Saat Restorasyonu yaptırılabilecek yerler
Güle güle kullanın güzeldi daha güzel olmuş
Güzel günlerde kullanın... Çok şık... Astertis'in kayışı bir tık gevşetme önerisi bence de sanki yerinde

Sent from my iPhone using Tapatalk
@hknz teşekkür ederim

@astertis @o2ooo benim bileklerim çok ince ve bilek kemiğim çok çıkık, o yüzden tam elimin başladığı yere doğru takıyorum bütün saatleri, anatomim pek düzgün değil o açıdan.. Diğer taraftan köseyim ve bu forumdayım Smile yanlış işlerle mj uğraşıyorum acaba diye soruyorum kendime ara ara ama zehri bir kere aldım bir daha bırakmak mümkün değil gibi Smile Smile

Bir de günlük kullanım için seiko snkl45 aldim deri kayışla birlikte, kayışı kendinden pahalı ama bir kere bir işe girince dibini görmeden bırakmamak gibi bir huyum var.
Herkese merhaba,

Tercihen Bakırköy civarlarında iyi bir saat ustası bilen var mı? Manevi değeri olan bu saati tamir ettirmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

N1TIm.jpeg
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
(14/05/2021, Saat: 15:27)Razorlazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba,

Tercihen Bakırköy civarlarında iyi bir saat ustası bilen var mı? Manevi değeri olan bu saati tamir ettirmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Komşum bakırköyü bilmiyorum ama, doğubank bengi saat Cengiz Dede usta, işinin ustası dürüst ve ahlaklı bir esnaftır. Tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@daghan, tavsiye için teşekkür ederim. Bayramdan sonra yolumu düşüreyim o zaman Doğubank’a...
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
@"Razorlazer" Tam olarak ne yapılmasını istiyorsunuz? Mekanik bir kusur olmadığını varsayarak Cengiz Dede'nin yapacağı elle yıkama-yağlama makine revizyonu bu saati ikinci elde satın alacağınız rakamdan yüksek olur diye tahmin ediyorum. Manevi değer yazdığınız için buna paha biçilemez tabi. Ben en son kendisine 2010-2011 gibi bir Longines, birkaç yıl sonra da Orient için polisaj ve revizyon yaptırmıştım.
@marv, sanırım mekanizmasında bir problem yok, yine de bakılması lazım; belki de 40 senedir el değmemiştir saate.. Camında, mavi kadranın sol üst köşesinde ve metal çerçeve kısımlarında çizikler var, bir de saniye ibresi çıkmış. Benim gördüklerim bunlar. Manevi değeri olduğundan yaptırmaya karar verdim.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
(15/05/2021, Saat: 19:51)Razorlazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @marv, sanırım mekanizmasında bir problem yok, yine de bakılması lazım; belki de 40 senedir el değmemiştir saate.. Camında, mavi kadranın sol üst köşesinde ve metal  çerçeve kısımlarında çizikler var, bir de saniye ibresi çıkmış. Benim gördüklerim bunlar. Manevi değeri olduğundan yaptırmaya karar verdim.

Merhaba dostum,

Saatinize bakım yaptırabilirsiniz. Ama çizik temizliği önermiyorum. Bu saat maddi değeri olan bir saat değil. Önemli olan manevi değeri ki sizde bunu söylüyorsunuz.

Polisaj ile çizikleri giderebilirsiniz. Ama esas o çiziklerin hepsi hatıra. Belki babanız belki dedeniz veya başka bir değerli kişiden. Ben kayınpederimin bana hediye ettiği 30-35 senelik Vialux saatinde bu hataya düştüm.

Saat aynı bu durumdaydı. Camını temizlettim, polisaj yaptırdım. Geldiği zaman hiç duygu kalmamıştı. Herhangi bir saat olmuştu. 10 seneden daha fazla olmuştur bunu yaptıralı. Başıma gelince anladım. Allahtan camı değiştirmedim, sadece olduğu kadar temizlettim. En azından orada hala izler var. Hatta yeni kordon takmıştım çıkardım eski kordonu geri taktım. O halde saklıyorum.

Tabii ki karar sizin. Bizimkisi dost meclisinde düşüncemizi paylaşmak.
@1905sss, değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim. En azından mekanik bakım görmesi lazım, polisaj vs. ustaya götürünce karar veririm artık. Bir de kordon lazım tabii Smile
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Saat meraklısı var mı? Lord Sparhawk 796 902,902 17/01/2024, Saat: 22:38
Son Yorum: Birole
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 233,892 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
  Akıllı saat sorunsalı taka 14 5,001 08/12/2021, Saat: 02:32
Son Yorum: BitikEfsane
  Akıllı Saat Önerisi connect 14 7,553 29/01/2020, Saat: 01:05
Son Yorum: forevermore07
  Saat tamiri hakkında theunnamed 6 9,921 11/11/2015, Saat: 11:45
Son Yorum: theunnamed
  Cross Saat Tamiri ckeskin 0 4,513 21/11/2014, Saat: 11:25
Son Yorum: ckeskin
  Ankara'dan günübirlik gezilecek yerler nereler ? theunnamed 20 42,856 22/07/2014, Saat: 12:14
Son Yorum: Eucris
  Replika saat alınacak yer önerileri. laktik 11 27,410 21/04/2014, Saat: 11:18
Son Yorum: kaju
  Yelken İçin Saat Tavsiyesi eggman 15 24,879 13/01/2014, Saat: 12:30
Son Yorum: Kaan
  Saat tercihinde yardım Lord Sparhawk 20 28,143 28/07/2013, Saat: 13:20
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: