Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P
(15/02/2017, Saat: 16:11)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

http://www.rocnel.com buraya bakabilirsiniz.

Saygılar.

Babam klasik tirasa zengin tirasi derdi, fiyatlarda tam zengin isi olmus. Abi isinize karismak gibi olmasinda, bu ülkede asgari ücret 1400 tl, %12'de issiz var.
@proulx
Sarayımızı gorup, haaa bu ulke buyuk ulkeymis diyen yabancı,
Bize de misafirlige geldiginde makinayı gorup, haa bu millet zengin millet desin Tongue

Bu yoruma anca bu kadar abes cevap verebildim, fazlasını yapamıyorum.
(15/02/2017, Saat: 22:22)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @proulx
Bu yoruma anca bu kadar abes cevap verebildim, fazlasını yapamıyorum.

Benim de aklıma çok enteresan cevaplar gelmişti ama bir saniye nefes alıp ben ciddi cevap vereceğim müsaadenizle Smile

Öncelikle rocnel bir seri üretim markası değil, niş bir hobi markası. Seri üretim yapıp (örneğin ayda 10.000 adet) maliyeti, dolayısı ile fiyatını düşürme şansı yok. Sonra işin içerisinde ciddi bir el emeği var ki takdir edersiniz ki bunun maliyeti de her zaman ustasının belirleyeceği fiyata eşit olabilir.

Üretici isterse daha ucuz malzeme (zamak, pirinç, vb.) ile daha az vakit harcayıp daha düşük fiyata satabilir veya bu örnekte olduğu gibi kaliteli malzeme kullanır, uzun zaman harcayıp kaliteli bir ürün yapıp paralelinde bir fiyata satar. Bu tamamen üreticinin vereceği bir karar.

Tüketici olarak bizim vereceğimiz karar ise basit, alım gücümüz + alım arzumuz / ihtiyacımız tüketicinin satış fiyatı ile uyuşuyor ise alırız, uyuşmazsa almayız.

Görebileceğimiz üzere bu matematiğin hiçbir yerinde asgari ücret ve/veya işsizlik oranı bulunmamakta. Çünkü her iki kavramın da konuyla bir alakası yok.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
@didik_s, posicor, tamam abiler mahalledeki Abdullah Ustaya talim. Wink diyorsunuzki, senin ne isin var NUSRet'te
(15/02/2017, Saat: 16:11)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

http://www.rocnel.com buraya bakabilirsiniz.

Saygılar.

Murat Bey, bir de foruma ozel fiyatlar vardi? Kisi bazli talep almadiginizi biliyorum ama bir sekilde uretim oldugunda teslim edilmek uzere forum fiyatlari hala gecerli mi?
Posicor komsumun guzel yazısından ancak bu ozeti cıkardıysan, uzuldum dostum. Neyse, Rocnel konusunu daha kirletmeyelim.
(15/02/2017, Saat: 20:57)proulx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Babam klasik tirasa zengin tirasi derdi, fiyatlarda tam zengin isi olmus. Abi isinize karismak gibi olmasinda, bu ülkede asgari ücret 1400 tl, %12'de issiz var.

Merhaba, yukarıdaki değerlendirmenizin yaptığımız bu işle ya da hayatın genel akışıyla maalesef bir ilgisi yok, bu sebeple açıklama yapmama da gerek yok sanırım.

(15/02/2017, Saat: 23:03)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim de aklıma çok enteresan cevaplar gelmişti ama bir saniye nefes alıp ben ciddi cevap vereceğim müsaadenizle Smile

Öncelikle rocnel bir seri üretim markası değil, niş bir hobi markası. Seri üretim yapıp (örneğin ayda 10.000 adet) maliyeti, dolayısı ile fiyatını düşürme şansı yok. Sonra işin içerisinde ciddi bir el emeği var ki takdir edersiniz ki bunun maliyeti de her zaman ustasının belirleyeceği fiyata eşit olabilir.

Üretici isterse daha ucuz malzeme (zamak, pirinç, vb.) ile daha az vakit harcayıp daha düşük fiyata satabilir veya bu örnekte olduğu gibi kaliteli malzeme kullanır, uzun zaman harcayıp kaliteli bir ürün yapıp paralelinde bir fiyata satar. Bu tamamen üreticinin vereceği bir karar.

Tüketici olarak bizim vereceğimiz karar ise basit, alım gücümüz + alım arzumuz / ihtiyacımız tüketicinin satış fiyatı ile uyuşuyor ise alırız, uyuşmazsa almayız.

Görebileceğimiz üzere bu matematiğin hiçbir yerinde asgari ücret ve/veya işsizlik oranı bulunmamakta. Çünkü her iki kavramın da konuyla bir alakası yok.

Ustadım yaptığımız işin ne olduğunu bilmeniz beni çok mutlu etti Smile Ben yaptığımız işi yukarıdaki gibi kısa öz ifade edemezdim Smile Teşekkürler

(16/02/2017, Saat: 14:09)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat Bey, bir de foruma ozel fiyatlar vardi? Kisi bazli talep almadiginizi biliyorum ama bir sekilde uretim oldugunda teslim edilmek uzere forum fiyatlari hala gecerli mi?

Sitemizde olan her ürün devamlı olarak stoklarımızda bulunmuyor, sonuçta az sayıda istenirse üretiliyor. Özelden istekle bir ürünü beğendiğini belirten üye arkadaşımıza olabilecek en uygun fiyatı bildiriyorum. Kişiye göre fiyat indirimi yapmıyorum. Tek istisnası öğrenci olması, asker olması gibi durumlar. Şimdilik işlerimiz amatör şekilde ilerliyor, ilerleyen zamanlarda tam aktif olarak bu işle meşgul bir işletme olursak tüketiciyi de daha net şekilde bilgilendireceğiz.

Forumda belirttiğim fiyatlar maalesef geçerli değil.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(16/02/2017, Saat: 14:16)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Posicor komsumun guzel yazısından ancak bu ozeti cıkardıysan, uzuldum dostum. Neyse, Rocnel konusunu daha kirletmeyelim.

Üstadım genel sıkıntımız bu zaten, okumadan araştırmadan hareket etmek. Çok da uzatmamak adına bir şey yazmıyorum.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@dikdik_s moderatör olmalı,
Tartışmalar gereksiz uzamamalı,
Saçma bir mesaja cevap verince artık
Yedi düvel duyuyo o mesajı,
Kirletme, kirlenme..
@dikdik_s mod çok yaşa !!!
Smile
@CMo05

kardesim sagol teveccuhun.
Asıl mesele bence, Mod a gerek kalmadan, tatlı tatlı bir arada gecinip gidebilmek, fikirlerimizi hobilerimizi paylasabilmek.

Simdi tekrar sendeyiz Rocnel..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,674 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,765 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,071 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Rockwell Model T ati19 1 2,015 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,652 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,225 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,958 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,308 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 33,156 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,689 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: