Haftanın Tıraş Ekipmanı - HTR
(10/02/2016, Saat: 11:41)Blade Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Naayi komşum o ne güzel resim öyle! Başrolde thaterSmile güzel günlerde kullanın
Teşekkürler, sizden de foto bekliyoruz Wink
@Naayi komşum halihazırda ekipmanları dönüşümlü kullandığımdan haftanın traşı konseptine uyan bir fotom yok, ama bir ara ben de denemeyi düşünüyorum haftanın traşınıSmile
Musgo Real - Orange Amber
No-name firca (Cin menseili harika bir knot)
Ikon Slant
Feather
Proraso Mavi balm
Dolce Gabbana - The One

k4fb0i.jpg
Öümüzdeki hafta yeni aldığım yuma aleti ilk kez deneyeceğim için kalan ürünleri de ekonomik tutmayı planladım.
Yuma
Arko sabun
Perma sharp ve astra yeşil
İsana sentetik
Nivea sensitive balm
Selamlar uzun zamandır buralarda olmama rağmen sadece izlemekle yetindim takip ettim sizleri ve bilgilendim bir çok konuda geleneksel traş konusunda internet ve çağın gereği tüm dünya ile irtibatı ve ticareti yakalamış kaliteyi ve kendisine ve etrafına saygısı olan bu forumdaki insanları ilgiyle izledim. Yaşım 60 tesadüf sonucu yaz aylarında İmpa Mustafa beyin dükkanına girdim ve hastalık bana da bulaştı, bu kaliteyi yurtta bulmakta en büyük rolü olan Mustafa beye teşekkürler. Benim bunhaftadaki planım bunlar ilerde didlim döndüğünce yorum yapabilirim .a5ce38be3c8a8b85767de5d9714ac617.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
(13/02/2016, Saat: 16:55)babür Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar uzun zamandır buralarda olmama rağmen sadece izlemekle yetindim takip ettim sizleri ve bilgilendim bir çok konuda geleneksel traş konusunda internet ve çağın gereği tüm dünya ile irtibatı ve ticareti yakalamış kaliteyi ve kendisine ve etrafına saygısı olan bu forumdaki insanları ilgiyle izledim. Yaşım 60 tesadüf sonucu yaz aylarında İmpa Mustafa beyin dükkanına girdim ve hastalık bana da bulaştı, bu kaliteyi yurtta bulmakta en büyük rolü olan Mustafa beye teşekkürler. Benim bunhaftadaki planım bunlar ilerde didlim döndüğünce yorum yapabilirim .

Hoşgeldiniz, hızlı giriş yapmışsınız, ben Yuma/Rapira/Arko üçlüsüyle başlamıştım Smile
(13/02/2016, Saat: 16:10)Kerkenez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öümüzdeki hafta yeni aldığım yuma aleti ilk kez deneyeceğim için kalan ürünleri de ekonomik tutmayı planladım.
Yuma
Arko sabun
Perma sharp ve astra yeşil
İsana sentetik
Nivea sensitive balm

Bildiğimiz Yuma değil mi üstad, farklı bir alet mi ürettiler diye düşündüm. Confused
Aslında malzeme açısından belki hızlı oldu ama başka makinelerde edindim işe merak salınca Merkür fütur ve ejde89 ve iki adet jiletli ustura aldım ama ustura nın bana göre olmadığını çiziklerden anladım

(13/02/2016, Saat: 17:17)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bildiğimiz Yuma değil mi üstad, farklı bir alet mi ürettiler diye düşündüm. Confused

yok üstad bildiğimiz yuma. yıllardır görürdüm de bakıp geçerdim. geçen gün bir yerde karşıma çıkınca artık bu sefer alayım dedim sonunda deneyeceğim bakalım..
selamlar herkese Smile

Bu haftaki tıraşlarımda  Fatip , cella , treet platinium jilet, semogue 830 ve pinaud classic  bana eşlik etti.
Güzel tahrişsiz keyifli tıraşlar oldum.
Treet jilet bende fatip ile gerçekten uyum sağladı.  jiletler kısmında treet hakkında yapılmış  yorumları okuyup hiç deneme bile yapmadan 100 lük sipariş vermiştim. Tıraş sonrası hiç bir kaşıntı kızarıklık yok. 100 lük fiyatı 12tl benim için tam f/p jileti.

Cella ve Pinaud ikisi de çok güzel ürünler fakat kokuları cok baskın birlikte kullandığımda beni bunaltıyor açıkçası.
Bu hafta uzun süredir tıraş öncesi ön hazırlığı olarak kullandığım zeytin yağından bahsetmek isterim. Bu hafta da 2 tıraşımda bana eşlik etti.
http://www.geltir.com/thread-2732.html

Zeytinyağını preshave olarak kullanalı 5-6 ay kadar oluyor. Banyo sonrası tıraş olmadığımda kullandığım bir yöntem. Sürüp 15dk kadar bekliyorum sonra temizleyip tıraşa başlıyorum.  moderatör üstat baya deneysel çalışmış başarılı bir yöntem denemek isterseniz tavsiye ederim.  Yüzümü birkaç defa ılık suyla yıkayıp tıraşa başlamayı isterdim ama genellikle bende hüsranla sonuçlanıyor.

Bu arada starex komşum 34hd ile 42c incelemesi için teşekkür ederim. 2 alete de sahip biri olarak açıklamaların açıcı oldu benim için.

Önümüzdeki haftayı da...
aw711w.jpg
bu mütevazi ekip ile giçirmeyi düşünüyorum. Cella ve pinaud  ile yaşadığım aromatik ve basın bir haftadan sonra ferah ve rahat bir hafta  Big Grin
Herkese keyifli tıraşlar dilerim...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,348 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,153 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,331 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 935 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,532 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,267 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,117 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,294 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,544 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,487 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: