Rocnel SE / Single Edge Razor İncelemesi
3 veya 2 parçalı DE aletlerin vidalanması jiletin sabitlenmesini sağlıyor. Rocnel'de gördüğüm kadarıyla buna ihtiyaç yok. Bu durumda sap ve başlığın yekpare olduğu bir tasarım daha şık olurdu diye düşünüyorum. Başlığın köşeli ve sapın yuvarlak hatları bence birbirleriyle kontrast oluşturuyor. Bu nedenle estetik olarak ben pek şık bulmadım.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Fotoğrafta "P" harfi görünüyor. Bu durumda Rocnel'in verdiği bilgiye göre Cihan komşumuzun kullandığı kafa "orta agresif" olsa gerek.
Kısa sap ile orantılı bir başlık, kısa sapı ile şık görünecektir. Uzun sap ile çirkin görünebilir. Ama tabi kişisel zevk meselesidir yoruma açıktır.

Arkadaşlar bu ürün aşağıdaki makineler aracılığı ile yapılmaktadır.

Cnc Taşlama
Cnc Dik İşlem
Cnc Erezyon
Cnc Torna
Cnc Otomat
Cnc Polisaj
Çeşitli Kesme Makineleri
Ovalama Makinesi ( Sap Deseni)
Vida Yuvası Açma İçin Makine
Markalama Makinesi
Yıkama Makinesi
Kumlama Makinesi
Fırçalama Makinesi
Polisaj Makinesi
El Polisaj Makineleri
Çeşitli diğer makineler

Yukarıdaki makinelerin çalışması için özel üretilmiş makine parçaları ve makine aparatları bulunmaktadır. Hemen hemen her cnc makinesinin kendi özel programı vardır.

Yani kısacası şunu düşünenler olduğunu tahmin ettiğim için belirttim, günümüzde 3 boyutlu yazıcılar var, sayısal olarak çizilmiş görüntüleri plastik olarak 3d yazıcılara yazdırılmaktadır. Cnc makinelerini de bu şekilde düşünenler var bu çoğunlukla yanlıştır. Bir parçayı düşünürken en azından bizim SE makinemiz için yukarıda belirtilen makinelerin uyumunu gözetmeniz gerekir. Bu makinelerden birinin bile eksikliği ürünün tamamlanmasını imkansız hale getirebilir. Kafanızdaki modelin önce üretilebilirliği sorgulanır sonrasında üretim planlaması yapılır. Hangi kısmın hangi makine ile yapılacağı belirlenir.

Bir ürünü oluştururken üretilebilmesi mümkün olan ve fayda sağlayacak en yakın model belirlenir. Biz bu modeli yaklaşık 1 yıl önce oluşturduk, üzerinde çok değişiklik yaptık. Bu ölçülerden birini değiştirirsek istediğimiz sonuca ulaşamayabiliriz.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Teşekkürler gereken bütün bilgiler verilmiş alanın pişman olmayacağı bir makine...
Olurmu acaba diye düşünürken denemek için sabırsızlanır olduk Smile en kısa zamanda traş zevkini yaşarız umarım..
Ben 3 başlıktan da istemiştim fakat Murat Bey burada da ifade ettiği gibi öncelikle P başlık üretileceğini söylemişti. Eğer imkan varsa P ve 3. başlık yani en agresif başlıktan da edinmek isterim.
Beklenen inceeme sonucta gelmis. Eline sakalina saglik kardes. Bende p basliktan sonra agrasif isteyenlerdenim.
Ayrica saplardan 2-3 tane orta ve kisa olmak uzere isteyenlerdenim. Rocnel kardesimizdende artik impayla mi olur nasil olacaksa, bir site uzerinden siparia sekline gecmelerini bekliyorum.

Harika seyler olacak insallah
İnceleme için teşekkürler Cihan komşum, şık bir alet. Rocnel ve Murat Bey'e tebrikler.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Öncelikle geçen incelememin devamı niteliğinde olduğu için burada paylaşmayı uygun gördüm.

Rocnel SE geçen hafta elime geçti ve bir fikir edinecek kadar tıraş olma şansım oldu. Daha önce detaylı bir inceleme yaptığım için burada daha çok prototipe göre olan farklardan bahsedeceğim.

Öncelikle şunu söylemeliyim, Murat bey gerçekten de güzel bir iş çıkartmış. Prototipte farklı olsa daha iyi olurdu diye düşündüğüm bütün değişiklikler gerçekleştirilmiş.

- Sap daha önce de konuşulduğu gibi daha kısa. Bu kısalık tıraş aletinin tıraşını olumlu yünde etkilemiş. Hem boyun altına rahat giriyor hem de azalan ağırlık sayesinde ağırlık merkezi biraz daha geriye kaymış. Yüzünüzde kontrolsüzce gezinmiyor.

- Düz sap çok şık gözüküyor ve kesinlikle elinizden kaymıyor. Bence çok başarılı olmuş.

- Parlatma için kafada kumlama işlemi yapılarak mat bir görünüş elde edilmiş. Çok da çık olmuş. Yüzü de rahatsız etmiyor. Bu işlemden sonra prototipte olan sabunun kolay temizlenmeyip kafaya yapışması sorunu da ortadan kalkmış.

- Paketlemesi çok şık.

- Tıraş karakteristiği 89'lardan birazcık daha agresif. Keskin jiletlerle harikulade sonuç veriyor.

- Fiyat fayda analizi yapınca daha iyi bir alet alınabileceğini sanmıyorum. Özellikle yeni başlayan arkadaşlar bence mutlaka denemeliler.

Kısacası Rocnel SE beklediğimizden de iyi olmuş. Başarılarının devamını diliyorum.

htighs.jpg
x3d95j.jpg
rgzcsh.jpg
2d7zy80.jpg
15378yw.jpg
2lc1f0o.jpg
10yi0ib.jpg
2qa4k7t.jpg
2ymefs5.jpg
33wb7e9.jpg
15cm4n4.jpg
1zbus5x.jpg
34oyjph.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(12/03/2016, Saat: 19:30)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle geçen incelememin devamı niteliğinde olduğu için burada paylaşmayı uygun gördüm.

Rocnel SE geçen hafta elime geçti ve bir fikir edinecek kadar tıraş olma şansım oldu. Daha önce detaylı bir inceleme yaptığım için burada daha çok prototipe göre olan farklardan bahsedeceğim.

Öncelikle şunu söylemeliyim, Murat bey gerçekten de güzel bir iş çıkartmış. Prototipte farklı olsa daha iyi olurdu diye düşündüğüm bütün değişiklikler gerçekleştirilmiş.

- Sap daha önce de konuşulduğu gibi daha kısa. Bu kısalık tıraş aletinin tıraşını olumlu yünde etkilemiş. Hem boyun altına rahat giriyor hem de azalan ağırlık sayesinde ağırlık merkezi biraz daha geriye kaymış. Yüzünüzde kontrolsüzce gezinmiyor.

- Düz sap çok şık gözüküyor ve kesinlikle elinizden kaymıyor. Bence çok başarılı olmuş.

- Parlatma için kafada kumlama işlemi yapılarak mat bir görünüş elde edilmiş. Çok da çık olmuş. Yüzü de rahatsız etmiyor. Bu işlemden sonra prototipte olan sabunun kolay temizlenmeyip kafaya yapışması sorunu da ortadan kalkmış.

- Paketlemesi çok şık.

- Tıraş karakteristiği 89'lardan birazcık daha agresif. Keskin jiletlerle harikulade sonuç veriyor.

- Fiyat fayda analizi yapınca daha iyi bir alet alınabileceğini sanmıyorum. Özellikle yeni başlayan arkadaşlar bence mutlaka denemeliler.

Kısacası Rocnel SE beklediğimizden de iyi olmuş. Başarılarının devamını diliyorum.

htighs.jpg
x3d95j.jpg
rgzcsh.jpg
2d7zy80.jpg
15378yw.jpg
2lc1f0o.jpg
10yi0ib.jpg
2qa4k7t.jpg
2ymefs5.jpg
33wb7e9.jpg
15cm4n4.jpg
1zbus5x.jpg
34oyjph.jpg

Fotoğraflar çok iyi olmuş Smile Teşekkürler.
Bu makinenin bir stantı eksik, kısa zamanda makul fiyata onu da tamamlarızSmile

Mühür de kırılmasaydı iyi olurdu Smile Bir çok kişide olmuş, yeniden kargo firması kurmayacağımıza göre, kutu içi önlem alsak iyi olucak gibi.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 50,938 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,168 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 311,997 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,694 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,924 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 61,822 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,043 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,366 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,926 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,075 04/09/2020, Saat: 17:50