Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P
(17/02/2017, Saat: 14:55)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teknik özelliklerini biraz anlatayım.

Öncelikle kesim performansı tabi ki farklı, iki tarafı eşit kesiyor, P20 modeli farklı kesiyordu, müşteriler karıştırabiliyordu. İki farklı model var 12 adet agresif, 50 adet de orta özellikte yapılacak, toplam 1 yıl içinde.

Çelik diğerlerinden farklı, bu makinede çok kaliteli bir çelik kullandık, işlemesi zor.

Makinenin tamamı neredeyse el üretimi olarak yapılacak.

Sapı şimdilik düz olarak paylaştım ama, fiber gravürle desen çalışması da yapacağız.

Aletin her yerinde radyus bulunuyor, bunu yapmak kolay değil ama aleti daha şık gösteriyor. Başlıkların kesiminde özel elmas takımlar kullanıldı, yüksek devirde çok az paso kaldırılarak işlendi.

Her alette seri numarası var.

İsteyen için belirli bir farkla titanyum kaplanabilecek.

Kutusu mühürle kapanacak, mühür üzerinde özel bir damga bulunacak, alan kişi ilk kez açtığına anlayacak.

Sapı ayrı olarak da satabiliriz.

Şimdi kısa kısa anlattım, ileride daha detaylı konuşuruz. Ama üretim hikayesini de belirteyim size.

Geleneksel tıraş ürünlerinde şunu fark ettim, güzel aletler var ama bu işin bir rolex'i yok. Daha çok işçilik, malzeme ve görsel tasarımı ön planda tuttum. Proje tamamen bittiği ve düzgün fotoğraflandığı zaman(ben telefonla çekiyorum) ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Fiyat konusu henüz netleşmedi ama maliyeti ile orantılı olarak pahalı bir ürün olacak.

Üstad çok güzel bir ürün doğuyor emeğinize sağlık.

Ürünü güzel anlatmışsınız ama şunu merak ettim; P20 DE için kusursuz işçilikle üretiliyor demiştiniz. Kesim karakteri için bahsetmiyorum, bu ikisini karşılaştırırsak farklarından biraz daha açarak bahsetmeniz mümkün mü? En azından çeliğinin farklı olduğunu anladık Smile

P20 sitenizde 650$ civarı ise roleximiz sanırım 900$ bandında olacaktır.

Sunum ile ilgili fikirlerinizi de çok yerinde buldum komşum.
(17/02/2017, Saat: 16:12)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad çok güzel bir ürün doğuyor emeğinize sağlık.

Ürünü güzel anlatmışsınız ama şunu merak ettim; P20 DE için kusursuz işçilikle üretiliyor demiştiniz. Kesim karakteri için bahsetmiyorum, bu ikisini karşılaştırırsak farklarından biraz daha açarak bahsetmeniz mümkün mü? En azından çeliğinin farklı olduğunu anladık Smile

P20 sitenizde 650$ civarı ise roleximiz sanırım 900$ bandında olacaktır.

Sunum ile ilgili fikirlerinizi de çok yerinde buldum komşum.

Bu bahsettiğiniz farkı anlatabilmem için, işleme alanında detaylı bilginiz olması gerekiyor, uzun uzun anlatabilirim ama çok da gerekli olduğunu sanmıyorum, ayrıca bunlar mesleki sırlar, siz tüketiciler için önemli olan iki farklı ürünü elinize aldığınız zaman aradaki farkı net bir şekilde gözlemleyebilmeniz, ileride detaylı fotoğraflarla anlatmaya çalışacağım.

Fiyat konusunda özellikle bilgi vermedim, çünkü maliyetlendirme çok karışık bir süreç, insanları yanlış yönlendirmek istemem

Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(17/02/2017, Saat: 16:42)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu bahsettiğiniz farkı anlatabilmem için, işleme alanında detaylı bilginiz olması gerekiyor, uzun uzun anlatabilirim ama çok da gerekli olduğunu sanmıyorum, ayrıca bunlar mesleki sırlar, siz tüketiciler için önemli olan iki farklı ürünü elinize aldığınız zaman aradaki farkı net bir şekilde gözlemleyebilmeniz, ileride detaylı fotoğraflarla anlatmaya çalışacağım.

Fiyat konusunda özellikle bilgi vermedim, çünkü maliyetlendirme çok karışık bir süreç, insanları yanlış yönlendirmek istemem

Saygılar.

Iki urunu de ele alip inceleyebilmek icin magazaniz olmasi lazim. 650 dolar ve ondan daha pahali bir urunu alma kararini verdirmek icin sizin tuketicilere aradaki farki anlatmaniz gerekiyor. Anlatirken de isleme alaninda bilgimiz olmadigini bilerek bunu yapabilirsiniz. Ornegin daha fazla el emegi var ve daha kaliteli celik derseniz bu nettir.

Pazara sundugunuzda zaten P20 benzeri detayli bir sayfasi olacagi icin orada anlariz farkini.
(17/02/2017, Saat: 17:06)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Iki urunu de ele alip inceleyebilmek icin magazaniz olmasi lazim. 650 dolar ve ondan daha pahali bir urunu alma kararini verdirmek icin sizin tuketicilere aradaki farki anlatmaniz gerekiyor. Anlatirken de isleme alaninda bilgimiz olmadigini bilerek bunu yapabilirsiniz. Ornegin daha fazla el emegi var ve daha kaliteli celik derseniz bu nettir.

Pazara sundugunuzda zaten P20 benzeri detayli bir sayfasi olacagi icin orada anlariz farkini.

Tekrar bahsedeyim, örneğin bir mühle firması çelik bir modeli tanıttı, yaptığı sadece iki adet fotoğrafı instagramda paylaşmaktı. Sonra da satışa sundu. Ben burada size üretim süreçlerini çok detaylı anlatıyorum, size altını çize çize bunun bir prototip çalışması olduğunu ayrıca belirtiyorum, buradaki amaç size bir şey satmaktan öte kendimce yol aldığım başarılı çalışmaları anlatma heyecanı isteği. Yani şu an ben böyle bir ürün çıkardım gelin alın demiyorum. Şu an tek yaptığım şey bir ürün üzerinde çalışmak. Bu ürünün nihai olarak bir tüketiciye ulaşması belki de yılları da bulabilir. Eğer size şöyle bir şey yapsaydım; bakın ben bir ürün çıkardım, satılıktır, fiyatı şudur, isterseniz alın gibi... O zaman bize fark özellik vs. anlatın diyebilirsiniz. Buna rağmen yine de ben kısa kısa farklarını anlatmaya çalıştım. Örnek gravür dedim, dünyada şuan gravürle sap işleyen kimse yok, ileride gravür çalışmaları ayrı bir konu olur, sadece basit bir örnek. Şuan genel bilgi bunlar.

Ayrıca zaten ilerleyen zamanla birlikte neyi kast ettiğimi fotoğraflarıyla size anlatacağımı da belirttim, yani kestirip atmıyorum, uygun zamanda, benim de müsait olduğum bir an çok daha detaylı anlatabilirim, bunun için belki video çekmem gerekiyor, belki ayrıntılı fotoğraf grafik şeyleri paylaşmam da gerekebilir, şuan bunun sırası değil.

Mağazanız olsa iki ürünü de değerlendirirdik diyorsunuz. Yine söyleyeyim bu ürünle ilgili, satılıktır, fiyatı şudur vs. gibi bir şey söylemedim, tekrar tekrar prototip olduğunu hatırlatayım. İş zaten o kıvama(satışa) geldiği zaman, müşteriye açıklık getirebilmek için, mağazada elle gözlemleme inceleme mi olur, tarafsız uzman görüşleri mi olur bunu bize zaman gösterir. Bu forum ortamında da satış yapılabiliyor gibi görünebilir ama bu forumun en güzel yönü, insanlar tasarımlarla ilgili fikirlerini gerek buradan gerekse özelden bana bildiriyorlar. Hepsini dikkate alıyorum, diğer adımımı ona göre atıyorum. Örnek paylaştığım kutu ile ilgili bir sürü arkadaşımız bana yeni fikirler bildirdi.

Üretimle ilgili farklar nelerdir gibi bir soru sordu arkadaşımız, ben de bunu en azından yazıyla burada aktarabilmem için insanların bu konuda bilgili olması gerektiğini söyledim. Çünkü iki satır yazıyla burada mühendislik fakültesindeki kürsüde konuşma yapan hoca edasına girmek istemem. Çok da gerekli değil diyorum, çünkü harbiden bilgi kirliliği olur, kimsenin üstüne bir alınganlık yapmasına gerek yok. Yapmak istenilen şey sonuç (satışta/mağazada) aşamasına geldiği zaman, müşteri herhangi bir soru sorduğunda, herhangi bir şeyle ilgili detay istiyorsa anlatılır.

Uzun uzun yazdım, çünkü yukarıdaki yorumunuzla beni "işine geliyorsa alırsın kardeşim" şeklinde davranan hiç tasvip etmediğim esnaflara benzetmişsiniz.

Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@rocnel Estagfirullah Murat Bey. Biz tuketiciyiz, siz uretici. Arada saticilar var (ya da siz dogrudan satarsiniz bilemiyorum). Bunu satmak icin ozellkilerini detayli anlatacak olanlar sizden bilgiyi alip guzelce yazacaktir. Ya da siz sitenize yazarsiniz.

Yaptiginiz isle gurur duyuyorsunuz, biz de hem bir Turk un bu ise bu kalitede el attigi icin hem de forum uyesi olmaniz nedeniyle gurur duyuyoruz.

Detaylari vermiyorsunuz vs diye degil, bir onceki soruya bakis aciniza istinaden yorum olarak yazdim. Pahali/ El isciligi bir urunu dogru anlatabilmek cok onemli, P20 ile aradaki farkini bir sekilde anlatabilirsiniz bence bize satis asamasina gectiginde diye. Igneleme amacim olmadan. Ki pazara sungunuzda bu detaylari sayfanizdan okuruz diye not dustum.

Mesajinizdaki son cumlenizi aklimdan bile gecirmedim. Duymamis olayim, siz de yazmamis olun. Yazdiklarimdan anlamissinizdir nasil dusungumu umarim.
(17/02/2017, Saat: 18:33)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel Estagfirullah Murat Bey. Biz tuketiciyiz, siz uretici. Arada saticilar var (ya da siz dogrudan satarsiniz bilemiyorum). Bunu satmak icin ozellkilerini detayli anlatacak olanlar sizden bilgiyi alip guzelce yazacaktir. Ya da siz sitenize yazarsiniz.

Yaptiginiz isle gurur duyuyorsunuz, biz de hem bir Turk un bu ise bu kalitede el attigi icin hem de forum uyesi olmaniz nedeniyle gurur duyuyoruz.

Detaylari vermiyorsunuz vs diye degil, bir onceki soruya bakis aciniza istinaden yorum olarak yazdim. Pahali/ El isciligi bir urunu dogru anlatabilmek cok onemli, P20 ile aradaki farkini bir sekilde anlatabilirsiniz bence bize satis asamasina gectiginde diye. Igneleme amacim olmadan. Ki pazara sungunuzda bu detaylari sayfanizdan okuruz diye not dustum.

Mesajinizdaki son cumlenizi aklimdan bile gecirmedim. Duymamis olayim, siz de yazmamis olun. Yazdiklarimdan anlamissinizdir nasil dusungumu umarim.

Ustadım ben yanlış anlamışım kusura bakmayın şimdi net oldu.

Yarın video yayınlayacağım, saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

[quote='rocnel' pid='166448' dateline='1487249707']

Merhaba, yukarıdaki değerlendirmenizin yaptığımız bu işle ya da hayatın genel akışıyla maalesef bir ilgisi yok, bu sebeple açıklama yapmama da gerek yok sanırım.

@Rocnel, Gereken aciklamayi 10. ay önce yapmissiniz, okuyup bilgilendim.

http://www.geltir.com/post-140884.html
(18/02/2017, Saat: 22:42)proulx Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/02/2017, Saat: 16:55)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, yukarıdaki değerlendirmenizin yaptığımız bu işle ya da hayatın genel akışıyla maalesef bir ilgisi yok, bu sebeple açıklama yapmama da gerek yok sanırım.

@Rocnel, Gereken aciklamayi 10. ay önce yapmissiniz, okuyup bilgilendim.

http://www.geltir.com/post-140884.html

Sanırım bir iğneleme yapmışsınız Smile Çok sevindim, en azından forumu okumanıza, araştırma yapmanıza vesile oldum.

Alıntı yaptığınız konudaki(Model SE-P) ürünümüz şuan forum üyelerimize yine aynı fiyattan satılıktır. Kdv dahil 75-TL'dir. Tamamı masif çeliktir. 6 ayda bir kez üretiliyor, toplu olarak maliyeti düşsün amaçlı.

Modele göre artan fiyatlı diğer ürünlerimiz var. Gördüğünüz gibi maliyetlendirmeye göre fiyatlama var.

Yazıyı yazarken tekrar düşündüm yukarıdaki yazdıklarım anlaşılmamış olabilir, örnekle açıklayım.

Ürünün maliyeti ortalama 50-TL, %20 kar + 12 TL kdv, satışı 75-TL

Buz dolabı düşünün, maliyeti 1.000-TL, kar ve vergi dahil satışı 1.500-TL

Araba hayal edin, maliyeti 15.000-TL kar ve vergi dahil ortalama 40.000-TL

Yediğimiz standart beyaz ekmeği düşünün, maliyeti 0.80 Kuruş, kar vergi dahil 1.25-TL satış.

Tahmini rakamlar bunlar...Sonra araç galerisine, fırıncınıza bakkala vb kızmayın, rahat anlaşılsın amaçlı.

Peki maliyet nedir?

Maliyet, bir ünite malın (veya daha fazla) elde edilmesi için harcanan üretim faktörleri (emek, sermaye, toprak) toplamına denir.

Bir işletmenin ürettiği mal ve hizmetler için katlanılan maliyetin genelde iki kaynağı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi değişken giderler, ikincisi sabit giderlerdir. Bu iki gider türünün, üretilen mal birimine düşen payına ortalama maliyet denilir. Bir işletmede en son üretilen birimin maliyetine marjinal maliyet adı verilmektedir.

Maliyet kelimesi, çeşitli gayelere göre bedel ve karşılık anlamında kullanılmakla birlikte, çoğunlukla bir işletmeye belli bir mal, hizmet veya faktör şeklinde sunulan girdilerin, işletmeye olan yükü anlamını taşır. Sermaye maliyeti, emek maliyeti, kredi maliyeti gibi. Diğer taraftan iktisadi bakımdan bir kaynağın belli bir işe tahsisi sonucu kaybolan başka üretim imkânlarına da alternatif maliyet veya fırsat maliyeti denilmektedir.

Maliyetler türlerine göre şöyle bir ayrıma tabi tutulabilir: Tedarikten başlayıp, üretim, araştırma ve geliştirme, pazarlama, genel yönetim ve finansman maliyetleri. Diğer taraftan maliyetler,üretime yüklenme şekline göre direkt ve endirekt maliyetleri olarak da ayrıma tabi tutulabilir.

Bunun yanında maliyetler, kullanılan maliyet sistemine göre fiili ve standart olarak ayrıma tabi tutulabilirler. Öte yandan maliyetler, işletmelerde sorumluluk merkezi başta olmak üzere karar verme amaçları doğrultusunda da ayrıma tutulmaktadır....(Kitap Bilgisi)

Yani yukarıda da anlattığım gibi maliyetler, arz/talep vb orantılı şatış fiyatları değişir.

Ben yine düşündüm belki yukarıdaki anlattıklarım anlaşılmamış olabilir, daha da basitleştireyim örneklerle.

Şimdi düşün ki bir ırmak var, kaynağı bi dağımızdan geliyor, bu ırmak su (yani su akan) ırmağı değil, içinde mühlesinden tut, att, ej bildiğin vb. tüm marka aletler akıyor, kamuya (hepimize) açık isteyen lehenini tutuyor, yüzlerce tıraş aletini bi seferde yükleniyor, dünyanın her yerinde bu ırmakdan yüzlerce var sence bu durumda tıraş aletlerinin fiyatı ucuz olur muydu? Bu sorunun cevabını kendi kendine verebilirsen konuyu uzatmamış oluruz.

Tavsiyem şudur, forumu dikkatli okursanız ucuz (1-TL den başlar) ve işinize yarayacak bir sürü tıraş aleti var. Bunları sevmeyip, çelik bir alet edinmek istiyorsunuz ama bi şekil sahip olamıyorsanız, size hediye olarak çarşamba günü bir adet (Prototiplerden) gönderebilirim.

Yazdıklarım iğneleyici gibi görmeyin, sizi tanımadığım için bu şekilde yazıyorum, belki de tam olarak neyi kast ettiğinizi anlatamadınız, gerekirse özelden yazın lütfen.

Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

ürünü nasıl nerden alabiliriz güncel fiyati nedir bide
1zl5hlz.jpg2rn80ll.jpg

Yeni saplar, desenler yeni ovalama topu ile yapıldı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 50,941 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,172 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,890 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Rockwell Model T ati19 1 1,983 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 61,828 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,045 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,926 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,077 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 32,740 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,354 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: