Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket)
Bugün rockwell 2-4 plakayla kullandım 2.tıraşıydı. Böyle bi konfor yok. Şu ana kadar açık ara kullandığım en konforlu jiletti. Tüm 7 o'clock ları kullandım( sarı , yeşil , siyah , lacivert , permasharp stainless). İstisnasız hepsinin 2. tıraşı ilkinden iyiydi. Kullan at yapan arkadaşlara özellikle bu jiletleri en az 2 kere kullanmalarını öneririm.
Bu arada bunun permasharp ile aynı olduğunun bahsi geçmiş. Bence uzaktan yakından alakası yok. Konfor permasharptan fersah fersah önde , keskinliği de daha az. Baya baya farklı karakterde jiletler bi benzerlik göremedim.
Ben amazondan almıştım baya da uygun fiyata. Sarıdaki gibi lazer baskılı gelmedi normal mürekkep baskılıydı. Orjinalliğinden yana şüphem yok.
Jileti de atmadım 3. tıraşı da olacağım. 3.yü de rahat çıkarır gibi geldi. 3 konforlu tıraş için fazla bir fiyatı yok bence.
Çok çok beğendiğim bir jilet.

Benim için şu ana kadar kullandığım en güzel jilet diyebilirim. Hafta içi pazartesi çarşamba ve cuma olmak üzere üç kere tıraş oluyorum ve farklı yüzlerini kullanarak 3 kere tam bir haftamı bir adet yaprak jiletle geçirdiğim, rahat tıraş olduğum tek jilettir kendisi.

En keskin jilet denilen Feather ile bile 3 kere tıraş olamadım. Zaten Feather çok hızlı köreliyor benim için. Çok beğenmiyorum. Tekrar tercih edeceğimi sanmıyorum.

İmpa'da tekrar stokta, yanına ekleyecek bir şeyler bulsam sarıyla beraber almak istiyorum. Sarıyı hiç denemedim konforu yeşile göre daha yüksek diyorlar onu da denemek istiyorum.
Merhaba komşular. Geleneksel tıraşta yeniyim ancak günlük tıraş oluyorum. Tıraş bıçağı ve ürün deneme aşamasındayım. Jilet EJ DE8 makine ile 3. gününde gayet konforlu ve rahat bir tıraş sağladı. bu 3 günlük tıraş öncesi gırtlak kısmını baya sağlam tahriş etmiştim, tıraşa ara vermeden devam etmeme rağmen tahrişli kısım iyileşti. günlük tıraş için uygun bir jilet olduğunu düşünüyorum ancak fiyatı pahalı..
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
sarı olan paket daha mı keskin? her ikisini karşılaştırabilen oldu mu ?
(21/02/2020, Saat: 18:35)umok Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sarı olan paket daha mı keskin? her ikisini karşılaştırabilen oldu mu ?

Ikisini de kullandım sarı daha keskin. Hem de daha konforlu geldi bana. Genel itibariyle sarı daha çok beğeniliyor. Az da olsa yeşili daha konforlu bulan komşular var. Fiyatları aynı bence birer paket alın karar verirsiniz hangisinden devam edeceğinize.
(21/02/2020, Saat: 19:15)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ikisini de kullandım sarı daha keskin. Hem de daha konforlu geldi bana. Genel itibariyle sarı daha çok beğeniliyor. Az da olsa yeşili daha konforlu bulan komşular var. Fiyatları aynı bence birer paket alın karar verirsiniz hangisinden devam edeceğinize.

Deneyeceğim komşum, elimdeki stoklar bitmeden gidip yeni paket alıyorum, artık durulmam lazım Wink
Tam günlük tıraş jileti.
yüksek konforlu, işini yapan, keskinligi korkutmayan...
Sabah rutininde extra dikkat gerektirmeden tertemiz tiras saglayabilecek bir jilet yapmislar.
Herkesin kullanimina uygun. !!!

Ozellikle ben tahris ediyorum, kanatiyorum diyen arkadaslarima ideal.
Bu ara herkes silver blue jileti keşfetmiş bende 7o'clock yeşili keşfettim Smile uzun zamandır merak edip dururdum
ilk defa denedim bu jileti hem kafa tıraşı hem yüz tıraşı oldum.özellikle kafa tıraşımda süper iş çıkardı pürüz yok tahriş yok. R41 severlerin birlikte kullanabilecekleri bir jilet bence
rock83 üstada katılıyorum oldukça konforlu rahat hızlı bir tıraş sağlıyor.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Ben de yeşili yeni keşfedenlerdenim. Hatta stok yaptığım, kartela aldığım ilk jilet. Keskin ve konforlu geldi bana. Sarıya nazaran ise keskinliği daha düşük ama daha konforlu buldum. 3one6 ile yormadan işimi görüyor günlük, iki günlük tıraşlarda.

Denemediğim ve yeşile göre performansını merak ettiğim bir tek silver blue kaldı arada.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
son birkaç gündür bu jileti kullanıyorum. daha önce kullanmıştım ama nedense beğenmemiştim. şimdi ise beğendiğim bir jilet oldu. orta keskinlikte ve konforlu buldum. çok dikkat gerektirmeyen, hızlı tıraşlar sağlayabilir. silver blue ya göre daha az keskinlikte bir jilet. silver blue da dikkat edilmediğinde kesik atma riski var bunda ise o ihtimalin düşük olduğunu söyleyebilirim.  nacete göre ise birebir kıyaslamadım ama sanki nacet bir tık daha keskin gibi geldi. konfor olarak çok benziyorlar zaten. keskinlik yönünden ise çok az fark var aralarında.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,871 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,702 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 61,245 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,020,707 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,683 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 686,165 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,623 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,166 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,174 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,486 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: