Mike's natural sabun - ortak alim
Saltuk üstad ben de katılmak isterim.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@Saltuk komşum, katılımcıları ilk mesajınızda düzenleme yaparak sıralayın isterseniz. Şu anda 5 kişi olduk sanırım, 1 eksiğimiz kaldı.

Sent from my iPhone using Tapatalk
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(30/01/2016, Saat: 21:29)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tesekkurler @Aleksey hocam. Sabun konusunda tecrubeli oldugunu biliyorum, elbette pek cok arayisin sonuclanmistir. Artisan sabunlardan neden vazgectin peki?

Heyecanlandırmıyor beni. Amacından sapmış olarak görüyorum. Herhangi bir regülasyon olmaması da cabası, neyi sürdüğümüzü bilmiyoruz suratımıza. Seri üretim ürünlerdeki kapsamlı testlerden de geçmiyor, yani bir nevi bizi denek olarak kullanıyorlar bu da rahatsız ediyor beni. Koku konusunda evet özgün kreasyonları takdir ediyorum, ama o konuda da bir çok artisan birbirini taklit ediyor. Ha bir de süreklilik yok. Sürekli yeni formülasyon yaptık şunu yaptık bunu yaptık artık biraz pazarlamaya hilesine döndürdüğünü düşünüyorum bunu bazı markaların. İnovatif bir yenilik olmadıkça (bkz. CRSW Oliva) beni itiyor bu sürekliliğin sağlanmaması.

Sevdiğim artisanlar da yok mu, var tabii ki. CRSW'nin yeri ayrı benim için. Avrupalı artisanlardan da denemediklerim hakkında hala bir heyecanım var mesela SV, SdM falan ama Pannacrema falan hiç heyecanlandırmıyor. Faena'ya da tekrar şans vereceğim gibi duruyor, son ürünlerinin paketlemesini ve özenini takdir ettim.

Mike's fiyatına göre başarılı. Düzgün de bir adam, esansiyel yağ kullanması güzel, kalitesiz hissedilmiyor kokuları. Desteklemek adına tekrar alabilirim, ama daha çok yolum var.
(31/01/2016, Saat: 16:33)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Heyecanlandırmıyor beni. Amacından sapmış olarak görüyorum. Herhangi bir regülasyon olmaması da cabası, neyi sürdüğümüzü bilmiyoruz suratımıza. Seri üretim ürünlerdeki kapsamlı testlerden de geçmiyor, yani bir nevi bizi denek olarak kullanıyorlar bu da rahatsız ediyor beni. Koku konusunda evet özgün kreasyonları takdir ediyorum, ama o konuda da bir çok artisan birbirini taklit ediyor. Ha bir de süreklilik yok. Sürekli yeni formülasyon yaptık şunu yaptık bunu yaptık artık biraz pazarlamaya hilesine döndürdüğünü düşünüyorum bunu bazı markaların. İnovatif bir yenilik olmadıkça (bkz. CRSW Oliva) beni itiyor bu sürekliliğin sağlanmaması.

Sevdiğim artisanlar da yok mu, var tabii ki. CRSW'nin yeri ayrı benim için. Avrupalı artisanlardan da denemediklerim hakkında hala bir heyecanım var mesela SV, SdM falan ama Pannacrema falan hiç heyecanlandırmıyor. Faena'ya da tekrar şans vereceğim gibi duruyor, son ürünlerinin paketlemesini ve özenini takdir ettim.

Mike's fiyatına göre başarılı. Düzgün de bir adam, esansiyel yağ kullanması güzel, kalitesiz hissedilmiyor kokuları. Desteklemek adına tekrar alabilirim, ama daha çok yolum var.

Bir de Avrupa'lı artizanlar bütün regülasyonlardan muaf değiller. İzin alıyorlar ve kontrollere tabiler. Mesela Faena bu şekilde.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Zamanında Amerikan tıraş sitelerinde How to Grow a Mustache hakkında epey tartışma olmuştu (özeti). Tabii ki her Artisan sabun üreticisi (Mike's Natural Soap'un verdiğim linkle alakası yoktur) böyledir diyemem. Konuyu da çok fazla dağıtmayayım Smile.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Evet Mike'dan cevap geldi. Stoktaki sabun cesitleri ve fiyatlari asagidaki gibi:

313i0dv.png

Listede adi olan arkadaslar lutfen ne istediklerini yazsinlar.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Üstadım;
Ben öncelikle "Bayrum" bir adet;
Başkasının hakkını ihlal etmeyecek isem bir adet de "Hungarian" olarak katılacağım.
Üstadım ben de; pine & cedarwood istiyorum.
Hungarian lavender. Eğer fazla sayı sıkıntı olursa çekilmem sorun olmaz, belirteyim.
Üstad ben biraz kararsız kaldım ama orange&cedarwood&blackpepper olsun. Biraz daha düşünürsen beynim yanacak

Sent from my iPhone using Tapatalk
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Kış Sezonu IV. El Yapımı Sabun Etkinliği Efrasyab 206 49,193 21/07/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: Murat35_55
  Butik Sabun Değil Kişiye Özel Sabun Creator 11 5,008 26/06/2021, Saat: 18:40
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN 2 Sabun 1 Havlu hediye Kampanyası Creator 5 3,198 09/06/2021, Saat: 21:57
Son Yorum: Creator
Lightbulb -YENİ ETKİNLİK-EL YAPIMI & DOĞAL III. SABUN ETKİNLİĞİ Efrasyab 534 177,412 13/07/2020, Saat: 11:23
Son Yorum: rating
  El Yapımı Kantaron Yağlı Doğal Tıraş Sabun Etkinliği. Efrasyab 344 140,398 09/12/2019, Saat: 23:25
Son Yorum: Efrasyab
Thumbs Up EL YAPIMI & DOĞAL II. SABUN ETKİNLİĞİ Efrasyab 405 157,529 20/09/2019, Saat: 16:59
Son Yorum: Sh@dow
Photo SERVET Tütünü Kolonyası - Alım Etkinliği helliox 198 62,082 12/04/2019, Saat: 02:22
Son Yorum: Kepo
  Kiloluk Cella Sabun Alımına Katılım cokomoko 17 8,246 30/12/2018, Saat: 14:45
Son Yorum: bekvural

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: