Le Pere Lucien (Lucien Baba) Sabun İncelemesi
Wink 
48843735733_cc271686e9_h.jpg

Cyril Lelegard, 12 yıl tıp laboratuarında çalışmış deneyimli bir kimyager. Aynı zamanda bir ıslak tıraş sevdalısı olan Cyril, 2012 aralık ayında piyasada ki sabunlardan memnun kalmayınca, bir kimyager olarak ben bunu daha güzel yaparım diyerekten şahsi denemelerine başlamış. 13 farklı karışım denedikten sonra memnun kaldığı bir ürün ortaya çıkmış. Bu ürünü önce bizim forum tarzı Fransızların ıslak tıraş forum üyelerine denemeleri için vermiş. Oradan gelen yorumlar muhteşem olunca, Cyril bu ise girmeye karar vererek 1 Haziran 2013 yılında firmasını kurmuş. Firma logosu olarak da dedesi Lucian Lelegard ın resmini kullanarak Lucien Baba firmasını kurmuş.

48844266757_a2f88ee19b_z.jpg

Neden anlattım, kutusuna vs. bakınca zannedersin 100 senelik babadan oğla üretici. Alakası yok 2 senedir üretiyor amcam. Sonuç ortada, dünyanın her tarafına satıyor. O yüzden yerli sabun, makine vs. üreticilerinden, girişimcilerden çok ümitliyim.

Neyse efendim, sonuç sabunu konuya hakim kimyager bir arkadaş üretiyor, gururla üstüne dedesinin resmini basıyor, tamamı ile sentetik olmayan doğal maddeleri kullanıyor.;
E bu bileşimden kötü bir sonuç çıkmayacağı aslında aşikar.

48844086606_6f18e03e01_o.png

48844266672_4f7627b539_z.jpg

Kıvam:
Sabunu ben yedek olarak poşette almıştım ama İmpa da an itibari ile daha güzel metal kutuda olanı var. Resimlerde yedekler bir acayip sarı renk gözüküyordu, İ cologniali de bizlerin bazılarının yaşadığı kuru sabun çıkma ihtimali aklıma gelmişti ama meğerse yağlı kağıda sarılı imiş. O sarılık yağlı kağıdın rengiymiş. Sabun şahane bir kıvamda çıkıyor. İtalyan kremleri gibi yumuşak diyecem ama onlar gibi de değil. Hani pişmaniye tatlısı vardır ya, Dağılacak gibi gelir ama elinde dağılmaz, kırınca da hemen kırılır. Aynı o form da bir sabun. Daha önce hiçbir sabunda görmediğim bir kıvamda. Çok başarılı. Elimle parça parça  kopararak çok rahat ikea kabına bastım ben.

48844266867_9b00c4f308_o.jpg

Koku:
Geldik en zayıf olduğum noktaya. Kokuyu duyuyorum ama tarif edemiyorum be arkadaşlar. "Saltuk" gibi çok isterdim altta ardıç kokusu üstünde lavanta falan tarif edeyim ama hayatımda kimse koklatmadı ardıç' ı bana. Belki bildiğim bir koku ama, o kokunun ismen ne olduğunu bilmiyorum ben.
Bu eksikliğimi biraz yurtdışı formları karıştırarak sizlere mahcup olmayayım diye, kopya çekerek şöyle çeviri yapayım, adaçayı, biberiye, kekik ve Fransız lavantası notaları varmış.
Koku kuvvetli. Gelen kutuda yaklaşık 5-6 çeşit sabun vardı. Hepsini bastırmış kokusu ile.
Şahsen birde sen tarif et derseniz hafif lavanta kokulu kozalak kokusu gibi, entresan bir koku.

48844266792_a4094990d4.jpg

49095582707_7d6a514e81_b.jpg

Köpük Koruyuculuk Performans:
Şimdi MWF de ben bugune kadar hic sorun yaşamadım ama bu sabunu da, ben köpürtemedim. Yanlış anlamayın, köpük oluyor ama yastıklama yapacak kadar kalın köpük yapmayı başaramadım ben. Daha kremsivari yüzü saran ince bir köpük yaptım. Bu tabi benim beceriksizliğim olabilir, siz hiçbir sorun yaşamayabilirsiniz.

Köpük istediğim gibi olmayınca diyicen ki e tabi tıraş zevksiz geçti kötü oldu, inan bende çok şaşırdım ama harika  post shave hisli bir tıraş geçti. Her 3 denememde de her zamanki gibi balm sürdüm ama, sonuçta balm hep kullanıyorum. Hiç bu kadar yumuşacık olmamıştım. O yumuşaklık hissi yaklaşık 3-4 saat yüzümde kaldı, ara ara yanakları sıktım falan evet hala oradaydı.

Özet, jiletinizi surattan ayıran bir bariyer degil  (saponificio) gibi, ama harika bir yüz bakımı ve yumuşaklık.

inanın sabunların ve en önemlisi iyi bir tıraş öncesi hazırlığın tıraşlarınıza etkisi çok büyük. Hani karlı havada Abs li, Traction Control lü araba gibi düşün, sen usta şöför olmasan da teknoloji senin yerine davranıyor, ıslak tıraşta da en önemlileri pre shave ve sabun. Bu benim düşüncem deneyimim. Banyo yaptıktan sonra Preshave oil yada jel kullanmanızı kesinlikle öneririm. Birde LPL gibi güzel bir sabunla tıraş olunca inanın yeni başlayan acemi bile olsanız sizin yanlışlarınızı bu öğeler üstlenerek tahrişsiz tıraşa bir adım daha yaklaştırıyor.

Peki madem şimdi nasıl bir sabun olduğunu biliyorsun, yine sorsak aynı parayı verip alırmısın?
Alırım. Ben memnun kaldım. Sizlere de tavsiye ediyorum.Biraz fransızlardan korkuyordum ama bu fransız beni utandırdı. Biterse başka koku çeşitlerini de denemek isterim. Öncelikle gül kokulu Rose de Pushkar ı.
LPL için helal olsun eczacıya. Guzel sabun yapmıs. Darısı türk girişimcilere diyorum.

48844086656_9f30c6ec92_c.jpg

Kusurumuz Olduysa affola.
Saygılar
İnceleme için saol adaşım , bende bu aralar bir adet edinmeyi düşünüyordum fakat hiç araştırmamıştım eski ve ünlü bir firmadır diye düşünmüştüm meğerse değilmiş Big Grin
Bir sorum olucak komşum bu sabunla Taylorlar arasında nasıl bir fark var , hangisini tavsiye edersiniz .

Selamlar ,
Estağfirullah ağabey koku konusunda kendi bildiğim ölçüde tarifliyebiliyorum ancak.Güzel inceleme olmuş ayrıca teşekkürler.
http://www.geltir.com/thread-6372-page-2.html başlıkta aylar önce tavsiye etmiştim bu inceleme üzerine alan artar umarım kullanmayanlar şans versin şu sabuna artık ayıptır Smile
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Çok samimi ve güzel bir inceleme. Teşekkürler.
Serdar üstadım merakla beklediğim bir incelemeydi, elinize sağlık çok güzel olmuşSmileHele traş sonrası yüzü yumuşacık yapması durumu beğenimi kazandı.
İnceleme için teşekkürler. Bu sabunu çok sevmeyenlerden birisi de benim sanırım. Bana oldukça ortalama gelen bir sabun.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Komşum güzel kotarmışsın, eline sağlık Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Uslubunuza bayiliyorum bir cirpida keyifle okudum.elinize saglik daha cok sey inceleyin bol bol yazin Wink ama bi dost sorusu; su an urun almayi biraksaniz stogunuzu ne kadar zamanda eritirsiniz?

Serdar dostum gayet beğendiğim bu markanın şimdiye kadar kullandığım bütün ürünlerinde belli bir kalite düzeyi mevcut...bu bence Cyrill in hem ciddi bir birikim,ince bir zevk ile aynı zamanda titiz bir çalişma disiplinine sahip olmasıyla alakalı....ürünlerine verdiği o vintage havası aslında başka bir şeye de işaret ediyor;saflık ve duruluk aynı 150 önceki gibi...demeye getiriyor bir nevi, yani işte web sitesini okumadan bu ürünü alıp kullanan birinde bu hissiyat çok rahatlıkla oluşabilir kanımca ...bu heleki şu çakallaşmış pazar piyasa ortamında çok kolay bir şey değil ve belli bedelleride (dikkatli disiplinli ve özenerek çalışma) vardır eminim..tamda bu tarz bir üretici olması sebebiyle fabrikasyona yönelmeden bu üretim şekline devam ettiği müddetçe desteklenmesi gerektiğini düşündüğüm arkadaşlardan biri ... bu arada tanıtım için teşekkürler.
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(06/02/2016, Saat: 01:15)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uslubunuza bayiliyorum bir cirpida keyifle okudum.elinize saglik daha cok sey inceleyin bol bol yazin Wink ama bi dost sorusu; su an urun almayi biraksaniz stogunuzu ne kadar zamanda eritirsiniz?

Ozgun baba naaptın bizim hanımlar mı konustu yoksa gizlice, siliniz bu forumda boyle sorulara yer yokkk. Big Grin

@serjames
Dostum Tobs sabun kullanmadım. O yuzden sabunla kıyaslama yapamam, ama Tobs avocado kullandım, avocado krem oldugu icin biraz farklı katagoride bence, genel kremlerdeki akıskanlık, kayganlık daha fazla oluyor sabunlara gore. O mu bu mu demek istemiyorum. İkiside olsun zevkle köpürtelim Smile

@neoromancer
Abi aynen katılıyorum, helal olsun fransıza. Guzel konsept, guzel urun. Basarı garanti.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 180,870 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 59,319 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 258,931 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,159 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,985 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 419,896 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,063 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,550 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,374 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Pearl Shaver's Spirit Artisan Tıraş Sabunu İncelemesi Oldstyle 2 1,690 26/11/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: