyebilirim .Animalic kokuları sevdigim için benim için her iki üründe gayet güzel kokuyor .Şunuda belirtmek isterim SV gibi bi sabunun tabiri caizse tezek gibi bile kokması bu performans ve traş sonrası hissiyatı için şahsi kanaatim deger yönünde .
Mwf kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacam komşum. Ama kokusu impa ticarette yazdığı gibi bitkisel kokular. Şahsen rahatsız olacağın bir kokudan çok bayılacağın bir koku diye düşünüyorum.

(10/08/2019, Saat: 21:21)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koku olarak sadece yorum yapıcak olursam SV nin kokusu evet MWf ye benziyor fakat SV nin kokusu dahabi yumuşak ve dahada kalıcı oldugunu söyleyebilirim .Animalic kokuları sevdigim için benim için her iki üründe gayet güzel kokuyor .Şunuda belirtmek isterim SV gibi bi sabunun tabiri caizse tezek gibi bile kokması bu performans ve traş sonrası hissiyatı için şahsi kanaatim deger yönünde .

Dedemin yayladaki evinden tezekleri izleyerek yorumunuzu okudum Big Grin
@SilentSv komşumun denemem için yolladığı SV Manna'yı Proraso Tıraş Kasesine basmıştım, yumuşak bir forma sahip olması ile refill olan tipi alınıp kaba basılması kolay olacaktır. SOC Domuz ile epey kısa bir sürede yoğun bir köpük elde ettim. Tıraş sonrasında sabundan eksilen kısım ise neredeyse yok gibiydi. Uzun sakallarım sebebi ile sakal diplerine ulaşmak için ilk perdede biraz uğraştım ancak, mükafatı büyük oldu desem yeridir. Kayganlık ve koruyuculuk gayet başarılıydı R41 tıraşında epey yardımcı oldu. Tıraş sonrasında herhangi bir ürün kullanmaya ihtiyacım yoktu. Koku tarifi olarak bir başarım olmaması sebebi ile tarif edemem ancak kokusunu sevdim. İlerde imkan olursa tıraşa olan katkısı sebebi ile bir kaç tane SV almak isterim.
(04/10/2019, Saat: 09:27)kirmizibalik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @SilentSv komşumun denemem için yolladığı SV Manna'yı Proraso Tıraş Kasesine basmıştım, yumuşak bir forma sahip olması ile refill olan tipi alınıp kaba basılması kolay olacaktır. SOC Domuz ile epey kısa bir sürede yoğun bir köpük elde ettim. Tıraş sonrasında sabundan eksilen kısım ise neredeyse yok gibiydi. Uzun sakallarım sebebi ile sakal diplerine ulaşmak için ilk perdede biraz uğraştım ancak, mükafatı büyük oldu desem yeridir. Kayganlık ve koruyuculuk gayet başarılıydı R41 tıraşında epey yardımcı oldu. Tıraş sonrasında herhangi bir ürün kullanmaya ihtiyacım yoktu. Koku tarifi olarak bir başarım olmaması sebebi ile tarif edemem ancak kokusunu sevdim. İlerde imkan olursa tıraşa olan katkısı sebebi ile bir kaç tane SV almak isterim.

Sıhhatler olsun, yukarıda bir komşumuz Manna yı 70. yıldan daha iyi bulduğunu söylemişti, bu versiyon farkından olabilir, Manna 4.3, 70. Yıl 4.1. Mannayı bende çok beğendim özellikle 2. tıraşımda ilk tıraşa göre çok daha iyi köpük yapınca. 70. yılı deneyeyim bakalım mannaya göre kıyaslarım.
Manna nın nemlendirmesi daha iyi bence. Tıraş sonrasında daha fazla hissediliyor. SV lerde ben kuruma yaşıyorum. İlk perde de özellikle. Acaba koyu kıvamlı mı yapıyorum köpüğü. 2. Ve 3. Perdede bunu yaşamıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,122 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 59,564 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 259,064 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,273 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,051 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 420,186 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,145 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,554 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,447 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Pearl Shaver's Spirit Artisan Tıraş Sabunu İncelemesi Oldstyle 2 1,691 26/11/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: