Penhaligon's Bayolea Shaving Soap
Nasıl anlatsam, nerden başlasam... Zehirlediğim arkadaşlarımdan biri, sağolsun coşmuş. Londra'dan gelirken eli boş gelmemiş, Penhaligon's üzerinden gelmiş Smile

2w5tue8.jpg

Evet sabunumuz yaklaşık 10 gündür kullandığım Penhaligon's Bayolea.
Penhaligon's ciddi köklü bir firma. İngiltere'de bir gelenek var. Eğer kraliyet ailesinden biri, bir yerden alış veriş yaparsa o firma hemen kraliyet amblemini işyerinin görünen bir yerine asıyor. Yani, "Kraliçe'ye satıyoruz oğlum, siz alsanız ne olur almasanız ne olur" diyor. İngilizlerde de kraliçe hastalığı hat safha da olduğu için, koşa koşa o mağazaların kapılarında kuyruklar oluştururlar. Aslında haksızlık etmeyelim, adamlar işlerini de iyi yapıyorlar. Zaten o yüzden kraliyet ailesi de onları tercih ediyor. Her neyse bu Penhaligon's aslında kokularıyla meşhur. Parfüm ve koku bazlı ürünleriyle nam yapmışlar. Ve kokuları şaka maka fena değil. Tabi çanta, hediye paketi vs. işlerine hiç girmeyeceğim, bu konuda İngiliz'ler gerçekten iyiler. Şimdi durduk yerde aklıma ne geldi  Big Grin

Neyse bu girizgahtan sonra sabunun kokusu bir harika dememe gerek yok heralde. Koku benim için önemli, buradan sınıfı geçmesine çok sevindim. Böyle limonlu, mandalinli, kakuleli rengarenk bir kokusu var. Köpük için biraz yüklemeniz lazım. Nasıl diyeyim MWF'dan biraz daha fazla. Bunun haricinde kalite bir sabundan ne bekliyorsanız onu veriyor Bayolea. Öyle bitecek gibi de değil, sanki ilk günkü gibi hala. Kokusu tıraştan sonra bir müddet hissediliyor. Arada kutusu gözüme iliştiğinde açıp kokluyorum, neşe veren bir koku. Tester hediye etmişler yanında, parfümünü kullanıyorum. Gerçekten kalıcı bir koku. Sabahtan geceye garantisi var. Sabunu tavsiye eder miyim ? Edemem Smile 36 pound değil ahşap kapta, altın kapta da olsa 100 gramlık sabuna verilecek bir para değil. Tabi kraliyet ailesindenseniz o ayrı Smile

302aq6w.jpg

Buyrun bu da içeriği ;

21l347q.jpg

Tabi arkadaşımı nasıl zehirlediysem Tongue , bununla da yetinmemiş bir de tıraş setini almış Bayolea'nın.

219dtgk.jpg

so00ax.jpg

Set görüldüğü gibi 4, ama aslında 5 parçadan oluşuyor. Görünmeyen de bir kutu Wilkinson jilet.
Diğerlerinin zaten adı üstünde. Jilet tutucuya gelince no name bir TTO. Pek kaliteli bir parça değil. Hele hele setin fiyatının 90 pound civarında olduğu düşünülürse, bu sete hiç yakışmadığını söyleyebilirim. Ama tıraşı fena değil. Mild tabi ki. Kremi, balsamı ve yüz yıkamayı kullanmadım daha. Kullanınca onları da eklerim.
Daha kullanmadım ama uçak olsa ne yazar. Bu sette bence gereksiz. Seyahat için illa bir set alınacaksa çok daha kullanışlı, ne setler var. Hem de çok uygun fiyatlara. Artanla da eli yüzü düzgün bir fat boy alırsınız.
Ezcümle, pahalı olan kalitelidir düz mantığı her zaman geçerli değil. Tabi ki kalitesiz demiyorum ama netice de tıraş olmaktan bahsediyoruz. Tamam bu işi zevkli tarz da yapmaktan hoşlanıyoruz ama sizi bilemem de bu rakamlar bana çok gereksiz geliyor.
Forumumuzun, bir kenarında bulunsun diye hazır gelmiş Bayolea 'yı inceledik. Sürç-ü lisan ettiysek affola.
Bir kare de bizim kadroyla gelsin  Rolleyes

2rrnvq9.jpg
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Fotoğraflama ve ışık yeteneğiniz konusunda saygıyla eğiliyorum hocam. Renkler ışıktan mı böyle yoksa post processing mi yapıyorsunuz?

İnceleme için de elinize sağlıl. Fiyatının ürünü değil ama koku çok başarılı, ahşap kase çok albenili. Smile
@Aleksey Estağfirullah. Artık Allah c.c ne verdiyse diyorum Smile
Bu arada ben de sizin Blenheim Bouquet incelemesini zevkle okudum. Onu kullanmadım ama hissettiklerimiz çok yakın.
Evet koku işinde gerçekten iyiler, tabi sunum da öyle Tongue
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Güzel inceleme için çok teşekkür ederiz.
Hediye getiren arkadaş okumaz umarım. Tongue

Pek öyle fiyatının hakkını veren ürün olmadığı anlaşılmış özet olarak.
Yok okumaz da, okusa da farketmez. Zira onun niyeti halis. Adam daha ne yapsın Smile
Ayrıca ürün güzel, kime götürseniz her türlü gideri var Big Grin Öyle bir intiba bıraktıysak benim hatam olmuş.
Bence, bu fiyatı hak edecek bu klasmanda bir ürün yok. Netice de sabun.
Daha vurucu bir ifadeyle, Giulietta da sizi gideceğiniz yere götürür, Testarossa da. Netice de ikisi de dört teker Wink
Yani bir an için bile olsa kraliyet ailesindenmiş gibi bir etki/his uyandırmadı mı sizde? Smile Güzel inceleme, şık fotoğraflar. Teşekkürler.
Kraliyet ailesini milletimizin ezel ebed düşmanı olarak gören bir anlayış sahibi olarak şükür ki böyle bir his oluşmadı Smile
Daha ziyade İngiliz asilzadelerinin, Padişah'la iyi ilişkiler kurabilmek için en güzel yenilikleri İstanbul'a getirip saraya sunduklarında, Padişah'ın bunları; misal Cezayir'i fetheden Barbaros Hayreddin Paşa'ya hediye etmesi ve O'nun bunu kullanırken sevinmesi misal (Padişah hediyesi olması cihetiyle) bir hal alıyor yüzüm. İşte, sadece bu kadar Smile
Ben teşekkür ederim bu arada.
Aman komşum, umarım beni yanlış anlamadınız Smile Benimki sadece ürünün kalitesi ile ilgili bir latifeydi.
Bu arada yazdıklarınız doğrudur, zaten İngilizler dünyanın en iyi diplomatları değil mi? Çok iyi bilirler bu işleri.
Yok Estağfurullah komşum olur mu öyle şey. Siz forumda zevkle takip ettiğim kişilerdensiniz.
İnceleme için çok teşekkürler. Allah herkese böyle dostlar nasip etsin Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 102,592 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,245 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 35,013 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,527 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,198 22/04/2021, Saat: 22:20
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,238 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
  Godrej Shaving Round Soner 6 3,162 02/11/2020, Saat: 17:35
Son Yorum: Soner
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,749 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,721 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan
  OSS-MAN EMERAUDE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 14 8,082 28/05/2020, Saat: 09:32

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: