Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ?
Bir iş arkadaşını aşılamaya çalıştım ama olmadı. Aslında benim geleneksel tıraşa başlama sebebin bu arkadaştır. Bi muhabbet esnasinda, aslında arko sabun ve fırça ile şöyle sıcak su ile iyi tıraş olur demişti. Ben zehirlendim ama o sadece arko sabun, banat sentetik fırça ve şap aldı. Onları da kullanmadı sanırım. Bu siteyi de malzeme ararken internette o buldu. Neticede olan bana oldu yaklaşık bir buçuk senedir güzel bir hobim oldu.
Şu anda calışmalarım sürüyor cok az kaldı Smile son olarak bir deneme konusunda anlaştık.
Reality is wrong,dreams are for real.
@hknz Güzelmiş. Bu arkadaşı da benim aşıladığım bir arkadaş gaza getirmiş. Ama o yurt dışında olduğu için ekipman temini de bize kaldı. Birazdan götüreceğim yeni cicilerini Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(10/02/2016, Saat: 18:20)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir iş arkadaşını aşılamaya çalıştım ama olmadı. Aslında benim geleneksel tıraşa başlama sebebin bu arkadaştır. Bi muhabbet esnasinda, aslında arko sabun ve fırça ile şöyle sıcak su ile iyi tıraş olur demişti.  Ben zehirlendim ama o sadece arko sabun, banat sentetik fırça  ve şap aldı. Onları da kullanmadı sanırım. Bu siteyi de malzeme ararken internette o buldu. Neticede olan bana oldu yaklaşık bir buçuk senedir güzel bir hobim oldu.

Kaybeden arkadaşınız olmuş.
Yıllar önce kartuşlu tıraşa geçen babama aşıladım geleneksel tıraşı. Çalıştığım yerde de bir arkadaşıma aşılamaya çalıştım ama malesef olmadı. Adam geleneksel tıraşı sevmiyor, hatta tıraş olmaktan nefret ediyor. Baskılarıma karşılık bana şunu söylemişti: ''Bana 'Tıraş olmak mı yoksa rus ruleti mi?' diye sorsalar, rus ruletini seçerim.'' Smile Smile Bu sözü söyleyen birine aşılamaya çalışmanın, akıntıya karşı kürek çekmekle eş değer olduğunu düşündüm ve bıraktım uğraşmayı Smile
Benim daha böyle bir teşebbüsüm olmadı zaten kendim yeni yeni öğreniyorum
"Doğa böyle işliyor; gücün kadar varsın, talep ettiğin kadar varsın."
Eski İstanbul beyefendisi kıvamında bir abimde babasından kalma Gillette aleti salonda aksesuar olarak görünce laf lafı açtı. halihazırda geleneksel traş oluyordu ama hem ürün çeşitliliğinden (@impaticaret sayesinde) hem de bu forumdan bahsedince muhabbet çok sardı. Ertesi gun soluğu Mustafa beyin yanında aldı. Eşlik edemedim maalesef ama ordan beni telefonla aradı,o heyecanı hissettim valla. Mustafa bey ben gittiğimde bana biraz soğuk davranmıştı (yüzü asıktı bir sorunu vardı belki de veya benden de kaynaklanmış olabilir çünķü ilk girdiğim ortamlarda biraz suratsız bulunurum) ama sağolsun abimle çok iyi ilgilendi. Ben abi cella ile başla demiştim İlk günden Progress uzun ve

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Le Pere Lucien aldı. O zamandan beri de sık sık impa ticareti ziyaret ediyor. Hatta az önce aradı ve kısa Progressin geldiğini müjdeledi

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Buraya da uye oldu mustisail arkadasım, onu sevdirdik islak tırası, arada impaya da ugruyor. Bir nurullah abim var, ona da ucundan fırca, arko, wilkinson alet ile arıstırma turları attırıyoruz. Ama bizim aldıgımız ucuk seylerden bahsedince bazen kızıyor, hayat boyu berbere gitsen o para tutmaz diye. Olsun onu da baslanttık sayılır.
Elektrik ustam vardı huseyin abi, o zaten kartuslu ve kopuk kullanıyormus. O kolay oldu, haslinger sabun hediye ettim bayıldı.

Simdilik bu sekil 3 kisi, ama çalısmalarım devam ediyor
Bir arkadasa bahsettim gitmis yuma derby arko sabun 3.lusu almis bi tiras olmus elimdeki progressi cope atasim geldiSmile)) velhasil basladi.. Insanlara tavsiye edelim ki yayilsin on yargi cok malesef...kartuslularin pahaliligindanda millet bezmis vaziyette..

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,447 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 29 11,785 03/01/2022, Saat: 23:37
Son Yorum: Oldstyle
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 25,974 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Gelin el ele verelim, geleneksel tıraş ekipmanlarını yaygınlaştıralım. mvorun 19 6,987 01/05/2021, Saat: 19:26
  Geleneksel tıraşa başlamaktan korkuyorum. ahmetahmet64 24 8,769 01/05/2021, Saat: 19:25
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,983 01/05/2021, Saat: 19:22
  Malzeme Tedariği Yüzünden Geleneksel Tıraşa Ara Vermek Zorunda Kaldım esatakgul 30 9,407 17/09/2020, Saat: 23:55
Son Yorum: shopol21
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,165 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: