Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P
(16/02/2017, Saat: 18:15)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CMo05

kardesim sagol teveccuhun.
Asıl mesele bence, Mod a gerek kalmadan, tatlı tatlı bir arada gecinip gidebilmek, fikirlerimizi hobilerimizi paylasabilmek.

Simdi tekrar sendeyiz Rocnel..

Devam Smile

Yazılar kazıma usulü, içindeki siyahları kimyasalla çıkarıyorum, dikkatli bakmayınca göze görünmüyor. Bi kat daha cilası var daha. 2heby41.jpg
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Konuyu bölmüş gibi olmayalım ama 316 sınıf çelikten yaptığınız tüm makineleri 303 sınıf çelikten de yapmayı düşünüyor musunuz? İsteyen yüksek maliyetli 316'yı alır, isteyen düşük maliyetli 303'ü alır.
(16/02/2017, Saat: 20:33)Yeni Üye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu bölmüş gibi olmayalım ama 316 sınıf çelikten yaptığınız tüm makineleri 303 sınıf çelikten de yapmayı düşünüyor musunuz?  İsteyen yüksek maliyetli 316'yı alır, isteyen düşük maliyetli 303'ü alır.

Önceden bunu düşündük ama kaliteden ödün vermemek gerekiyor.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Bitmemiş hali, sona yaklaşıyorum, uzun uzun seyredip ne yapılabilir diye düşünüyorum.

Bu elit serisinin kutusu da sert plastikten cnc makinesinde işleniyor. Üzerine markalama gelecek.

tarcpz.jpg
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

2m6q102.jpg
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Abovvv.İstemsizce gülümsedim.Çok tatlı olmuş Murat Usta'm.Elinize,emeğinize sağlık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Kafa farklı duruyor Murat usta, bunun acısı, jilet acıklıgı farklı bir urun sanırsam. Sırf iscilik farkı haric geometrisi de degisikmi sefim.
@Rocnel aciklamaniz icin tesekkur ederim. Yeni alet de hayirli olsun, elinize saglik. Rolls Royce olmus masallah Smile
Üst bar küçük bi tepeciği andırıyor
Sanırım jilet çıkıklığı uzun.
Ama jilet açıklığı da az olduğundan
Uzun ve orta yumuşak sakallar için ideal diye düşünüyorum.
Ağırlığı da unutmamak lazım.
Tabi açıklama için @rocnel üstadı dinleyeceğiz.
Smile
Teknik özelliklerini biraz anlatayım.

Öncelikle kesim performansı tabi ki farklı, iki tarafı eşit kesiyor, P20 modeli farklı kesiyordu, müşteriler karıştırabiliyordu. İki farklı model var 12 adet agresif, 50 adet de orta özellikte yapılacak, toplam 1 yıl içinde.

Çelik diğerlerinden farklı, bu makinede çok kaliteli bir çelik kullandık, işlemesi zor.

Makinenin tamamı neredeyse el üretimi olarak yapılacak.

Sapı şimdilik düz olarak paylaştım ama, fiber gravürle desen çalışması da yapacağız.

Aletin her yerinde radyus bulunuyor, bunu yapmak kolay değil ama aleti daha şık gösteriyor. Başlıkların kesiminde özel elmas takımlar kullanıldı, yüksek devirde çok az paso kaldırılarak işlendi.

Her alette seri numarası var.

İsteyen için belirli bir farkla titanyum kaplanabilecek.

Kutusu mühürle kapanacak, mühür üzerinde özel bir damga bulunacak, alan kişi ilk kez açtığına anlayacak.

Sapı ayrı olarak da satabiliriz.

Şimdi kısa kısa anlattım, ileride daha detaylı konuşuruz. Ama üretim hikayesini de belirteyim size.

Geleneksel tıraş ürünlerinde şunu fark ettim, güzel aletler var ama bu işin bir rolex'i yok. Daha çok işçilik, malzeme ve görsel tasarımı ön planda tuttum. Proje tamamen bittiği ve düzgün fotoğraflandığı zaman(ben telefonla çekiyorum) ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Fiyat konusu henüz netleşmedi ama maliyeti ile orantılı olarak pahalı bir ürün olacak.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,674 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,768 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,073 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Rockwell Model T ati19 1 2,015 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,654 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,226 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,959 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,314 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 33,157 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,690 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: