Rocnel SE / Single Edge Razor İncelemesi
(13/03/2016, Saat: 15:11)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perşembe geldiler işyerine tesadüf gördüm ne oldu benim fatura dedim abi hatırladım seni ama faturayı bulamadık dediler cuma da gelmediler ben istanbul A gidiypruk bu akşam bakalım nasıl olacak bu iş

Aras kargoya şans vericem, üzerinde önem taşır yazıyor Smile
Bu arada 4.35 olarak alıcı ödemeli anlaştığımız kargoların tamamına yakınını şirketten tahsil etmişler, yanlışlık yapmışlar, geçenlerde muhasebeci söyledi.

Kargoyu seçenek olarak da sunabiliriz.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Sayın @rocnel ben 2 adet SE alet aldım ve benden kargo ücreti almadılar. Bu durumda odediginiz kargo miktarını gelecek siparişimde fiyatı öderken üstüne ekleyip gönderebilirim. Bilgilendirmeniz yeter Smile.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Sevgili @rocnel benden de kargo ücreti almadılar, bunu bir şekilde ödeyelim size. Verdiğiniz hesaba göndersek olur mu?
Evet benden de almadılar.

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Arkadaşlar hiç gerek yok, bu konuyu atlayalım, ana başlık altında birazdan ilk hazır olan desenli sapları fotoğraflarını paylaşacağım, saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Jileti kırmak yerine makasla kesmek jileti yandan takarken kolaylık sağlıyor
Jiet takıp sökmeye bir kaç denemeden sonra kolayca alışılıyor
Daha önce ağır paslanmaz çelik ,döküm ağır siklet DE  SE alet kullanmayanlara ağır ve dengesiz gelebilir.Tasarım hatası değil tam tersi bu tür aletlerin ortak özelliğidir ağır olması.
Ağırlığına rağmen kazıma yada razor burne yol açmıyor
EJ yada Muhle 89 dan daha yakın tıraş veriyor aynı zamanda 89 lar gibi jileti hissettirmiyor.
Ağırlık dışında 89 ve 34C günlük segmentine muadil sayılabilir
XTG ve ATG de çok başarılı
Sap da desen olmasada kaymıyor.Desenler kaymayı engellemeden çok kavrama ve manevrada çok faydalı
Paslanmaz çelik olmasına rağmen kullanımdan sonra durulamak ve kurulamak gerekir sürekli ıslak nemli bırakmak  özellikle sert sular kurulanmazsa su lekesi bırakabilir

@btoprak bu kafanın mild versiyonunu istiyordu.halen isteği geçerlimi Smile
(15/03/2016, Saat: 21:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @btoprak bu kafanın mild versiyonunu istiyordu.halen isteği geçerlimi Smile

Üstadım aslında ben bunun bir seviye daha yumuşak olanı ve bir derece daha agresif olanı olsa iyi olur diye düşünüyorum Blush. Bunun bir agresifi ve iki seviye daha agresifi bana uymuyor biraz, elimde zaten R41 var, tam agresif olarak o yetiyor da artıyor. Belki isteğim bencilcedir, ama ben halen "Mild, yarı agresif (P) ve agresif" seriden yana kullanıyorum oyumu Smile.

(15/03/2016, Saat: 21:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jileti kırmak yerine makasla kesmek jileti yandan takarken kolaylık sağlıyor
Jiet takıp sökmeye bir kaç denemeden sonra kolayca alışılıyor

Üstadım jileti makineye usturaya takar gibi yandan değil de, iki ucundan tutarak önden ittirip takıyoruz sanırım. Ben taktıktan sonra kenar kısımlardan hafiften lavabonun kenarına bastırarak oturtuyorum, mükemmel tutuş sağlıyor. Tabi çok bastırmamak lazım kenardan, kazaya sebebiyet verebilir Undecided . Ama önden ittirerek çok daha kolay takılıyor üstadım. Denemediyseniz deneyin bir, @cihankeskin üstad öyle tarif etmişti, ben de aldığımdan beridir öyle kullanıyorum.
@btoprak üstadım
Jilet önden hem yandan takılıyor
injectör jilet alet kullanan Cobra misali jilet yandan da takılabiliyor ön kısımdan tüm hazneyi hizalamak zor gelirse yandan yükleme yardımcı oluyor
İki şekildede çok kolay takıyorum , vasat günümde 2 saniye sürmüyor
(15/03/2016, Saat: 21:37)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @btoprak üstadım
Jilet önden hem yandan takılıyor
injectör jilet alet kullanan Cobra misali jilet yandan da takılabiliyor ön kısımdan tüm hazneyi hizalamak zor gelirse yandan yükleme yardımcı oluyor
İki şekildede çok kolay takıyorum , vasat günümde 2 saniye sürmüyor

Ben de akıl veriyorum Big Grin, kusuruma bakmayın üstadım Blush. Bu arada kervana bir arkadaşı daha kattık, 4 adet Rocnel'ci olduk.

Ben cidden çok beğendim aleti, yarım jilet kullanıyor olması en çok hoşuma giden tarafı...
(15/03/2016, Saat: 21:41)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de akıl veriyorum Big Grin, kusuruma bakmayın üstadım Blush. Bu arada kervana bir arkadaşı daha kattık, 4 adet Rocnel'ci olduk.

Ben cidden çok beğendim aleti, yarım jilet kullanıyor olması en çok hoşuma giden tarafı...

Jileti bölmeyi ve kulaklarını kırmayı ritüel haline getirenler için keyif veren bir alet ayrıca yarım jilet olayını bende sevdim
Halen Rocnel sahibi olamayan arkadaşlarımız özelden sordu ''bu aletin hiç dezavantajı yok mu '' açıklama mahiyetiyle yazmak lüzümunda hissettim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,511 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,507 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 314,334 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,766 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,982 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,113 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,128 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,756 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,941 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,210 04/09/2020, Saat: 17:50