Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P
Servise kumlanmak için giren SE-P’ler dönse keşke bir an evvel, özledim cidden

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(05/02/2018, Saat: 10:18)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @marek sponsorluğunda Rocnel SE-P test sürüşüne başladım. Görselliği hakkında fazla yoruma gerek yok, zira vitrin süsü olarak bile kullanılır. Jilet yüklemesi son derece pratik, yüklenen jiletin kayması oynaması zıplaması söz konusu değil. Alet mild, ancak çok etkili, canavar gibi çatır çatır kesiyor, kesilen sakal sesini de çok güzel duyuruyor. 3 günlük sakalı MWF + Permasharp kombinasyonuyla 2 perdede tertemiz yaptı, aftershave kullanmaya ihtiyaç duymadım. Özellikle günlük tıraş olanların ya da tahrişten kaçınmak isteyenlerin kesinlikle denemeleri gereken bir alet bu açıdan. 2 noktada sıkıntı yaşadım, birincisi köpük tahliye kanalı koyu MWF köpüğüne fazla dayanamadan tıkandı, tıraş süresince 2-3 kez jileti çıkarıp tekrar taktım – ki bu esnada çok işe yarayan jiletin dışarda kalan kulakçıkları da ikinci sıkıntımdı – burun altında XTG giderken jilet kulakçığıyla burun dibine çentik atmamak için dikkatli olmak gerek. Düzenli kullanımla kulakçık tedirginliği gidecektir, köpük tahliyesi için de kanala DE’lerdeki gibi enine uzun 2 atık boşluğu konulabilir ya da @rocnel üstadın ilk mesajda yazdığı – ben burada göremedim ama gözden kaçırmış olabilirim - taraklı versiyon tercih edilebilir.

@ArdıçKatranı Üstat, daha önce @rocnel Murat Beye SE-P'nin günlük tıraşta kullanılıp kullanılamayacağını sorduğumda günlük olarak kullanılamayacağını, SE-P'nin agresif bir alet olduğunu söylemişti. Ama siz yorumunuzda mild bir alet olduğunu ve günlük kullanılacağını söylediniz. Kararsız kaldım.
(05/02/2018, Saat: 23:55)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ArdıçKatranı Üstat, daha önce @rocnel Murat Beye SE-P'nin günlük tıraşta kullanılıp kullanılamayacağını sorduğumda günlük olarak kullanılamayacağını, SE-P'nin agresif bir alet olduğunu söylemişti. Ama siz yorumunuzda mild bir alet olduğunu ve günlük kullanılacağını söylediniz. Kararsız kaldım.

Komşum yeni başlayanlar için söylemiştir diye düşünüyorum, ya da belki diğer versiyonları için. Ben sanki "mild + 1 düşünülmeli" gibi bir ifadesini hatırlıyorum bu konu başlığında, o +1 hissiyat değil efektiflik bence, çünkü hiç de cildi ezen yoran kazıyan bir alet değil 2 tıraşlık tecrübeme göre, test sürüşüm sürüyor Smile
(06/02/2018, Saat: 10:20)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum yeni başlayanlar için söylemiştir diye düşünüyorum, ya da belki diğer versiyonları için. Ben sanki "mild + 1 düşünülmeli" gibi bir ifadesini hatırlıyorum bu konu başlığında, o +1 hissiyat değil efektiflik bence, çünkü hiç de cildi ezen yoran kazıyan bir alet değil 2 tıraşlık tecrübeme göre, test sürüşüm sürüyor Smile

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Test sürüşü sonrası değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla...
(05/02/2018, Saat: 21:38)gr00v3r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Servise kumlanmak için giren SE-P’ler dönse keşke bir an evvel, özledim cidden

Az kaldı, sizin ki Pztesi taşlanacak Smile

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(06/02/2018, Saat: 13:22)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Test sürüşü sonrası değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla...

Bu alet yeni başlayanlara uygun değildir. Mild karakterli ej mühle gibi aletler başlangıç için güzel seçim olacaktır.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(06/02/2018, Saat: 17:34)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu alet yeni başlayanlara uygun değildir. Mild karakterli ej mühle gibi aletler başlangıç için güzel seçim olacaktır.

Üstadım üretim hangi aşamada acaba yeni listede yer alıyorum diye düşünüyorum.Merakla ve heyecanla bekliyorum.
@rocnel üstat sailor adjustable hakkında yeni konu ve bilgi bekliyoruz haberiniz olsun Smile
(07/02/2018, Saat: 23:44)hidalgo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım üretim hangi aşamada acaba yeni listede yer alıyorum diye düşünüyorum.Merakla ve heyecanla bekliyorum.

Bu hafta içi revizyon için gönderilen makineler (SE-P MODEL) teslim edilecek, daha sonraki hafta yeni SE-P sipariş edenlerin ki sıraya göre gönderilecek, Mart ayında da yeni sipariş verenlerin ki gönderilecek.

(09/02/2018, Saat: 10:34)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel üstat sailor adjustable hakkında yeni konu ve bilgi bekliyoruz haberiniz olsun Smile

Ayarlı model bitmek üzere, yeni konu açıp bilgi kirliliği yapmak istemiyorum, buradan özelliklerini anlatırım
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Benden duymus olmayın... ..Rocnel ART Series..... geliyor diyorlar

2hxudcn.jpg

xmsx36.jpg

287kg40.jpg

351s778.jpg
Çok şık görünüyor @dikdik_s üstad.
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,678 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,769 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,081 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Rockwell Model T ati19 1 2,015 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,655 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,226 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,961 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,326 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 33,160 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,691 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: