Haftanın Tıraş Ekipmanı - HTR
Bu hafta çalıştaya gidiyorum. Seyahat takımı bu şekilde. Balsam bu hafta son olur artık, yazlıklara geçerim

Herkese iyi haftalar 8e964b1a6e2f5a80066042997f955fa9.jpg

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Bu haftadan itibaren bir süre stirling takılacağım numuneler sağolsun

- Stirling Electric Sheep
- DaVinci 296
- Vigshave Finest
- Futur
- Gillette Silver Blue

4gn869.jpg
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(08/05/2017, Saat: 22:46)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu haftadan itibaren bir süre stirling takılacağım numuneler sağolsun

Numune sabunları haftalık ya da belirli bir periyotta kullanarak çok iyi yaparsın üstat. Aksi halde sabunların özellikleri hafızada kalıcı olmuyor. Ben o hatayı yaptım. Maggard Razors'tan aldığım 9 çeşit numune sabunun her birini önce sırayla kullandım. Sonra elimdeki diğer sabun ve kremlerle rotasyonla kullandım. Zaman zaman numuneleri kullanmaya bir süre ara verdim. Daha sonrasında kafa dank etti ve her birini bitene kadar ardı ardına kullandım. En baştan bunu yapmalıymışım. Çünkü ancak o zaman bir kanaate varıyorsunuz. Güle güle kullanın sabunlarınızı. Yorumlarınızı bekliyoruz Smile
(08/05/2017, Saat: 23:27)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Numune sabunları haftalık ya da belirli bir periyotta kullanarak çok iyi yaparsın üstat. Aksi halde sabunların özellikleri hafızada kalıcı olmuyor. Ben o hatayı yaptım. Maggard Razors'tan aldığım 9 çeşit numune sabunun her birini önce sırayla kullandım. Sonra elimdeki diğer sabun ve kremlerle rotasyonla kullandım. Zaman zaman numuneleri kullanmaya bir süre ara verdim. Daha sonrasında kafa dank etti ve her birini bitene kadar ardı ardına kullandım. En baştan bunu yapmalıymışım. Çünkü ancak o zaman bir kanaate varıyorsunuz. Güle güle kullanın sabunlarınızı. Yorumlarınızı bekliyoruz  Smile

Teşekkürler,

Valla ben de aynı hatayı zamanında blaster üstad'dan temin ettiğim numuneler ile yapmıştım, oradan dersimi aldım Misal musgo real'i arada kaynattım, tam sonunda arka arkaya deneyeyim derken ikinci gününde bitti Smile
Bu sabunda da bitince kendi konusuna yorum yazacağım ama şu an için kokusunun herkese hitap etmeyebileceğini söyleyebilirim.

Bu arada maggard'dan da birkaç tane numune sipariş vermiştim stirling'den önce ama stirlingler epey önce geldi.
Electric Sheep numunesi tüm zorlamalarıma rağmen 3. zafer haftasına girdi Smile Bu sabah 14. tıraşı çıkardı. Muhtemelen bir hafta daha idare eder.
Diğer ekipmanları aynı tutup fırça rotasyonu yaptım.

- Futur
- SOC Biraderler
- Silver Blue
- Watson's Forest Fresh

10pdhtx.jpg
Bu hafta electric sheep'e veda ediyorum. Numune dediğim sabun 21 tıraş çıkardı, 2 tıraş daha çıkarır. İdareli kullanılırsa 30'u görürdü.
Ramazan boyunca diğer ufak amerikan numuneleri ile devam edeceğim.

- Maggard Northern Moss
- B&M Cologne Russe
- Futur
- SOC Domuz
- Vigshave Finest
- Gilette Silver Blue
- Acca Kappa AS

vb0Ao4.jpg
Önümüzdeki hafta Mustafa beyden geçenlerde aldığım Merkur 45c ve mwf.

Mwf gerçekten değişik bir sabuna benziyor, köpürtmesi bile farklı .

Herkese iyi haftalar.

eb11e4cbba4847e2de11dcbb7f271a5b.jpgd03c74b68d6ebae58db424a53a29377f.jpg

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
(11/06/2017, Saat: 18:17)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önümüzdeki hafta Mustafa beyden geçenlerde aldığım Merkur 45c ve mwf.

Mwf gerçekten değişik bir sabuna benziyor, köpürtmesi bile farklı .

Sıhatler olsun üstad. Mwf cidden farklı bir sabun. Umarım seversiniz.
(12/06/2017, Saat: 17:54)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhatler olsun üstad. Mwf cidden farklı bir sabun. Umarım seversiniz.

Sağol üstadım. Bu haftanın ekipmanını kısaca değerlendirmem gerekirse;

MWF sabunu başta düzgün köpürtemedim  Big Grin Bugün 3. gün yoğun ve dolgun köpük anca yapabildim. Kendi başlığında bu sabun ile ilgili bir çok şey yazılmış. Ben kokusundan rahatsız olmadım, hatta güzel ferah bir kokusu var. Kayganlık koruyuculuk süper ama bu sabun kaşıntı yapıyor bende. Kızarıklık yok ama 2. perdede başlayan ve tıraş sonuna kadar devam eden yanaklarda ve boyundaki kaşıntı hissi oldukça rahatsız edici. Değer mi bilemiyorum.

Bakalit Merkur de ilginç bir alet, çok hafif ama tüy siklet olmasına aldanmamak lazım saldırgan bir yapısı var. Hafif diye bastırınca tahriş kaçınılmaz, bunu da 2. gün öğrendim.  Smile  Belki günlük rotasyonumda yer almayacak ama retro havası nedeniyle elimde tutacağım.

Haftanın geri kalanında bol köpüklü tıraşlar.
(14/06/2017, Saat: 22:12)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağol üstadım. Bu haftanın ekipmanını kısaca değerlendirmem gerekirse;

MWF sabunu başta düzgün köpürtemedim  Big Grin Bugün 3. gün yoğun ve dolgun köpük anca yapabildim. Kendi başlığında bu sabun ile ilgili bir çok şey yazılmış. Ben kokusundan rahatsız olmadım, hatta güzel ferah bir kokusu var. Kayganlık koruyuculuk süper ama bu sabun kaşıntı yapıyor bende. Kızarıklık yok ama 2. perdede başlayan ve tıraş sonuna kadar devam eden yanaklarda ve boyundaki kaşıntı hissi oldukça rahatsız edici. Değer mi bilemiyorum.

Bakalit Merkur de ilginç bir alet, çok hafif ama tüy siklet olmasına aldanmamak lazım saldırgan bir yapısı var. Hafif diye bastırınca tahriş kaçınılmaz, bunu da 2. gün öğrendim.  Smile  Belki günlük rotasyonumda yer almayacak ama retro havası nedeniyle elimde tutacağım.

Haftanın geri kalanında bol köpüklü tıraşlar.

Kaşıntı yapıyorsa lanolin'e (wool fat) hafiften alerjiniz olabilir. Malesef böyle bir riski var lanolinin. Bu noktada eğer durum buysa cidden değmez üstad dediğiniz gibi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,749 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,267 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 886 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,446 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,998 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: