İtalyan Bariyeri, Saponificio Varesino Sabun İncelemesi
Wink 
48734093577_dfdcaf311a_b.jpg

Komşum ilk kez ustura mı denemek istiyorsun,
Acemisin feather jileti duydun, çok keskinmiş, ilk kez mi deneyeceksin,
İlk makinenden sonra hep duyup merak ettiğin agresif R41'i aldın eline, elin mi titriyor.
Veya
Ben özelim en hassas ciltli benim, beni anlayamazsınız Smile  mı diyorsun, yanmasız tıraş mı istiyorsun.

Gel kardeşim gel dermanın burada. Tok karnına sabah veya akşam, 1 adet Saponificio Varesino ile tıraş.

]48734091222_03e9c1f128_c.jpg

Sabunumuz 13-30 Usd aralığında, premium sınıfta kabul edebileceğimiz fiyat ve performansa sahip. Yalnız 15Usd ortalama ile, 150 gramlık, Tripple Milled çok sert bir sabun alıyorsunuz karşılıgında. Çok uzun süre kullanabileceginiz bir sabun bu. Hatta ben bu sabunu her perdede ayrı köpürtme yapıyorum ki, ömrü hayatımda bitirebileyim.

Ambalaj:
Sabun şık bir kutuda. İtalyanlar Akdeniz insanı, süslemeyi, şişirmeceyi seviyorlar. Kutu doğal kağıttan yapılmış gibi, içerisinde plastik bir koruyucu kutu icine alınmıs sabun ve uzerine gecirilmis kagıt seritten oluşuyor.
Markanın ayrıca ekstra olarak sattığı ahşap kaplarıda bulunmakta. Ben ikea kaplarımdan memnun oldugum icin almayı dusunmedim. Ama ürünler yakısıklı. 70 yıl özel üretim modelide ince bir teneke kutu icerisinde geliyor.

48733582108_4d53bccc04_c.jpg

48733915866_5991db2942_c.jpg

Koku:
Kokular kalıcı degil, rahatsız etmiyor. Tıraştan sonra üstünüze yapışmıyor. Ben şahsen koku özürlüyümdür, affınıza sığınarak şu şekil;
MannadiSicilia: Bildigimiz MWF kokusu.
Felce Aromatica: İlk koklandığında bir karabiber, ama ardından hanımeli gibi yumuşak bir çiçek kokusu. Çok entresan güzel bir koku.
70Yıl Özel üretim: İlk başta limon ardından turunçgil ve çiçek kokuları gibi. Harika bir koku. İnsan kokladıkça koklayası gelir.
Diğer modellerinden daha almadım bilmiyorum.

Performans:
MWF nedense zor köpüren sabun olarak bilinir halbuki, biraz suda bekletip, sıcak suda beklemis hafif nemli fırçanızla çok rahat köpük yapabileceğiniz bir sabundur. Neyse konumuz MWF degil, ama onda zorlandın mı komşum, buyur S.V. en kolay köpük yapabileceğin sabunlardan biri, yeter ki iyi yükle. Zaten bitirmek için iyi yükle yoksa bitmez bu sabun.

Not: Sentetik en yumusak fırça ile köpük yaptım ki bu sabun sert fırça sever olayının biraz olsa yanlış oldugu gözüksün. Her fırça ile her sabun köpürür hiç sıkıntı olmaz dostlar. Resmi çektigim yer ile banyo farklı yerlerde, getirirken her tarafa köpük saçtım evde. Kusuruma bakmayın. Hanım görmeden aklım temizlikte, foto anca bu kadar Smile

48733910121_d617301a0b_c.jpg

Koruyuculuk/Yastıklama
En üst düzey. Başlıkta belirttigim gibi bir bariyer. Zor zamanlarında, sıkıntılı, tehlikeli anlarında kullanacağın sabun bu işte. Kuruyuculuk muhteşem.

Akıcılık/Kayganlaştırma:
Bu konunun köpüğün suratımızda kuruması ile çok alakalı düşünüyorum ben, gerçi Tobs Avocado'da ekstra bir akıcılık var o çok ayrı ama, genel olarak sabunlarda 3 aşağı 5 yukarı benzer en azından bana göre.
Scuttle ile sıcak köpük yaptıgım için benim yüzümün yarısındaki köpük bazen kurur, fırçamı biraz sıcak suya değdirerek tekrar o bölgeden gecip köpüğümü nemlendiririm. S.V sabun da hafif kuruma gösterdi, tekrar geçtim üstünden cillop hiç sıkıntı yok. Hani bu akıcılık konusu çok teknik ve subjektif bir konu diye düşünüyorum fazla girmiyorum.

Sonuç/Özet:
Piyasada çok marka model, fiyat aralığında sabun vardır. Beğendiklerin içinde bazısı vardır alırsın, güzelmiş dersin rotasyona dahil edersin canın istedikçe kullanırsın Örn: Cella, Speick vs. gibi.
ama bazısı vardır ilk kullanımdan sonra sanki dünya üstünde bir daha bulamazsın gibi 2ciyi söylersin, yedekte dursun diye. Bu son yazdığım kategoriye benim için az sabun giriyor,bunlar simdilik başlıca MWF, Tobs Avocado amerikan artisianlar ve şimdide Saponificio Varesino.

Yurt dısından getirmek te zorlanan arkadaşlar veya uğraşmak istemeyenler vardır, komşular siz öncelikle İmpa dan MWF ve Avocado alıyorsunuz.
Bu ürünlerden benim kadar zevk alıyorsanız o zaman Saponificio yu şiddetle tavsiye ederim.

Ekstra:
Manna Aftershave: Bildigimiz aftershave ler gibi degil. Sulu balm kıvamında. Yatıştırıcı özelliği harika. Kalite yüksek. Yalnız şık olsun diye kutuyu metalden yapmışlar, e hali ile sıkamıyorsunuz anca çalkalayarak dökmeye çalışıyorsunuz. Yakışıklı ama kullanışlı mı bilemiyorum. Koku sabunun aynı kokusu. Bence bu markanın balmına gerek yok. Aftershave ler balm gibi. Tavsiye ederim.

70.Yıl Balm: Sabunla aynı kokuda, güzel abi işte ne diyeyim; Notre Dame'ın kamburu gibiydim sürdüm Brad Pitt oldum, veya anne karnında ki bir bebegi Plasenta'nın koruduğu,sardığı gibi yumuşacık sardı beni Smile ne söyleyim ki güzel iste. Mucize değil sonuçta, kaliteli bir balm. Alıyor parasını yabancı ama şisesinden ürününe yapıyor da. Şişesi için bile alınır. Ben bitince şişesine başka balm koyup aynen kullanmayı düşünüyorum.

48843309358_03dd070062_n.jpg

Kusurumuz olduysa affola
Saygılar
detaylı inceleme olmuş, eldekiler azalınca alınacak listeye ekledim bunları Smile
Dikdik üstadım, döktürmüşsün eline sağlık. Harika görünüyorlar.
Elinize sağlık komşum. İncelemeniz şahane olmuş. Güle güle bitirmeniz dileği ile.
Eline saglik Serdar Hocam, yine stand-up tadinda dokturmussun. Yalniz fotograflar istah aciyor, nefsi zorluyor. Smile
Inceleme icin tesekkurler Smile benim tundra artica as de yolda
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Arkadaşlar güzel yorumlarınız icin tesekkurler, daha güzelleri sizlerin olsun. Az buçuk fikir verebildiysem ne mutlu bana.

@Saltuk
Sabunlar ile aftershave lerin kokuları aynı. Bende tundra yok. Gelince buraya kokusunu tarif edersen güzel olur kardeş.
Okuduğum en keyifli incelemelerden biri olmuş. Çok tebrikler!

Uzun süredir radarımda olan bir marka SV. İyice iştahım kabardı...
gurmekokular
Çok kıvamında bir inceleme olmuş. Elinize sağlık ve güle güle kullanın komşum Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Elinize, aklınıza sağlık.
Çok nadiren aynı yazıyı iki kere okumaktan zevk duyduğum oldu.
İki kere okudum. Teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,917 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,201 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,944 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,110 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,053 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,522 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,531 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,312 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Pearl Shaver's Spirit Artisan Tıraş Sabunu İncelemesi Oldstyle 2 1,681 26/11/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: Oldstyle
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,264 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: