Ultrasonik Temizleyici ile Alet Bakımı
Ultrasonik temizleyiciyi elektronik sigara kullananlar evde kendi likitlerini hazırlamak için kullanıyormuş onların bu cihaza olan aşırı talebi fiyatları tırmandırmış migros un sitesinde satışı yok görünüyor ama ben 1 tane satışta olanını biliyorum birazdan çıkıp bakıcam duruyorsa almayı düşünüyorum ama ben elektronik sigara için değil temizlik için kullanmayı düşünüyorum
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Ses dalgalarıyla belli frekanslarda binaların bile yıkılabildiğini hesaba katınca kaplamalı malzemelere uzun vadede zarar vereceğini düşündüğüm için kafama yatmayan bir alet (oyuncak) olarak görüyorum.
(21/10/2018, Saat: 17:13)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ultrasonik temizleyiciyi elektronik sigara kullananlar evde kendi likitlerini hazırlamak için kullanıyormuş onların bu cihaza olan aşırı talebi fiyatları tırmandırmış migros un sitesinde satışı yok görünüyor ama ben 1 tane satışta  olanını biliyorum birazdan çıkıp bakıcam duruyorsa almayı düşünüyorum ama ben elektronik sigara için değil temizlik için kullanmayı düşünüyorum

Ultrasonic temizleyici daha likit yapımına baslamadan, vape olayınından haberim olmadan vardı. Dediginiz gibi likit hazırlarken bende denedim ama bu kadar neden ustlerinde durduklarını anlayamadım. Hazır likiti biraz ısıtıp karıstırınca cok daha guzel karısıp oturuyor.
Benim kullandıgım yontem:
1-Manyetik karsıtırıcı alet ile 44derece sıcaklıkta manyetik balık ile karıstırma.
2-Akvaryum hava pompası ile hava basma, hem karısım yapıyor, hem demlenme olayını asırı hızlandırıyor.(nikotin hafif oksitleniyor onun bilincindeyim)

Ultrasonic temizleyicinin farkını gillette slim gibi bir aleti koyunca anlıyorsunuz, ayar halkasının arasından kirecler cıkıyor. Girintili cıkıntılı saat kordonu veya kolye gibi malzemelerin temizliginde buyuk fayda saglıyor. suyun icine biraz listerine veya kirec cozucu atmanızı oneririm.
Evet n11 den aldigim ultrasonik temizleyiciyi hayirladim Smile
Sonuc fena degil

2s14yeg.jpg
Öncesi

6hhvg3.jpg
Sonrasi
Ultrasonik temizleyicide ortam kaç dereceye çıkıyor?

Bu temizleyiciye slim twist, ondüla gibi plastik saplı aletleri koysak plastiğini eritme ya da deforme etme ihtimali var mı?
(22/12/2018, Saat: 19:13)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ultrasonik temizleyicide ortam kaç dereceye çıkıyor?

Bu temizleyiciye slim twist, ondüla gibi plastik saplı aletleri koysak plastiğini eritme ya da deforme etme ihtimali var mı?

Bazı modellerde ısıtma var sanırım bendeki ısıtmasız su kaç derecede koyarsam o yani
(22/12/2018, Saat: 19:13)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ultrasonik temizleyicide ortam kaç dereceye çıkıyor?

Gözlük sapında çizilme ve soyulmalara neden olmuştu, plastik için pek uygun olmadığını düşünüyorum bu nedenle

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ultrasonic temizleyici, yuzeyde mikro baloncuk patlatıyor gibi dusunun. Aslında plastik metal farketmeksizin her turlu yuzeyde kullanılabilinir. Ama kaplama veya boyada herhangi bir catlak, boya kalkması vs. varsa arasına sızıp oradaki sorunu daha da acıp buyutebilir.
Mesela fatboy, slim gibi makinaları ultrasonic e koyunca ayar yuzugunun arasından ve sap dibindeki deliginden toz bulutu gibi tortular cıkıyor. Her tarafa giriyor esprisi orda sonic temizlemenin.
Saat icin kullanacaksanız, kayısı tek sokmanız onerilir. Yuksek bir su gecirmezlik ozelligine sahip bir saat degilse conta aralarından saat mekanizmasının icine girebilir dikkatli olun.

@Mehmet_G
Komsum bende ısıtıcılı model var, sabit bir ısı yok, ayarlı modeline gore potans veya elektronik olarak. Siz kac derece isterseniz 40-90 sanırım skala genelde.
(23/12/2018, Saat: 16:05)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ultrasonic temizleyici, yuzeyde mikro baloncuk patlatıyor gibi dusunun. Aslında plastik metal farketmeksizin her turlu yuzeyde kullanılabilinir. Ama kaplama veya boyada herhangi bir catlak, boya kalkması vs. varsa arasına sızıp oradaki sorunu daha da acıp buyutebilir.
Mesela fatboy, slim gibi makinaları ultrasonic e koyunca ayar yuzugunun arasından ve sap dibindeki deliginden toz bulutu gibi tortular cıkıyor. Her tarafa giriyor esprisi orda sonic temizlemenin.
Saat icin kullanacaksanız, kayısı tek sokmanız onerilir. Yuksek bir su gecirmezlik ozelligine sahip bir saat degilse conta aralarından saat mekanizmasının icine girebilir dikkatli olun.
@Mehmet_G
Komsum bende ısıtıcılı model var, sabit bir ısı yok, ayarlı modeline gore potans veya elektronik olarak. Siz kac derece isterseniz 40-90 sanırım skala genelde.
Bilgilendirmeler için teşekkür ederim.

@dikdik_s Üstadım, aslında sormak istediğim şuydu. Evde kullanılmayan bir sterilizatör var bebekler için. Aynı işi görür mü? Altta su haznesi var. Onu kaynatıp buhar vererek sterilize ediyor anladığım kadarıyla.
@Mehmet_G

Komsum adı ustunde ikinci el aldıgın bir urun olursa, elindeki aletle sterilize edersin buhar vasitası ile.
Ultrasonic temizleme sterilazyon yapmaz, onceki yazımda da demistim mikro baloncukların temizlenecek maddenin yuzeyine cıkıp patlaması gibi dusunun. Kir kirec vs. aralardaki ulasılması guc yerleri temizler, sterilize yapmaz. Hani detay temizligini ultrasonikle yaptıktan sonra, sterilazyon cihazına atıp sterilize edebilirsin.
Ornek vereyim, ikinci el bir slim aldın, elinle temizleyeyip, dis fırcası macunla vs. temizledikten sonra, elindeki sterilize makinasına atınca temiz ve steril bir cihazın olur. Ama mekanizmanın icinde saklı duran kirec vs. ordadır hala, oraları temizlemek icin ultrasonic ise yarar.
He gerek varmı bu kadar ince dusunmeye ugrasmaya ayrı konu. Ben sadece farklarını anlatmaya calısıyorum.
https://www.elektrikport.com/makale-deta...ad-image-0

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ortanın Bir Tık Üstü Agresiflikte Alet Tavsiyesi Murathan Kurt 16 5,555 13/06/2021, Saat: 01:23
Son Yorum: Murathan Kurt
  Tıraş Malzemelerinin Bakımı sifujack 144 95,386 27/02/2021, Saat: 15:12
Son Yorum: Laylaylom
  R41'ten sonraki alet. husmenusta 21 10,335 19/11/2018, Saat: 18:23
Son Yorum: husmenusta

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: