Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi.
Geleneksel tıraşa başlayanlar jilet temin ederken önce azar azar pek çok markanın jiletinden alıp deniyorlar sende o şekilde yap. Nitekim ilk seferden tek bir markanın jiletinden fazla sayıda alınıpta beğenmezsen elinde kalmasın. Bende yeni başladım ve Rapira, Perma-sharp, Yeşil Astra arasından bana giden Astra oldu mesela ama Rapira'yı ve Perma-sharp'ı beğenen de Astra'yı beğenenler kadar çok. O yüzden cildinle uyum şart, teknik şart, o şart bu şart derken zamanla oturuyor(bende yeni yeni alışıyorum Smile ) Ama kişisel fikrim şu ayarlı makineler gerçekten güzel. Bir ayarı elbet sana uyuyor.
haklısınız birin çok memnun kaldığına başkası memnun kalmayabiliyor. en fazla 5-10 tane alırım. tavsiye edilen 2-3 markanın ondan sonra beğendiğim jilete devam etmeyi düşünüyorum.
en güzeli... +1
(22/04/2012, Saat: 10:49)yaralıavcı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: haklısınız birin çok memnun kaldığına başkası memnun kalmayabiliyor. en fazla 5-10 tane alırım. tavsiye edilen 2-3 markanın ondan sonra beğendiğim jilete devam etmeyi düşünüyorum.
(22/04/2012, Saat: 09:40)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum ben sana hiiiiiç kafayı kurcalamadan DE89 derim.
ben de ilk pahalı makinemi alırken aynen senin gibi futur ve 89 arasında kalmıştım. sonra dedim alayım, beğenmediğimi satarım. Neyse işte makineler elime geçti. ilk başlarda hep futurla oldum tıraşlarımı (çünkü en pahalısı oydu) ama çok yavaş oluyordum tıraşları, çünkü futurdan korkuyordum. üstüne bir EJ 89 ile acele olduğum tahrişli tıraş eklenince (mild diyorlardı, kesinlikle değilmiş o zaman anladım) 89u tamaen bıraktım. ta ki artık futurla olduğum tıraşlarda futurun daha hızlı tıraş olmaya müsade etmeyen yapısını farkedene ve benim değil de makinenin tıraşımı kontrol ettiği hissine kapılana kadar. Ayrıca burun altı bölgeyi de tıraş edemiyordum (bu benden kaynaklı bir sorun). Ben de sattım futuru..

Ayrıca ben özensiz jilet takmalarda jileti biraz eğri tuttuğunu ve bazı yerlerde kaplamasının zayıf olduğunu farkettim. Mesela Futurun içindeki tellerin üzerindeki kaplama aldığım gün kalktı. Ayrıca merkürün ürünlerinin işçilik ve yüzey kalitesi benim gözümde mühle ve EJ nin yanında 2.sınıf. o kadar net söyleyebilirim.

Son söz... Eğer EJ hoşuna gittiyse ve EJ diyorsan EJ al.. değilse ben sana Mühle r89u öneririm.hiçbirfarkları yok kafa açısından. Sadece Mühlenin dış yüzeyi tırtıklı ve elden kolay kolay kaymıyor.

Güle güle kullan diyorum.

Saygılarımla

üstadlar selamlar, foruma yeni katılan üyeler var bizim gibi, hepimizin derdi futur ve 89 benim fikrim şu belli bir sayı belirlesek ve toplu olarak ej yada muhle 89 alsak.ilk önce 89 almak lazım tabi futur biraz daha ilerisi için birazda fantezi...
ustalar ön ayak olursa sevinirim.
saygılar
kısmen hak vermekle beraber gereksiz olacağını düşünüyorum.
-eğer maksat toplu alım indirimi ise zaten 50 lira olan bir üründe 10 liradan fazla bir indirim alacağınızı sanmam. ki zaten sayı tamalanacak, paralar toplanacak, siparişler gelecek filan, yurtiçinde dağılımı yapılacak vs derken tantanalı. zaten o kadar sabredemez çoğu kişi.
-pakedin büyümesi gümrük riskini de beraberinde getiriyor. unutmayalım
-eğer maksat kargodan kar etmek ise hiç heveslenmeyin. yurtiçi kargo 10 liranızı alıyor yurtiçinde gönderimlerde. ama ingiltereden yaptığınız alışveriş 6 günde elinize geçiyor ve 8-9 lira gibi bir posta ücreti veriyorsunuz.takipsiz almak koşuluyla (ki zaten takipsiz öneriliyor)
benim düşüncelerim bu yönde
Saygılarımla

(22/04/2012, Saat: 11:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadlar selamlar, foruma yeni katılan üyeler var bizim gibi, hepimizin derdi futur ve 89 benim fikrim şu belli bir sayı belirlesek ve toplu olarak ej yada muhle 89 alsak.ilk önce 89 almak lazım tabi futur biraz daha ilerisi için birazda fantezi...
saygılar
(22/04/2012, Saat: 12:06)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kısmen hak vermekle beraber gereksiz olacağını düşünüyorum.
-eğer maksat toplu alım indirimi ise zaten 50 lira olan bir üründe 10 liradan fazla bir indirim alacağınızı sanmam. ki zaten sayı tamalanacak, paralar toplanacak, siparişler gelecek filan, yurtiçinde dağılımı yapılacak vs derken tantanalı. zaten o kadar sabredemez çoğu kişi.
-pakedin büyümesi gümrük riskini de beraberinde getiriyor. unutmayalım
-eğer maksat kargodan kar etmek ise hiç heveslenmeyin. yurtiçi kargo 10 liranızı alıyor yurtiçinde gönderimlerde. ama ingiltereden yaptığınız alışveriş 6 günde elinize geçiyor ve 8-9 lira gibi bir posta ücreti veriyorsunuz.takipsiz almak koşuluyla (ki zaten takipsiz öneriliyor)
benim düşüncelerim bu yönde
Saygılarımla

(22/04/2012, Saat: 11:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadlar selamlar, foruma yeni katılan üyeler var bizim gibi, hepimizin derdi futur ve 89 benim fikrim şu belli bir sayı belirlesek ve toplu olarak ej yada muhle 89 alsak.ilk önce 89 almak lazım tabi futur biraz daha ilerisi için birazda fantezi...
saygılar

teşekkürler üstad,
herhalde bugün,muhle 89 siparişi vereceğim,üstadım tavsiye istiyorum mesela chrome ,barley ,long linen vs özellikleri gibi. birde hangi site
saygılar
traditionalshaving ten alabilirsiniz, babama bir makine aldım oradan, sorunsuz geldi. toplu alıma bence de değme, uğraşırsınız çok az birşey için.
selamlar.
(22/04/2012, Saat: 12:14)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: traditionalshaving ten alabilirsiniz, babama bir makine aldım oradan, sorunsuz geldi. toplu alıma bence de değme, uğraşırsınız çok az birşey için.
selamlar.

teşekkürler bir de ,89 için tavsiye istiyorum sap için kaplama için ( barley chrome linen lon sort vs.vs)
saygılar
(22/04/2012, Saat: 10:01)yaralıavcı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. de89 yorumları çok olumlu. benimde fazla bir beklentim yok zaten. uygun fiyata kaliteli ürün olması daha iyi. uzun yıllar kullanırım umarım ed89 u. Frank Shaving finest için tavsiye edebileceğiniz bir site varmı acaba. jilet olarak feather ve 7oclock denemeyi düşünüyorum. bunlar dışında tavsiyeleriniz varsa onlarıda ekleyeyim.

Şu ana kadar birçok tıraş bıçağını denedim ve hala da deniyorum.En son Timor'u denemiştim ve iki günde bir tıraş olan benim gibi biri için 6. tıraşta stop vermişti.Bu anlamda 7oclock tercih edilebilir;ama yakında detaylı yorumunu yapacağım polsilverin 7. tıraşını bu akşam deneyeceğim ve şimdiye kadar keskinlik ve konfordo ilk tıraşıyla aralarında en ufak bir fark yok.Bir kutusunda 10'lu olarak satılıyor ve sanırım söylediğinize göre sizin gibi birine 10'lu bir kutu neredeyse bir yıl veya daha fazla yetecektir.Feather keskin ama çabuk körleniyor ve konfor yok.Bence bir kutu polsilver al,tahrişsiz ve bir o kadar da zevkli bir yıl başka bıçak arama..(tabi meraklıysan onlarca denersin o ayrı:Smile..) Fiyatı feather kadar ama şimdiye kadar kullandıklarım içinde her yönüyle en iyisi bu,yakında stoklamaya bundan başlayacağım sanırım..
ben şu ana kadar connaughtshaving.com ve traditionalshaving.co.ukdan alışveriş yaptım.hizmet ikisinde de süper. bilhassa traditionalshaving.co.uk un şekerleri çok hoştu. connaught un çeşitleri çok güzel... aradıklarımın neredeyse tamaını bulabiliyorum.
bilinen sitelerden birinden alın. ama bana sorarsanız ben connaught derim. makineyle beraber bir paket 7oclock gönderiyorlar.
Saygılar

(22/04/2012, Saat: 12:12)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkürler üstad,
herhalde bugün,muhle 89 siparişi vereceğim,üstadım tavsiye istiyorum mesela chrome ,barley ,long linen vs özellikleri gibi. birde hangi site
saygılar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,335 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 753 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 Lord Sparhawk 1,150 1,028,792 09/07/2023, Saat: 18:41
Son Yorum: altın porsuk
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,497 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,410 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 757,549 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,342 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,931 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,204 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,030 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: