Zaza super stainless
ZAZA jilet ilk kullanımda güzel bir traş verdi 2.gün kullanımımda tıraşı pek iyi değil 1 kullanımlık jilet olarak gördüm kendi cildime göre durum bu fazla keskinliği yok tahriş problemi yaşamadım jiletin kağıdında makine yağının kokusunu farkettim
Razorus'un hediyesi olan bir paket zaza jilete sahibim lakin olumsuz yorumlardan dolayı henüz elim bu jileti kullanmaya gitmedi. Yakın zamanda r41 ile kullanıp en azından r41'in saldırganlığını dizginlemeyi planlıyorum.

Benim bu jilete dair merak ettiğim asıl husus ise keskinliği, konforu vesaireden ziyade üretim yeri. Zaza jiletler halen ülkemizde mi üretiliyor? Bir yerde halihazırda ülkemizde üretilmeye devam eden tek jiletin derby olduğunu okuduğumu hatırlıyorum. Bir de Zaza firması jilet dışında de alet, fırça, ustura gibi sair tıraş ekipmanları üretiyor mu?

Aslında firmanın yüz yıla yaklaşan tarihi, deneyimi, ilgi çeken kuruluş hikayesi, Istanbul'un ticaret merkezinde bir hana ismini vermesi gibi hususiyetlerini göz önüne alınca zaza'nın ıslak tıraş dünyasındaki bilinen firmalardan biri olabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Tabii firmanın mevcut ekonomik durumunu, sermaye yapısını bilmiyorum ama "Zaza"nın pek çoğumuzun "keşke olsa" dediği yerli kaliteli tıraş malzemeleri üreticisi olabileceğini sanıyorum. Türkiye'nin de yüz yıllık bir ıslak tıraş markası olsa güzel olmaz mı?
(27/05/2018, Saat: 12:36)George smiley Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Razorus'un hediyesi olan bir paket zaza jilete sahibim lakin olumsuz yorumlardan dolayı henüz elim bu jileti kullanmaya gitmedi. Yakın zamanda r41 ile kullanıp en azından r41'in saldırganlığını dizginlemeyi planlıyorum.
R41 ile ortalama konforda bir tıraş vereceğini düşünüyorum. En yakın zamanda deneyin komşum. Buradaki yorumlar kişisel yorumlardır ve jiletler cilt yapısına ve sakala bağlı performans gösterir.

Alıntı:Zaza jiletler halen ülkemizde mi üretiliyor?
Zaza benim bildiğim Türk markasıdır. Üretim hala ülke içinde yapılmaktadır. Yabancılara satıldığı filan yoktur.

Alıntı:Bir de Zaza firması jilet dışında de alet, fırça, ustura gibi sair tıraş ekipmanları üretiyor mu?
Zaza jilet dışında bir çok ürün üretiyor ve tıraş aletini bilmem ama tıraş fırçası, tıraş tası ve ustura ürettiğini de biliyorum. Hatta Zaza, başka markalar adı altında jilet üretiyor. Mesala geçen aldığım mavi Lord jilet kutusunda ''Zaza Group - Kartal Çelik A.Ş'' yazıyor.
344309649_tn24_0.jpg

Alıntı:Türkiye'nin de yüz yıllık bir ıslak tıraş markası olsa güzel olmaz mı?
Var ve çok güzel bir duygu. Makineler, permatikler ve kartuşlu tıraş kullanımı yaygın olduğu için bunun farkında olan çok ama çok az insan var.
Orta agresif diyebileceğim Parker 24c alet ile Derby extra ayarında bir performans beklerken, Rapira'nın vasatlığından 1 tık daha iyi bir tıraş çıkardım. 2 günlük sakalımı biraz çekiştirdi. Özellikle çene bölgesinde çekiştirme yaşattı. Rapira kadar olmasa da tahriş yaşadım. Bir derecelendirme yaparsam eğer 10 üzerinden 3 verirdim.
(18/06/2018, Saat: 21:51)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Orta agresif diyebileceğim Parker 24c alet ile Derby extra ayarında bir performans beklerken, Rapira'nın vasatlığından 1 tık daha iyi bir tıraş çıkardım. 2 günlük sakalımı biraz çekiştirdi. Özellikle çene bölgesinde çekiştirme yaşattı. Rapira kadar olmasa da tahriş yaşadım. Bir derecelendirme yaparsam eğer 10 üzerinden 3 verirdim.

Öncelikle bana bu jileti yollayıp fikir ve tecrübe sahibi olmamı sağlayan, bana bu jileti gönderen alıntı sahibi arkadaşa tekrar teşekkür ederek başladıktan sonra Smile
Şunu söyleyebilirim ki cilt tipi ile jilet uyumunun kişiden kişiye ne kadar fark ettiğini tekrar gördüm. Rapira en sevdiğim orta keskinlikte (bana göre tabii) olup zaza onun bir tık altı keskinlikte gibi geldi. Tahriş yaşamadım, çenede hızlı davrandığım için biraz çekme yaptı, boyun bölgesinde ise harikaydı. Genele baktığımızda güzel bir tıraş çıkardı. Denemeyen arkadaşlar pişman olmaz diye düşünüyorum. Hele ki daha yeni Tiger jilet denemiş biri olarak bu jilet mükemmel. Jiletten çekinen ve aynı zamanda Tiger ile bir tıraş başarmış arkadaş varsa hiç düşünmeden deneyebilir.. Smile
(19/07/2018, Saat: 00:22)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle bana bu jileti yollayıp fikir ve tecrübe sahibi olmamı sağlayan, bana bu jileti gönderen alıntı sahibi arkadaşa tekrar teşekkür ederek başladıktan sonra Smile
Şunu söyleyebilirim ki cilt tipi ile jilet uyumunun kişiden kişiye ne kadar fark ettiğini tekrar gördüm. Rapira en sevdiğim orta keskinlikte (bana göre tabii) olup zaza onun bir tık altı keskinlikte gibi geldi. Tahriş yaşamadım, çenede hızlı davrandığım için biraz çekme yaptı, boyun bölgesinde ise harikaydı. Genele baktığımızda güzel bir tıraş çıkardı. Denemeyen arkadaşlar pişman olmaz diye düşünüyorum. Hele ki daha yeni Tiger jilet denemiş biri olarak bu jilet mükemmel. Jiletten çekinen ve aynı zamanda Tiger ile bir tıraş başarmış arkadaş varsa hiç düşünmeden deneyebilir.. Smile

Rica ederim hocam. Jiletlerin ne kadar kişiye göre değişken olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Smile
Üst üste birkaç defa atg geçilse bile tahriş yapmayacak kadar mild, birkaç defa atg geçilen yerde bile kesilmemiş sakal bırakacak kadar kör bir jilet.
Nice zaman sonra tirassepetim.com'da 100 tanesi 20 TL gibi bir paraya tekrar satılmaya başlanınca dayanamayıp alıp tekrar denedim Zaza Kırmızı Kutu Gold jileti. Yine neredeyse bir senedir elimi sürmediğim Futur Klonunda 2 ayarında temizleyici, inceliğinden gelen agresif dokunuşu çatırtısında hissedilen, sonrasında kızarıklık da yapmayan, dün ve önceki gün iki tıraş verdi şimdilik. Sanki alet seçiyor biraz, belki biraz da yüz seçiyordur. Soğuk suyla tıraş olunca mı bu ferahlığı verdi bilmem ama eğlenceli, heyecanlı bir tıraştı en nihayetinde Smile
(18/09/2019, Saat: 14:51)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nice zaman sonra tirassepetim.com'da 100 tanesi 20 TL gibi bir paraya tekrar satılmaya başlanınca dayanamayıp alıp tekrar denedim Zaza Kırmızı Kutu Gold jileti. Yine neredeyse bir senedir elimi sürmediğim Futur Klonunda 2 ayarında temizleyici, inceliğinden gelen agresif dokunuşu çatırtısında hissedilen, sonrasında kızarıklık da yapmayan, dün ve önceki gün iki tıraş verdi şimdilik. Sanki alet seçiyor biraz, belki biraz da yüz seçiyordur. Soğuk suyla tıraş olunca mı bu ferahlığı verdi bilmem ama eğlenceli, heyecanlı bir tıraştı en nihayetinde Smile

Futur klonuna taktığım aynı ileti bu sabah 6. kez kullandım ve hala tertemiz, hala kesik veya tahriş olmada çıkardı beni. Derby Limon Krem, Yaqi Barber Pole sentetik fırça ile birlikte 5 dakika süren bir tıraştı.
@kokopelli  Komşum size katılıyorum bu jilet alet ve yüz seçiyor. Ben çok şans verdim zaza kırmızı kutu golda fakat cildimle uyum sağlamadı. 1 tıraş bile çıkaramadım Smile Fakat yinede deniyorum farklı alet ve sabunla güzel bir uyum yakalarım diye. Jilet birazda makine yağı kokuyor Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,801 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,294 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,805 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,534 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,878 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,498 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,789 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Zaza platinium osaka23 69 41,176 22/12/2022, Saat: 09:06
Son Yorum: implicit
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,884 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,404 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: