Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ?
Amcamı başlattım ama başıma dert aldım. Malzemesi bitince beni arıyor Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(23/11/2016, Saat: 13:09)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amcamı başlattım ama başıma dert aldım. Malzemesi bitince beni arıyor Smile

Big Grin Big Grin Big Grin

Amca Can'dır Wink
Baba yarısı derler, sevdiğim bir tabirdir.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
İş arkadaşımı

- EJ 89
- FS Manchurian Pure Badger
- Protaso Kırmızı ve Yeşil
- Olmazsa olmazımız ARKO
- Muhtelif jiletler ile

geleneksel tıraşa başlattım. Zehirlemelerim devam edecek
Ekşisözlük sayesinde başladım ben de.
İş görüşmesine gideceğim bir günün evvelsinde kullan-at ile olduğum berbat tıraş sonucu, bu durumu kotarmak ve bir daha olmasını engellemek amacıyla araştırmalara başlamıştım. Sözlük'te geleneksel tıraş başlığını ve bu forumun başlığını okuduktan sonra devamı geldi zaten.
Şimdilik sadece bir arkadaşımı başlatabildim. Çünkü arkadaşlarım arasında tıraş olan sadece o vardı. : )
Ona da Rimei tıraş aleti, Lider fırça, Nivea krem, Arko çubuk sabun, kan taşı ve muhtelif jiletlerden oluşan bir set hediye ederek ilk zehri verdim. Bugün ilk tıraşını oldu ve gayet memnun kaldı. Yavaştan yabancı markalarla da tanıştıracağım onu. : )
8706c6fdf2b726a41d87d366451f97a3.jpg

Geleneksel tıraşa başlattığım abilerim ve kardeşlerim için petri kaplarında sabun numuneleri hazırladım.Bir kısmı teslim edildi.Diğerleri sahiplerini bekliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
de te fabula narratur.!
Her ne kadar forumda eskisi kadar faal olamasak da, aşılamalarımız devam ediyor  Big Grin
Geçenlerde saat ve dolmakalem takıntılarımızı paylaştığımız bir kardeşimiz, kendi arzu ve isteğiyle ıslak tıraş alemine geçiş yaptı. Biz de hayırlı olsun deyip, gerekli lojistik desteği sağladık. Rolleyes
Umarım kalıcı bir transfer olur, zira elektrikli tıraş makinesinden geldi. Tongue
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Hiç unutmam lise 2 yılları sakallar az ama herzaman sertti.
Kartuşla tıraş oluyordum çene bölgemde hep bir iki sivilce eksik olmazdı
Hafta sonları dedemlerde kalırken banyoda dedemin gilette slim dikkatimi çekerdi.
Dedim yahu birde şunla tıraş olayım... oda nesi hafta sonu slimle olduğum tıraşların ardından
Sivilce çıkmıyor hafta içi sivilceler gene orada,, anlamam biraz uzun sürdü ama dedem sayesinde
Geleneksel ile tanıştık diyebiliriz...Wink
Okuldan bir İngilizce öğretmeni arkadaşımı Rimei alet, Nivea Krem, modifiyeli (badem yağı, avokado yağı, gliserin) arko, bir küçük bir büyük boy domuz fırça, birkaç çeşit mild jilet ile geleneksel tıraşa başlattım. Kendisi de berberde ustura tıraşı seven bir arkadaş. Yalnız biraz hızlı çıktı, hemen çelik usturaya geçmeye niyetleniyor Big Grin Hatta hiç aklımda yokken benim de aklıma soktu Smile
Nedir, ne değildir?
Benim DE kullanmaya geçirdiğim arkadaşlardan birisi usturaya geçti, geri dönmüyor. Diğeri Qshave Futur'u hep 6 da tuttuğu için pes etti. Yok neymiş yüzünü kesiyormuş.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Açılın yeni jenerasyon geldi Smile

Maalesef arkadaşlarıma "tıraş bıçağı", " tıraş sabunu" diyince uzaylı görmüş gibi suratına bakmalarından mütevellit henüz her hangi birini başlatabilmiş değilim. Yeni nesil elektrikli tıraş aletlerine ve kartuşlulara o kadar alışmış ki, ben dahi DE aletlerin mazisi olduğunu bu forumda öğrendim. İlk girdiğim zamanlar "aa yeni aletler var ne güzel yapmışlar" diyordum..

İnşallah ben de birini başlatabilirim Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,330 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,531 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,543 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 29 11,857 03/01/2022, Saat: 23:37
Son Yorum: Oldstyle
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,080 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Gelin el ele verelim, geleneksel tıraş ekipmanlarını yaygınlaştıralım. mvorun 19 7,020 01/05/2021, Saat: 19:26
  Geleneksel tıraşa başlamaktan korkuyorum. ahmetahmet64 24 8,828 01/05/2021, Saat: 19:25
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,072 01/05/2021, Saat: 19:22
  Malzeme Tedariği Yüzünden Geleneksel Tıraşa Ara Vermek Zorunda Kaldım esatakgul 30 9,462 17/09/2020, Saat: 23:55
Son Yorum: shopol21
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,309 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: