Çelik ustura nasıl yapılır?
Video 

www.tekyumruk.com
çok güzel
Turkiyede celik ustura kullanan topu topu birkac kisidir herhalde.
Bu kadar az kisinin arasinda olmak ayri bir heyecan.
Evereste tirmanmak gibi ki Everestte bile daha cok adam vardir su anda.
(20/04/2012, Saat: 20:14)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Turkiyede celik ustura kullanan topu topu birkac kisidir herhalde.

Peki neden bu kadar az kişi çelik ustura kullanıyor?
www.tekyumruk.com
(20/04/2012, Saat: 22:05)anarche Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20/04/2012, Saat: 20:14)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Turkiyede celik ustura kullanan topu topu birkac kisidir herhalde.

Peki neden bu kadar az kişi çelik ustura kullanıyor?

ben yeniyim dogru cevabi ustatlarimiz verecektir.
bence cogu insanin haberi yok, urkutucu, bilemesi kayislamasi bakimi zahmetli,
kullanmak tehlikeli vs vs...
bilmeme ve ilgilenmeme de etken olabılır.Bir de zaman problemi. Çünkü çevremdeki arkadaslarıma dostlarıma geleneksel tıraşı anlattıgımda aldığım cevap: ''yaa çok iyimiş ama ben uğraşama.Sabahları 15 dk da evden cıkmam lazım.Hemen kopüğü sıkıp kartuslu ıle tıraş oluyorum '' oluyor. Bir de ustura kullanmak herkese cok zor gelıyor diye düşünüyorum.Ben ustura ıle tıras oluyorum dedıgımde; hadi ya nasıl oluyorsun cok zor kullanmak'' cevabını alıyorum.
çelik usturanın az kullanılma sebebi bana göre, kartuşlu makine kullanmanın prestijli olarak gösterilmesi. günümüzde herşey havalı ve prestijli olmak üzerine kurulu. böyle böyle uzaklaşılmış ve berberlere sıkıştırılmış bu zevk. mesela ben usturaya geçmeden evvel pek bir araştırma yaptım, berberlerle hatta ustura satıcıları ile konuştum. hepsi tehlikeli, uğraş ister boşver sen dediler. bu da etkili elbette ki uzaklaşma konusunda.

diğer bir sebebi de geleneksel tıraşa hazırlanma süresi, tıraş ve sonrası meşakkatli geliyor insanlara. köpüğü sık, vur suratına jileti 5 dakikada oldu bittiye getir değil neticede. sabah kalkınca çok çabuk hazırlanıp işe gitmek isteyen insana zor geliyor.

çelik ustura bütün bunlara ek olarak, bileme, kayışlama, bakım yönünden de külfet gibi geliyor zannederim. kullanana göre öyle değil elbette.

bir diğer aklıma gelen konu ise, modern insana çelik ustura biraz fazla maskülen veyahut kaba, barbarca geliyor olabilir. turunculu, parlak, albenili pilli kartuşlu makineler varken, kılıç görüntülü tarihî bir nesne bu görüntüden uzak bir duruş sergiliyor. herkes bizim gibi inca işlenmiş kılıç sever değil, takdir edersiniz ki neticede askerî müze ziyaretilerin sayısı bile ne kadar az. herşey modernlik üzerine Smile

bir de Türkiye içinde sıfır ustura bulmak çok zor, benim de çok arama gerekmişti. bunu bulmakla uğraşmak için gönül vermek gerekir, gönül vermek için ise reklamlarla konforlu olanın diğer yöntem olduğu ile yıkanmış beyinleri tamaen sıfırlamak gerekir öncelikle.

aklıma gelenler bunlar, yine de gelirse yazarım.
(21/04/2012, Saat: 12:00)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mesela ben usturaya geçmeden evvel pek bir araştırma yaptım, berberlerle hatta ustura satıcıları ile konuştum. hepsi tehlikeli, uğraş ister boşver sen dediler. bu da etkili elbette ki uzaklaşma konusunda.

Yaprak jilet ile tıraş olmayı düşünüyorum dediğimde benzer tepkileri ben de berberimden görmüştüm. Hatta yüzünü parçalayıp benim başıma bela olma demişti.
www.tekyumruk.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  "rewolwer_" Çelik Ustura Tıraş Videoları rewolwer_ 54 19,377 12/04/2021, Saat: 20:18
Son Yorum: muhendisbey
  Nasıl tıraş olunmaz! OnLyTNT 52 62,374 30/04/2020, Saat: 03:13
Son Yorum: Gens_darmes
  Jiletli Ustura Tıraşı Videom Efrasyab 48 23,648 26/06/2019, Saat: 16:14
Son Yorum: osaka23
  Bu nasıl bir tıraş? Palace 20 11,410 24/05/2019, Saat: 18:17
Son Yorum: ekindgn
  Rich-Bro VS Blue Beard Revenge jiletli ustura karşılaştırması Efrasyab 2 2,700 19/11/2018, Saat: 11:45
Son Yorum: mimaras
  Güzel bir ustura tıraşı videosu Lord Sparhawk 30 52,803 15/08/2018, Saat: 13:58
Son Yorum: flame2013
  Executive shaving "safety razor ile nasil tras olunur videosu" Aedan 40 37,986 21/11/2017, Saat: 23:52
Son Yorum: husmenusta
Video Ustura taslamasi Kubilay 0 2,292 14/09/2017, Saat: 21:41
Son Yorum: Kubilay
  Maestro Livi ile Ustura Tıraşı Chinaski 7 6,244 26/07/2016, Saat: 14:21
Son Yorum: Mauser
Video Yaprak Jilet nasıl yapılır? anarche 9 16,995 09/07/2016, Saat: 17:27
Son Yorum: rocnel

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: