ustura kayislarken kullanilan macunlar
usturayi kayislarken hangi tür macun veya cila kullaniyorsunuz ? marka ismi ve nereden temin ettiginizi de yazarsaniz iyi olur.
macun biraz profesyonel işi, yeni yeni başlıyorsanız usturanın ağzını yuvarlama ihtimaliniz de var, faydadan çok zararını görürsünüz.

ülke içinde kolayca temin edilebilen krom oksit kullanmıştım balsa ile beraber, usturanın ağzını benim istemediğim kadar keskinleştirdiği için kullanmıyorum. bunu deneyebilirsiniz, kimya ürünleri satan yerlerden az bir miktar krom oksit alıp, macun kıvamına getirerek balsa üzerine uygulayabilirsiniz. hazır satılan pastaları denemedim.

kullandığınız kayış bakım gerektiriyor ise bakım kremlerini kullanmayı ihmal etmeyin, bunun dışında ağız iyi ise yalnızca kayışlama fazla fazla yetiyor benim kullanım ihtiyacıma göre.
cevap icin tesk. ederim, celik usturaya yeni geciyorum, forumun ilgili kismini okudum cok farkli cevaplar var. birde 2.el aletlerin dezenfektani icin barbicide disinda kullanilabilecek alternatif bir urun var mi ?ulke icinde temini kolay olan.
(09/02/2016, Saat: 18:43)ynspektas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cevap icin tesk. ederim, celik usturaya yeni geciyorum, forumun ilgili kismini okudum cok farkli cevaplar var. birde 2.el aletlerin dezenfektani icin barbicide disinda  kullanilabilecek alternatif bir urun var mi ?ulke icinde temini kolay olan.

2.el aletlerin dezenfektani icin medilox marka solusyon buldum, Ankara da bir medikalden, merak edip almak isteyen varsa ozelden msj atabilirler. 5 lt si 45 tl.
(10/02/2016, Saat: 14:59)ynspektas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2.el aletlerin dezenfektani icin medilox marka solusyon buldum, Ankara da bir medikalden, merak edip almak isteyen varsa ozelden msj atabilirler. 5 lt si 45 tl.

komşum senin dezenfektanın durumunu bilmiyorum ama gitti gidiyorda baktım dünya fiyat bu işte en iyisi glutaraldehid temelli dezenfeksiyonlardır. Cidex diye bilinen bir marka var birçok medikalcilerde bulabilirsin veya yerini öğrenebilirsin. 30-40 Tl ye 3-5 kglık alabilirsin.

Glutaraldehid hastane malzemeleri dezenfeksiyonu için kullanılıyor , barbisol falan bunun yanında oyuncak gibi kalır ancak, bunun tek kötü tarafı özellikle karbon çeliklerinde kararma yapıyor uzun tutulduğunda, arada bir çıkartıp suyla yıkayarak bu sorunu giderebilirsin
bileme macunlarıyla ilgili söyleyeceklerim şudur, senin türkiyede bulabileceğin en iyileri, elmas pastalar ve kromoksit tir. Elmas pastaları birçok yerde bulabilirsin
http://www.saftasltd.com/KD.html siteyi örnek olarak verdim. 5 gramlık şırıngalar halinde olanlardan 3 mikron, 1 mikron ve birde herhangib bir yerden krom oksit alırsan,İyi bir bileylemeden sonra bunlarla tekrar bilemeye ihtiyaç duymadan idare edebilirsin. Ancak hatırlatmalıyım ki , sen bu işe yeni başlıyorsun, dolayısıyla senin için böyle bir ihtimal zayıf çünkü hiçbirinin nasıl yapıldığını tam olarak bilmeyeceksin o yüzden senin bileme işlemi yapman gerekecektir. Ama tabiki bu yola girdiysen bu pastalardan alıp denemeden de duramayacaksın mutlaka Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 635 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,086 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,160 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,647 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,324 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,083 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,214 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,000 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,537 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,242 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: