Haftanın Tıraş Ekipmanı - HTR
(19/02/2016, Saat: 14:22)UMUT_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam şişenin ağzına sağlam bir yapıştırıcı sürüp (japon) küçük bir parça naylon torba parçası yapıştırsanız , sonra o naylonu yapışınca makas ile tam şişe ağzı boyutuna getirseniz..naylonuda önce yorgan inesi ile delip eğer akışı yetmez ise daha kalın bişey ile delseniz olurmu diye düşündüm Smile...Ben böyle bişey denemedim ama aklıma geldi..

Herhalde çabuk tükensin yine alınsın diye böyle yapıyorlar Big Grin İşin şakası muhtemelen ben beceremiyorum. Denemek lazım komşum. Belki olur, ilginç bir fikir  Idea
(19/02/2016, Saat: 15:46)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herhalde çabuk tükensin yine alınsın diye böyle yapıyorlar  Big Grin  İşin şakası muhtemelen ben beceremiyorum. Denemek lazım komşum. Belki olur, ilginç bir fikir  Idea

Tükenme tespitiniz gayet yerinde.
Açık kolonya satıcılarından iri delikli kolonya tıpaları alabilirsiniz.
Kullandığım kolonyalar bittiğinde plastik şişeyi atacaksam o delikli tıpayı saklama alışkanlığı edindim. Smile
(19/02/2016, Saat: 15:59)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tükenme tespitiniz gayet yerinde.
Açık kolonya satıcılarından iri delikli kolonya tıpaları alabilirsiniz.
Kullandığım kolonyalar bittiğinde plastik şişeyi atacaksam o delikli tıpayı saklama alışkanlığı edindim.  Smile

Bu da ilginç bir fikir Idea Teşekkür ederim komşum.
(14/02/2016, Saat: 11:52)eRenleR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 7 günlük periyodu 15 dakika önce tamamladım Smile
Fatip gerçekten günlük tıraşa gelmiyor. Biraz inat ettim ve salı'dan itibaren boyun altı tahrişi her tıraşta yaşamaya başladım.
Arko sabun sonunda bitti. 2 stick 8 ay dayandı bana, bu açıdan bakarsak verdiği tıraş konforu ve maliyeti ile paha biçilmez kanımca.
Kölnisch Wasser'e hayranım, kokusu çok standard fakat tıraş sonrası yatıştırmasını ve nemlendirmesini çok beğeniyorum.
Arko krem yine istediğim nemliliği kusursuz sağladı. Havalar ısınana kadar ara ara kullanırım yine haftalık periyotlarda.

Önümüzdeki haftanın mahşerin dört atlısı:
  • Feather Popular
  • Arko Cool Tıraş Kremi
  • Man's AS
  • La Toja Balm

Herkese mutlu tıraşlar.
Bu sabah yukaridaki arkadaslarla isimiti bitirdim Smile
Feather gunluk tirasta isini cok iyi yapti. TTO olmasi daha da hosuma gidiyor gunluk tirasta.
La Toja'nin balmi da cok guzel bir tiras sonrasi kremi. Leblebi kadarlik urunle tum yuzunuzu nemlendirebiliyorsunuz.

Bu haftanin ekipmani:
  • EJ DE89
  • Derby Mentol Tiras Kremi
  • Kolnische Wasser
  • Isana Classic Balm
Önümüzdeki haftanın tıraşı :

Uzun saplı Gillette Black Beauty
Treet Jilet yerine mavi astra
Semouge sandal ağacı sabun
Semouge domuz fırça
Speick Tıraş Sonrası Losyon

Herkese keyifli bir pazar ...

87b6f72cb7849da6bb3a6a1f7dbdc66b.jpg
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
(13/02/2016, Saat: 16:10)Kerkenez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öümüzdeki hafta yeni aldığım yuma aleti ilk kez deneyeceğim için kalan ürünleri de ekonomik tutmayı planladım.
Yuma
Arko sabun
Perma sharp ve astra yeşil
İsana sentetik
Nivea sensitive balm

Yuma olmadı bende.. 2 gün dayanabildim sonrasında aynı ekipman ve fat handle tech ile haftayı sorunsuz tamamladım.
Önümüzdeki hafta planım:
Ej89
Perma sharp ve astra
Frank shaving extra density silvertip
Old spice classic

İyi haftalar
(22/02/2016, Saat: 00:29)Kerkenez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuma olmadı bende.. 2 gün dayanabildim sonrasında aynı ekipman ve fat handle tech ile haftayı sorunsuz tamamladım.
Önümüzdeki hafta planım:
Ej89
Perma sharp ve astra
Frank shaving extra density silvertip
Old spice classic

İyi haftalar

Yumanın kalitesiz kaplaması haricinde sorun çıkaran bir yapısı yoktur aslında üstad. Nasıl bir sorun yaşadınız?
(22/02/2016, Saat: 11:25)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yumanın kalitesiz kaplaması haricinde sorun çıkaran bir yapısı yoktur aslında üstad. Nasıl bir sorun yaşadınız?

üstad kaplama konusuna hiç takılmadım da çok hafif kaldı.. bir de sanıyorum benim aldığımda jiletin bir tarafı daha dışarıda duruyordu veya ben beceremedim.. sonuçta denemiş oldum ama sanırım kullanmam bir daha..
(22/02/2016, Saat: 11:38)Kerkenez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstad kaplama konusuna hiç takılmadım da çok hafif kaldı.. bir de sanıyorum benim aldığımda jiletin bir tarafı daha dışarıda duruyordu veya ben beceremedim.. sonuçta denemiş oldum ama sanırım kullanmam bir daha..

Yuma'ya bir şans daha verin üstad Smile Ne zaman Yuma ile tıraş olsam, bu 50 kuruşluk basit aletin ne kadar güzel tıraş çıkardığını görünce, aynaya bakıp bakıp hayret ediyorum. Abim yuma dışında tıraş aleti kullanmıyor oysa ona EJ89 hediye etmiştim Smile

Jilet açıklığını elle ayarlamak gerekebiliyor bazen, aslında buna alırken dikkat ederseniz daha iyi, alırken kontrol edin her iki taraftaki açılık aynı mı diye.

Hafifliği konusunda haklısınız sanırım piyasadaki en hafif çift taraflı alet. Ama seyehatler için de kullanılabilir, unutup kaybetseniz zarar görmezsiniz. Hatta kullan-at bile yapılabilir tek bir Bic Metal fiyatından daha hesaplı Wink

Herkese mutlu haftalar.
@kerkenez

Yumalarda jileti manuel hizalamak gerekiyor, baktınız yamuk duruyor kapağın yönünü değiştirin daha düzgün duracaktır.
Umarım anlatabildim.
İki kere kullandım fakat ikisinden de memnun kalmıştım Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,352 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,162 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,331 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 935 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,532 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,267 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,117 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,294 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,546 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,490 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: