Haftanın Tıraş Ekipmanı - HTR
Çok güzel bir başlık olmuş Smile Ben de son birkaç haftadır çok ekipman değiştirmeden tıraşımı oluyorum. Bu hafta kullanacağım ürünler:

LA Shaving Bespoke #1
Thäter 49125 / 1
R41 2013
Feather
Speick AS
Proraso Mavi

63bec063f0c842fd2c70a9e2b0f0ea8b.jpg
Thater tam bir eye candy abi gule gule kullan. Tiras olmayi cok ozledim. Smile
(08/02/2016, Saat: 20:50)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Thater tam bir eye candy abi gule gule kullan. Tiras olmayi cok ozledim. Smile
Teşekkürler Aleksey Wink Sen ne zaman başlıyorsun yine?
(08/02/2016, Saat: 20:36)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel bir başlık olmuş Smile Ben de son birkaç haftadır çok ekipman değiştirmeden tıraşımı oluyorum. Bu hafta kullanacağım ürünler:

LA Shaving Bespoke #1
Thäter 49125 / 1
R41 2013
Feather
Speick AS
Proraso Mavi

Thater'lar fotoları süsledikçe insanın içi açılıyor Smile Sıhhatler olsun kaptan Smile
(08/02/2016, Saat: 20:58)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler Aleksey Wink Sen ne zaman başlıyorsun yine?

Valla hiç belli değil şu an. Sad
@Naayi komşum o ne güzel resim öyle! Başrolde thaterSmile güzel günlerde kullanın
Bu başlık kapsamında aşağıdaki ekip ile 5 gün geçirdim. Kısaca yorumlamak isterim:

EJ DE89 Barley tıraş aleti - Zaten biliyorsunuz, ne söyleyeyim. Sahip olduğum 3 adet tıraş aletim içerisinde en kıymetlisi. Amiral gemim. Günlük tıraş için ideal.
Shark jilet - Zamanında 100'lük almıştım. Bitmek üzere. Kendisiyle pek anlaşamamıştık ama son tıraşlarda iyiydi. Konforlu ama keskinliği az bir jilet benim için.
Truefitt&Hill Süper Badger fırça - Sahip olduğum 3 adet fırça içerisinde en değerlisi. Amiral gemim. Su tutuşu, sıcaklığı koruması, yüze yaptığı masaj etkisi çok iyi. Yüzde dağılmıyor. Hem sabun hem de krem ile kullanıyorum. Gayet memnunum.
Cella sabun - Bunu da biliyorsunuz. Badem kokulu, yumuşak bir sabun. Son zamanlarda kokusu pek kalmadı ama performansı güzel.
Zaza şap - Kaliteli bir ürün. Yüzde bıraktığı gerginlik hissi hoşuma gidiyor. Tıraşın kalitesini test etmesi, temizlik/hijyen ve kanama durdurma vs. açılardan faydalı olduğunu düşünüyorum.
Rebul balsam - Kış günleri için ideal. Kokusu hafif, nemlendirme, yatıştırıcılık ve koruyuculuk özellikleri iyi. Kanımca tam bir f/p ürünü.

Haftaya yeni bir ekiple görüşme üzere herkese keyifli tıraşlar.
Bu hafta Speick ağırlıklı bir hafta oldu. Ayrıca İmpa'dan aldığım Merkur 42C'yi de denemiş oldum.

Tıraş aleti Merkur 42C vintage havası ile günlük tıraşta kullanabileceğim aletlerin listesinde yerini aldı. Daha önce 41C kullanıyordum fakat günlük tıraşta kapalı tarak modelinin daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. 34C ile karşılaştırmak için aşağıda fotolar ekledim. Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi kafa yapısı tamamen aynı, 34C biraz daha ağır ve yarım cm kadar daha uzun. Bazı yabancı forumlarda 42C nin çok kısa olduğundan bahsedilmiş, elleriniz büyükse sap kısa gelebilir fakat 34C kullanıyorsanız çok fazla da fark yok. Tıraşları da hemen hemen aynı, ben 5 gün kullanımda 42C'nin daha yakın tıraş verdiğini farkettim.

Jilet Astra Mavi'yi yeşil kardeşine göre daha keskin buldum ve günlük tıraşta stok yapabileceğim bir jilet. Kesik, kısık, çizik yaşamadım. Fakat bu hafta 2 minik sivilcenin oluşumunda onun parmağı var mı henüz bilmiyorum. Tek jileti 5 kez kullandım. 5. gün öyle aman aman köreldiğini falan hissetmedim. Wink

Fırça Sadece yüzde köpürttüm. Omega domuz fırça 3. perdede hafif hafif batmaya başlıyor ve uçlarını hissettiriyor. Su tutması zayıf, ama zaten suyu silkelemiyor muyuz, yeteri kadar su tutuyor. Köpükte herhangi bir problem yaşatmadı. Yine de Semouge domuzların yüzdeki hissi daha güzel bana kalırsa.

Speick Sabun/Krem: Her ne kadar Nuri Leflef kokusuna benzetiliyorsa da, bana daha çok bitki çaylarını, doğallığı ve bol oksijenli temiz havayı çağrıştırıyor. Kremin kokusu sabuna göre daha keskin fakat aynı tonlarda. Çubuk sabun yumuşak sınıfta değerlendirilebilir, çok rahat köpük yapıyor kayganlık, koruyuculuk geçer not aldı fakar nemlendirmede tabac ın gerisinde. İlk perdeden sonra kalan köpük fotosu da ekliyorum.

Aftershave Speick Active losyon kokusu aynı tonlarda olmakla birlikte biraz daha limoni (citrus) bir kokusu var. Alkol oranı yazmıyor fakat çok düşük olmalı sadece ilk sürüşte hafif ısırıyor 1 dakikaya kalmaz rahatlatıyor. Turunç bahçesinde tıraş olmuş tarzı his veriyor. Big Grin Kokunun kalıcılığına önem verenleri hayal kırıklığı bekliyor. 1 saat sonra kokudan eser kalmıyor. Cildi yağlı/orta-yağlı olanlar için bence günlük kullanılabilecek bir losyon. Kokusu daha kalıcı olsa tadından yenmezdi. Big Grin

Bu haftayı da böyle tamamladık, hepimize iyi tatiller, şimdiden tatil moduna girdim ben Confused Keşke her gün Cuma olsa Big Grin

20160211_232609.jpg

20160211_233121.jpg

20160211_233349.jpg

20160211_233452.jpg

20160209_074303.jpg
(12/02/2016, Saat: 12:03)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu başlık kapsamında aşağıdaki ekip ile 5 gün geçirdim. Kısaca yorumlamak isterim:

EJ DE89 Barley tıraş aleti - Zaten biliyorsunuz, ne söyleyeyim. Sahip olduğum 3 adet tıraş aletim içerisinde en kıymetlisi. Amiral gemim. Günlük tıraş için ideal.
Shark jilet - Zamanında 100'lük almıştım. Bitmek üzere. Kendisiyle pek anlaşamamıştık ama son tıraşlarda iyiydi. Konforlu ama keskinliği az bir jilet benim için.
Truefitt&Hill Süper Badger fırça - Sahip olduğum 3 adet fırça içerisinde en değerlisi. Amiral gemim. Su tutuşu, sıcaklığı koruması, yüze yaptığı masaj etkisi çok iyi. Yüzde dağılmıyor. Hem sabun hem de krem ile kullanıyorum. Gayet memnunum.
Cella sabun - Bunu da biliyorsunuz. Badem kokulu, yumuşak bir sabun. Son zamanlarda kokusu pek kalmadı ama performansı güzel.
Zaza şap - Kaliteli bir ürün. Yüzde bıraktığı gerginlik hissi hoşuma gidiyor. Tıraşın kalitesini test etmesi, temizlik/hijyen ve  kanama durdurma vs. açılardan faydalı olduğunu düşünüyorum.
Rebul balsam - Kış günleri için ideal. Kokusu hafif, nemlendirme, yatıştırıcılık ve koruyuculuk özellikleri iyi. Kanımca tam bir f/p ürünü.

Haftaya yeni bir ekiple görüşme üzere herkese keyifli tıraşlar.

Sıhhatler olsun, Shark yerine astraları denediniz mi kaptan? Rebul balsam benim de favorim, havalar biraz ısındığı için losyona geçtim Smile
(12/02/2016, Saat: 12:55)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun, Shark yerine astraları denediniz mi kaptan? Rebul balsam benim de favorim, havalar biraz ısındığı için losyona geçtim Smile

Teşekkür ederim komşum. Astraları daha önce kullandım. Yeşil, Shark'tan iyi ama o da bana pek uymuyor. Maviyi daha başarılı buluyorum ve beğeniyorum. Her ikisinden de elimde var, belki haftaya kadroya alırım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,780 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,309 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 887 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,448 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,009 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,425 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: