Haftanın Tıraş Ekipmanı - HTR
Geçtiğimiz bayram memleketteydim, kuru hava pek yaramadı sanırım, boynum ve göğsüm sivilcelendi. İstanbulun nemli havasına alışmışız artık.

Keskin jilet olayına giremiyorum. Geçtiğimiz hafta R41 ve Personna Platinum ikilisi ile tıraş oldum. Bu hafta Futur artı yine Personna Platinum gidiyorum.

Tıraşları da akşam olmaya başladım, o nedenle fırça seçimlerim genelde geniş düğümlü porsuklar. AS olarak ya Speick ya da Myrsol Metilsol.

Sabun olarak geçtiğimiz hafta Faena Floral'ı kullandım, çok keyif verdi. Sabun eskidikçe kalitesi de önemli ölçüde artmış. Bu hafta karışık gittim. En son @posicor üstadın forumda verdiği subliminal mesaj nedeniyle Chiseld Face Summer Strom kullandım ama odan öncesini hatırlamıyorum, artık elime ne geldiyse Smile

Özetle son iki hafta problemli cildimle tıraş oluyorum. Geleneksel tıraş nasıl bir nimet insan anlıyor. Tıraş olmama rağmen cildim kendini toparlayabiliyor. Şu tarif ettiğim cilde 5 bıçaklıyı hayal ediyorum, içim kamaşıyor.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(13/07/2017, Saat: 23:02)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçtiğimiz bayram memleketteydim, kuru hava pek yaramadı sanırım, boynum ve göğsüm sivilcelendi. İstanbulun nemli havasına alışmışız artık.

Keskin jilet olayına giremiyorum. Geçtiğimiz hafta R41 ve Personna Platinum ikilisi ile tıraş oldum. Bu hafta Futur artı yine Personna Platinum gidiyorum.

Tıraşları da akşam olmaya başladım, o nedenle fırça seçimlerim genelde geniş düğümlü porsuklar. AS olarak ya Speick ya da Myrsol Metilsol.

Sabun olarak geçtiğimiz hafta Faena Floral'ı kullandım, çok keyif verdi. Sabun eskidikçe kalitesi de önemli ölçüde artmış. Bu hafta karışık gittim. En son @posicor üstadın forumda verdiği subliminal mesaj nedeniyle Chiseld Face Summer Strom kullandım ama odan öncesini hatırlamıyorum, artık elime ne geldiyse Smile

Özetle son iki hafta problemli cildimle tıraş oluyorum. Geleneksel tıraş nasıl bir nimet insan anlıyor. Tıraş olmama rağmen cildim kendini toparlayabiliyor. Şu tarif ettiğim cilde 5 bıçaklıyı hayal ediyorum, içim kamaşıyor.

Geç gördüm yorumunuzu. Faena'dan sonra hem kokusu hem de performansı ile pek tatmin edici olmamıştır Summer Storm. Mike ile Catie'yi denemedim henüz ama amerikalılardan stirling hariç bu olmuş diyebileceğim bir sabuna rastlamadım henüz. (Şimdilik) Ne varsa Avrupa'da diyorum Smile

Gerçi mike's dan beklentim yüksek. O belki değiştirir fikrimi.

Sıhhatler olsun Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Amerika'yı tekrardan keşif turuma bir diğer Stirling ile devam ediyorum Smile
MWF ile kıyaslayabilmek için aynı alet, fırça ve jilet seti ile devam edeceğim.

- Stirling Ozark
- DaVinci 296
- Vigshave Finest
- Futur
- Gillette 7 O'clock Sharp Edge
- Kappa AS

2nvxhrd.jpg
(13/07/2017, Saat: 23:02)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçtiğimiz bayram memleketteydim, kuru hava pek yaramadı sanırım, boynum ve göğsüm sivilcelendi. İstanbulun nemli havasına alışmışız artık.

Komşum Faena'ya yaptırdığımız LE sabunları biz genelde çok tazeyken alıyoruz. Fokion ancak 1 ay kadar dinlendirebiliyor sabunu biz ondan teslim almadan önce. Bu nedenle sabunu bir süre daha beklettiğinizde daha iyi sabun almanız normal oluyor. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bu hafta sıra MITA'da. Sabah ilk tıraşımı oldum. Nefisti. Haftasonu yorum yaparım.

Bu arada @starex üstada kompozisyonu için teşekkürler. Foto çekerken sabunu ortaya koyma fikri iyi oldu.

- Stirling Margaritas in the Arctic
- DaVinci 296
- Vigshave Finest
- Futur
- Pitralon Polar AS

285dw0.jpg
(25/07/2017, Saat: 08:54)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu hafta sıra MITA'da. Sabah ilk tıraşımı oldum. Nefisti. Haftasonu yorum yaparım.

Bu arada @starex üstada kompozisyonu için teşekkürler. Foto çekerken sabunu ortaya koyma fikri iyi oldu.

- Stirling Margaritas in the Arctic
- DaVinci 296
- Vigshave Finest
- Futur
- Pitralon Polar AS

Sıhhatler olsun, haftaya ne güzel başlamışsınız , tebrikler  Smile

Sağlıcakla
Amerika'yı tekrardan keşif turunda sıra Arbor Mişigın'dan Mike Amca'ya geldi. Çok merak ettiğim bir sabun, yarın ilk defa kullanacağım, heyecanlıyım Smile
Jilet olarak açtığım sharp edge pakedi bitti, Silver Blue'ya geri döndüm sonunda. SB'yi özledim açıkçası.

- Mike's Natural Soaps / Lime
- SOC Biraderler
- Futur
- Gillette Silver Blue
- Pitralon Polar AS

dGE5bp.jpg
SOC biraderler Smile
Tuttum bu terimi. Guzel tıraslar olsun.
(30/07/2017, Saat: 22:20)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SOC biraderler Smile
Tuttum bu terimi. Guzel tıraslar olsun.

Teşekkürler Smile
Bu haftanın ekipmanı aşağıdaki şekilde

Herkese iyi haftalar

Gillette Rocket Tv Flare Tip
Perma-sharp
Karo tıraş kremi
Vigshaving Porsuk fırça
Proraso yeşil losyon

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,739 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,203 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 884 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,445 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,998 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: