Sakal kökleri mi suçlu ben mi?
@koolandgang komşumun hediyesi jiletleri teker teker deniycem bakalım. Mavi astra,gillette silver blue,rapira ve trig...
Arkadaşlar benimde aynı böyle yatık sakallarım var... Çok fazla tahriş yaşıyorum...

Son gelişmeler nelerdir... Progress aldınız mı , Nasıl memnunmusunuz? Futur çok mu agro?
(01/06/2016, Saat: 04:49)manilafortuna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar benimde aynı böyle yatık sakallarım var... Çok fazla tahriş yaşıyorum...

Son gelişmeler nelerdir... Progress aldınız mı , Nasıl memnunmusunuz? Futur çok mu agro?
Progress, R41, 37C Slant hepsini aldım. R41 en yakın traşı veriyor ama günlük traşta biraz cildimi yordu. 2-3 günlük sakalda ise rakipsiz. Progress'i tutup diğerlerini satışa koydum. Ondan da tam istedığim yakınlığı alamiyorum ama satmaya kıyamadım. Çok şık ve konforlu bir traşı var.
Futur denediniz mi komsum?
http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid149306

Komşular bende Bir alışamadım temiz traşa her seferinde kan geliyor )

Akacak kan damarda durmazmış ama tahrişden bıktım yani...

Bu sizce temiz traş mıdır? Keskinlik , yakınlık olarak?

Kullandıklarım : Tabac ( iyice ön hazırlık yapıldı , kremle yumuşatıldı )
Sıcak su
Merkur 34C
feather jilet
Clubman Pinoud after shave...
(03/06/2016, Saat: 10:44)manilafortuna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid149306

Komşular bende Bir alışamadım temiz traşa her seferinde kan geliyor )

Akacak kan damarda durmazmış ama tahrişden bıktım yani...

Bu sizce temiz traş mıdır? Keskinlik , yakınlık olarak?

Kullandıklarım : Tabac ( iyice ön hazırlık yapıldı , kremle yumuşatıldı )
Sıcak su
Merkur 34C
feather jilet
Clubman Pinoud after shave...

Fotoğrafı görür görmez "feather" dedim hocam.

Feather ın bendeki etkisi de hemen hemen aynı. Jilet i değiştirip diğer değişkenleri aynı bırakarak dener misiniz hocam?

Ne biliym polsilver, blue silver, sarı 7 o clock ile vs.
(03/06/2016, Saat: 10:57)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fotoğrafı görür görmez "feather" dedim hocam.

Feather  ın bendeki etkisi de hemen hemen aynı. Jilet i değiştirip diğer değişkenleri aynı bırakarak dener misiniz hocam?

Ne biliym polsilver, blue silver, sarı 7 o clock ile vs.

Polsilver çok hoş bir traş bıraktı bende... Evet Feather genelde kesiyor beni )

Sarı 7 olock u beğenemedim ...

Personnda da iyi geldi hatta Featherın bir gömlek altı polsilver in bir gömlek üstü, personna
dikdik_s üstad merhaba..
güzel anlatım ve çizimler harika olmuş bende çok yararlandım, elinize vaktinize sağlık..
Benimde bir sorum olacak..
Her dikkate rağmen oluşan Razor burn / bumps durumlarında Tend Skin işe yarıyormu?
Çok çok teşekkürler şimdiden

benim tıraşlarım da biraz sıkıntılı... kıl kökleri soldan sağa doğru çıkıyor, bu yüzden üstten alta doğru veya alttan yukarı doğru jileti gezdirdiğimde tahrişten başka bir sonuç çıkmıyor. mecburen sağdan sola doğru ters açıyla almam gerekiyor. 3. perdede son olarak boyundan yukarı doğru çektiğimde temiz bir tıraş oluyor..ama tabii kullandığınız alet ve jiletle doğrudan doğruya ilişkili bir durum...
@Tahir
Mesajınızı simdi gordum, gec cevap olduysa kusura bakmayın. Medecassol oneriyor cogu arkadas. İyi geliyormus. Ben aldım ama pek kullanmadım, fakat tavsiye olunur.
Onemli olan sorunu olusturmamak. WTG ve XTG acılarını yon olarak veya butun yuze degilde sakalınızın cıkıs yonlerini inceleyerek yapmanız. Benim yuzumde XTG farklı yonde, sizin yuzunuzde XTG farklı yondedir. Sakallarınızı bir iki gun uzatarak inceleyin. Ve kendinize o resimlerdeki gibi bir yuz haritası cizmenizi tavsiye ederim. Onceleri WTG ve XTG, bir zaman sonra yuz alıstıkca yavas yavas ATG ye girebilirsiniz. Tıras mevzunda hemen herseyi denemeye calısmayın. Biraz zamana zaman verin. Oncelikli yuzumuz tıras olmaya alıssın.
Bazıları sevmiyor ama ben hala tıras sonrası, sap kullanıyorum, 2-3 dakika tuttuktan sonra duruluyorum su ile. FAydası var yok iddia edemem ama benim isime yarıyor gibi.

Sonuc olarak simdilik medecassol ile var olanları tamir ediniz, sonra da oncelik cildi yormadan illa bebek poposu gibi olacak suratımı kazıyacagım demeden, yumusak "BASTIRMADAN" ve cildimizi yormadan tırasımızı olalım. Bir sure yuzumuz alıssın sonra ATG yi, agresif jileti, agresif makinayı deneriz surec icinde.

Saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yatik sakal seiko 98 79,992 17/11/2019, Saat: 00:04
Son Yorum: TheCurseOfCurl
  WTG, XTG, ATG ve Sakal Yönüne Göre Tıraş Teknikleri pars 56 94,439 24/06/2019, Saat: 13:59
Son Yorum: Silentsv
  SAKAL VE BIYIK TIRAŞI totan35 26 47,531 10/05/2013, Saat: 23:49
Son Yorum: theunnamed
  Sakal kesim türleri totan35 4 21,872 30/03/2013, Saat: 23:51
Son Yorum: asymptote

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: