Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ?
Başka bir deyişle kimleri zehirlediniz  Big Grin  Ya da sizi kim zehirledi  Smile

Şimdi bu zehirledi ironisine kafadan gelip takılacak olanları bildiğim için açayım hemen.
Sizi kim bu zevkle tanıştırdı ya da bu masraf kapısının açılmasını kime borçlusunuz ?
Aslında ben de geleneksel tıraşın ekonomik olduğunu inananlardanım Smile Gerçekten şaka değil, bu böyle aslında.
Tabi abartmazsanız. Buyurun ne kadar ekonomik seçenekler var, gözünüzle görün.
http://www.geltir.com/thread-6912-post-1...#pid136020

Tabi kim tutar beni derseniz, bu işin de ucu bucağı açık Smile Neyse konuyu dağıtmayalım. Forumla tanıştığımdan beri, yıllardır yakın tıraşı tıraşlamayan ve hatta müstehzi bakışlarla küçük gören yakınlarım yavaş yavaş iskele tarafından yanaşmaya başladılar. Dün iki kişiyi daha bağladım, biri o kadar hasta olmuş ki gece gece bana Londra'nın hakikaten geleneksel tıraş mağazalarının fotoğraflarını yolladı Smile (Saat farkı da var tabi orada gece olmayabilir Smile )

2nbahzn.jpg

281bfhw.jpg

14l0ih5.jpg

Altına da Mach 3'ü çöpe attım yazmış (Aslında bunu yazmayaydım iyiydi  Big Grin )
Ezcümle mutlu azınlığa birkaç kişi daha kattık. Sizlerle paylaşmak istedim.
Bu arada beni zehirleyen olmadı, yani yaş itibariyle babadan yakın tıraşa başlayanlardanım.
Ama Geltir sayesinde form tuttuğumuz da inkar edilemez. Bu vesileyle de forumdaşlarıma bir kez daha teşekkür ederim. Wink
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Bundan 3 yil once iyi kopuk yapamadigim icin firca bakmak icin internette arastirma yapmistim-sorunun bende oldugunu bilmeden-.eksi duyuru da vatandasin biri porsuk firca icin "sabahin mahmurlugunda o guzel hayvan kuyrugunu yuzunuzde gezidiryor sanki" diye yorum yapmis, basmistim kahkahayi Smile Biraz gectikten sonra bitmek bilmeyen tahris sebebiyle balsam ararken lord ustadin bloguna rastladim, firca yazisini okurken aklima direkt o vatandas geldi. Iste oradan da buraya. Zehiri lord sparhawk verdi yani.
Simdiye kadar 4 kisi beni gorup geleneksel tirasa basladi.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Güzel bir konu olmuş komşum  Smile

Beni kimse zehirlemedi. Önceleri kartuş ve köpük kullanıyordum. Sonra bir dönem fırça ve WS sabun ile kartuş kullandım. (Yarı gelenekselci diyelim) Daha sonra tekrar kartuş ve köpüğe dönüş. Şimdilerde ise (uzunca bir süredir) geleneksel tıraş. Yani, bir memnuniyetsizlik ve arayış sonucu kendi kendime girdim bu geleneksel tıraş işine.

Kimleri zehirlediniz derseniz;

Daha önceleri geleneksel tıraş geçmişi olan, şu anda da forumda ÜSTAD (özellikle büyük yazdım, çünkü benim gibi sıradan  Smile bir üstad değil) seviyesindeki bir arkadaşımın (isim vermeyeyim  Big Grin ) tekrar geleneksele dönmesine vesile oldum. Hatta bu arkadaşımız kendisini o kadar aştı ki yetişmek ne mümkün  Smile Forumda ayrı bir yeri ve ağırlığı var. Daha sonra bize şu an yine forum üyesi olan bir arkadaşımız daha katıldı. Sonrasında ise biz üçümüz 2-3 arkadaşımızı daha zehirledik  Smile  Sürekli olarak ta bu konuyu gündemde tutup, bir nevi reklam yapmaya devam ediyoruz  Big Grin
Arkadaş ve iş çevremden 2 kişi.
Ben açıkçası kartuşlarla da gayet güzel tıraş oluyordum Smile Demek istediğim cilt hassasiyeti, tahriş, kıl dönmesi vs. gibi nedenlerle geleneksele başlamadım. Fırçam hep oldu, market işi şeyler. Wilkinson ve banat kullandım. Acelem olduğunda gel ve köpük de kullanıyordum.
Net üzerinden "nasıl tıraş olunmalı?" diye bir haber okumam herseyin başlangıcı olduSmile
Önce Lord'un blogu, sonra Geltir.
İyiki de bulmuşum diyorum. Keyifli bir hobi ve harika bir dost edinmiş oldum. Yalova'da iki gelenekselci @ooppss ile takılıyoruz.
Başlattığım 5 kişi oldu. İkisi biraderlerim. Biri devam ediyor, öbürü bana ayıp olmasın diye oluyorum diyor ama ona zor geldi diye tahmin ediyorum. Arkadaşlardan da sadece biri devam ediyor.
Açıkçası artık geleneksel propagandası yapmıyorum. Lafı geçerse gelenekselin daha iyi olduğunu söyleyip geçiyorum.

Bugün yeni bir imza yazısı ararken aklıma gelen şu cümleyle bitireyim:
Bir tümörüm olsaydı, adını Geltir koyardım. Smile))(Fight Club'tan bir replik)
Bir arkadaşım işi gereği hergün tıraş olmak zorundaydı ama çocuk nefret ediyordu. Kendisine ilk gözağrım WS Classic'iğimi vermiştim, ertesi neden daha önce bahsetmedin bu aletten diye hayıflanmıştı bana Smile
Beni Gillette Mach 3 fiyat endeksi zehirledi. Geltir'den önce Blackcloud Trade ve Impa'dan alışverişe başlamıştım. Lord blog ve Time newspaper röportaj sonrası Geltir panzehir oldu. İyi de oldu.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
10 bin kişi civarı olmalı Big Grin
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(19/01/2016, Saat: 22:40)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10 bin kişi civarı olmalı Big Grin
Dolar mı avro mu
(19/01/2016, Saat: 22:40)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10 bin kişi civarı olmalı Big Grin

Üstadım forumun mevcudu zaten 2500, geri kalan 7500 kim? Big Grin Bizim bilmediğimiz başka faaliyetleriniz de mi var? Big Grin Big Grin
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,332 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,537 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,547 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 29 11,869 03/01/2022, Saat: 23:37
Son Yorum: Oldstyle
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,086 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Gelin el ele verelim, geleneksel tıraş ekipmanlarını yaygınlaştıralım. mvorun 19 7,026 01/05/2021, Saat: 19:26
  Geleneksel tıraşa başlamaktan korkuyorum. ahmetahmet64 24 8,841 01/05/2021, Saat: 19:25
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,087 01/05/2021, Saat: 19:22
  Malzeme Tedariği Yüzünden Geleneksel Tıraşa Ara Vermek Zorunda Kaldım esatakgul 30 9,583 17/09/2020, Saat: 23:55
Son Yorum: shopol21
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,322 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: