Gillette Super Speed "Tv Special" 1958
(10/07/2012, Saat: 00:44)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10/07/2012, Saat: 00:40)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu aletlerde ne fiyat yaptı arkadaş Big Grin
peder bey bilseydide zamanında bunlardan atsaydı köşeye yatırım niyetine

Siz yapin hocam bugun muhlelerini ejlerini merkurlerini biriktirin bakarsiniz sizin "peder" oldugunuz vakit bu gunkuler deger kazanir Smile ozellikle ej ve muhleden umutluyum kalite kokuyorlar cidden Smile

kalite kokuyorlarda üretimi durdurmuyorlar Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
belli mi olur Mc. bizim torunlar da bizim dedelerimize dedigimiz gibi "Ah dedem sundan 5-10 tane stok yapsaymis" demesinler Big Grin
Saygilar
(10/07/2012, Saat: 02:04)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kalite kokuyorlarda üretimi durdurmuyorlar Smile
karpuz kabuğu düştü şimdi aklıma Blush
de89dan bende 2 adet alayım
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
konu superspeed değilmiSmilekonu dışına çıkmayalımCool iki günlük geleneksel tıraşçılarda 89 diyorlarsa Idea başka söze gerek yok Wink

(10/07/2012, Saat: 03:05)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: karpuz kabuğu düştü şimdi aklıma Blush
de89dan bende 2 adet alayım
Muhle veya ej'ye tto yapmalari icin baski mailleri atsak filtrelerine takilir miyiz acaba gercekten super olurdu ya birde ayarli oldugunu dusunsenize herhalde forumun tiras aleti olurdu Smile
sürekli üretim yapacaklarını zannetmiyorum bence sebebi şudur; artık kalitesiz ve hızlı tüketim dönemindeyiz,insanlar bilmedikleri yada yanlış bildikleri için kalitesiz tıraş aletlerine para veriyorlar,uzak doğu üretimi ürünler nicelikte piyasayı vursada nitelikte vuramadı,niteliğe bakan tüketicide azalıyor,mars venüs gibi gezegen isimli çapaklı makine üreticileri ya gerçekten kaliteli ürün yapacak ,tto modelleri piyasaya sürüp talep artışı zorlayıp muhleyi de tto üretimine zorlayacak yada üretim segmentini değiştirecek, piyasayı muhle ve ej tekeline alacak ,ürün yelpazesini genişletip ,geliştirmek adına yeni retro futuristik tto modellerini piyasaya arz edecek,tıraş severler beğenirse 10 yıl üretim planına geçilecek ...

saygılar

(10/07/2012, Saat: 08:26)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhle veya ej'ye tto yapmalari icin baski mailleri atsak filtrelerine takilir miyiz acaba gercekten super olurdu ya birde ayarli oldugunu dusunsenize herhalde forumun tiras aleti olurdu Smile
(10/07/2012, Saat: 09:46)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sürekli üretim yapacaklarını zannetmiyorum bence sebebi şudur; artık kalitesiz ve hızlı tüketim dönemindeyiz,insanlar bilmedikleri yada yanlış bildikleri için kalitesiz tıraş aletlerine para veriyorlar,uzak doğu üretimi ürünler nicelikte piyasayı vursada nitelikte vuramadı,niteliğe bakan tüketicide azalıyor,mars venüs gibi gezegen isimli çapaklı makine üreticileri ya gerçekten kaliteli ürün yapacak ,tto modelleri piyasaya sürüp talep artışı zorlayıp muhleyi de tto üretimine zorlayacak yada üretim segmentini değiştirecek, piyasayı muhle ve ej tekeline alacak ,ürün yelpazesini genişletip ,geliştirmek adına yeni retro futuristik tto modellerini piyasaya arz edecek,tıraş severler beğenirse 10 yıl üretim planına geçilecek ...

saygılar

(10/07/2012, Saat: 08:26)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhle veya ej'ye tto yapmalari icin baski mailleri atsak filtrelerine takilir miyiz acaba gercekten super olurdu ya birde ayarli oldugunu dusunsenize herhalde forumun tiras aleti olurdu Smile

Aslinda merkur ayarli makine yaparak takiplerini de yapmalari icin zorluyor ama onlar neden hala direniyor anlamiyorum. Geleneksel tiras "hastaligina" yakalanan zaten aldikca aliyor r89 sahibi de muhleden ayarli makine alir ej89 sahibi de ej'den alir. Umarim gunun birinde guzel bir urunle piyasada ayarlilar sinifinda yerlerini alirlar
ayarlı alet gillettenin yaptıklarıdır,bazı injector marka ve modelleri şimdilik konu dışı olsun,bende slim,black long ve short handle var,merkurun hangi ayarlı modeli slime yada blacka rakip olabilir,62 yapım slim merkur aletlerin yanında daha ışıltılı duruyor

konuyu şöyle bağlayacağım,merkur daha iyi ve yeni modeller yapsınki çıtayı yükseltsin,muhlede çıtayı yükseltsin
merkur pazara hakim müşteriside kalitesine razı hatta kusursuz gözüyle bakıyor,işte bu müşteri grubunu çekmek lazım ama nasıl

benim kusurlu dediğime bir başkası kusursuz diyebilir,bu kusursuz diyen kişinin kusuru değil kabul yada tatmin eşiğinin makul yada ılımlı olmasıdır
başka bir deyişle kalite ölçek meselesidir,ben ölçeği dar olarak bakarım kimisi geniş bakar

saygılar

(10/07/2012, Saat: 10:05)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10/07/2012, Saat: 09:46)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sürekli üretim yapacaklarını zannetmiyorum bence sebebi şudur; artık kalitesiz ve hızlı tüketim dönemindeyiz,insanlar bilmedikleri yada yanlış bildikleri için kalitesiz tıraş aletlerine para veriyorlar,uzak doğu üretimi ürünler nicelikte piyasayı vursada nitelikte vuramadı,niteliğe bakan tüketicide azalıyor,mars venüs gibi gezegen isimli çapaklı makine üreticileri ya gerçekten kaliteli ürün yapacak ,tto modelleri piyasaya sürüp talep artışı zorlayıp muhleyi de tto üretimine zorlayacak yada üretim segmentini değiştirecek, piyasayı muhle ve ej tekeline alacak ,ürün yelpazesini genişletip ,geliştirmek adına yeni retro futuristik tto modellerini piyasaya arz edecek,tıraş severler beğenirse 10 yıl üretim planına geçilecek ...

saygılar

Aslinda merkur ayarli makine yaparak takiplerini de yapmalari icin zorluyor ama onlar neden hala direniyor anlamiyorum. Geleneksel tiras "hastaligina" yakalanan zaten aldikca aliyor r89 sahibi de muhleden ayarli makine alir ej89 sahibi de ej'den alir. Umarim gunun birinde guzel bir urunle piyasada ayarlilar sinifinda yerlerini alirlar
teşekkürler son alacağım alet altın kaplama 89 barley olur belki iki olur
oğlumun çok hoşuna gidiyor
başka almaya gerek yok

(10/07/2012, Saat: 10:34)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Super speed'ler hayırlı olsun , bu arada elemanlar kalabalıklaşıyor mu ne Smile
Gillette Super Speed flare

SANY1309.jpg

elinizde mutlaka bir gillete alet olsun slim, fatboy, black handle yada super speed

SANY1324.jpg

fatboy aşırı pahalı,slim daha uygun ,black handle slimden daha ucuz

SANY1393.jpg

fatboy ;50...150 dolar
slim ;30....50 dolar
black ;15....30 dolar
superspeed ; 10...20 dolar civarı

SANY1325.jpg

flare hariç 3 aletin tıraşları aynı,flare tto ama ayarlı değil.
denge,kavrama ve ergonomi olarak flare sahip olduğum black long ve short handle lardan daha iyi,tıraş kalitesi ve yakınlığı ayar olarak 5 yada 6. ayara denk kafa mimarileri biraz faklı görünsede tıraşları gillette kalitesi...

SANY1355.jpg

sapın incelerek kafaya monte olması aletin kafa dengesini ve kontrolünü arttırmış

SANY1348.jpg

tıraş aletini kendi düşey ağırlığına bırakıp yüzünüzde feather gibi bir jileti gezdirmesi çok başarılı ,sapın arkaya doğru kalınlaşarak ağırlaşması ve orantılı uzunluğu ,ters ve düz perde tıraşlarında etkili balans sağlıyor

SANY1364.jpg

özellikle boyun çene bölgesini tersden almak gibi tarzınız varsa flare kesinlikle sizin aletiniz

SANY1377.jpg

tıraş stili olarak R89 a benzetiyorum 89 la kıyaslarsam ; feather perma gibi kekin jiletlerde koruma barının özelliği sayesinde biraz daha affedici, sapın kısa ve orantılı dengeli ağırlığıyla 89 a göre ters tıraşlarda biraz daha hızlı

beni flare sahibi yapan Papazeriği üstada teşekkürlerSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  1971 Gillette Super Adjustable agatam 0 1,829 16/02/2022, Saat: 20:29
Son Yorum: agatam
  Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable _Olgun_ 260 277,794 08/04/2021, Saat: 17:36
Son Yorum: tiktak
  Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977) SumNauta 36 26,268 12/12/2020, Saat: 18:34
Son Yorum: furina
  Gillette Toogle Suhulet 19 26,816 05/05/2020, Saat: 20:42
Son Yorum: CK89
Heart Gillette British Aristocrat eggman 111 131,620 26/01/2020, Saat: 15:47
Son Yorum: Jaguar Paw
  Vintage Gillette Rocket (Parat modeli) SumNauta 12 10,138 18/12/2019, Saat: 13:01
Son Yorum: Jaguar Paw
  Gillette Fatboy Adjustable BigHillMe 267 284,499 09/08/2019, Saat: 23:34
Son Yorum: burakergun
  Gillette ayarlı makinelerde simetrik olmayan bar düzeltme laktik 6 6,551 25/07/2019, Saat: 01:42
Son Yorum: mustbe
  Gillette Slim'im geldi endlessrebel 10 12,056 13/06/2019, Saat: 15:24
  Gillette Aristocrat US koolandgang 30 26,009 21/04/2019, Saat: 23:37

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: