Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi.
(22/04/2012, Saat: 12:59)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben şu ana kadar connaughtshaving.com ve traditionalshaving.co.ukdan alışveriş yaptım.hizmet ikisinde de süper. bilhassa traditionalshaving.co.uk un şekerleri çok hoştu. connaught un çeşitleri çok güzel... aradıklarımın neredeyse tamaını bulabiliyorum.
bilinen sitelerden birinden alın. ama bana sorarsanız ben connaught derim. makineyle beraber bir paket 7oclock gönderiyorlar.
Saygılar

(22/04/2012, Saat: 12:12)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkürler üstad,
herhalde bugün,muhle 89 siparişi vereceğim,üstadım tavsiye istiyorum mesela chrome ,barley ,long linen vs özellikleri gibi. birde hangi site
saygılar

üstadım birde muhle 89 sap özellikleri ve hangi modeli seçeyim
teşekkürler
link burada
http://connaughtshaving.com/muehleclassic.html
ben şunu al derim :
http://connaughtshaving.com/mur89.html

89 grande çok uzun saplı. ben kısa saplı makineleri daha dengeli ve kontollü buluyorum.

iyi alışverişler.
Edwin Jagger DE89 Barley sapının yapısından dolayı tavsiyemdir.
Muhle R89 da benzer şekilde tırtıklı sapa sahip, kafaları aynıdır.
Her ikisi de başlangıç için mükemmel makinalar.

Traditionalshaving.co.uk sitesi tsr kodunu da ekleyince şu an en uygun fiyata alınabilecek yer ama ne barley ne de muhle yok. Fiyat açısından DE89L (lined) de tercih edilebilir.

Bu arada illa futur diyen var ise futurun 1 ayarı bile bu ikisinden çok çok agresif. Önce daha mild bir makine ile başlanabilir. Örneğin ülkemizde rahatlıkla bulunan wilkinson sword tıraş makinası ile başlayıp bir süre açı ve teknik geliştikten sonra 89 atlanıp direk futura geçilebilir.

Fırça konusunda ben de FS 24 Finest diyeceğim eğer tek fırça kullanılacaksa.
Yok eğer farklı fırçalar alınacaksa bi domuz kılı, ya da domuz kullanmak istemiyorsanız da sentetik ile başlamak (niva metroda 12 lira örneğin) daha sonra zevke göre silvertip-finest badger fırçalar alabilirsiniz.

JJilet hususunda ülkemizde de çok iyi seçenekler mevcut. Ben Astra SP (yeşil) kullanıyorum ve çok memnunum. Perma Sharp da çok iyidir. Önce yerlileri deneyin sonra yurtdışına yönelin. Bu arada her jiletin her kişiye aynı davranmadığını bilin.

Pahalı olanı en iyisidir mantığı malesef her zaman işlemiyor. Öyle olsaydı hepimiz vision almak için yırtınır dururduk. Oysa pek tercih edilmediğini görebilirsiniz.

Bu arada fırça için de makina için de jilet için de acele etmeden forumun ilgili bölümlerini okursanız istediğinizden fazla bilgiye ulaşırsınız. Var ise sorularınızı da sorarsanız elimizden geldiğince, bildiğimiz kadarıyla yardımcı olmaya çalışırız.

Saygılar, iyi pazarlar...
(22/04/2012, Saat: 13:23)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben şunu al derim :

89 grande çok uzun saplı. ben kısa saplı makineleri daha dengeli ve kontollü buluyorum.

iyi alışverişler.

hocam teşekkürler bu site için indirim kodu varmı
saygılar
(22/04/2012, Saat: 13:28)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Edwin Jagger DE89 Barley sapının yapısından dolayı tavsiyemdir.
Muhle R89 da benzer şekilde tırtıklı sapa sahip, kafaları aynıdır.
Her ikisi de başlangıç için mükemmel makinalar.

Traditionalshaving.co.uk sitesi tsr kodunu da ekleyince şu an en uygun fiyata alınabilecek yer ama ne barley ne de muhle yok. Fiyat açısından DE89L (lined) de tercih edilebilir.

Bu arada illa futur diyen var ise futurun 1 ayarı bile bu ikisinden çok çok agresif. Önce daha mild bir makine ile başlanabilir. Örneğin ülkemizde rahatlıkla bulunan wilkinson sword tıraş makinası ile başlayıp bir süre açı ve teknik geliştikten sonra 89 atlanıp direk futura geçilebilir.

Fırça konusunda ben de FS 24 Finest diyeceğim eğer tek fırça kullanılacaksa.
Yok eğer farklı fırçalar alınacaksa bi domuz kılı, ya da domuz kullanmak istemiyorsanız da sentetik ile başlamak (niva metroda 12 lira örneğin) daha sonra zevke göre silvertip-finest badger fırçalar alabilirsiniz.

Bu arada fırça için de makina için de acele etmeden forumun ilgili bölümlerini okursanız istediğinizden fazla bilgiye ulaşırsınız. Var ise sorularınızı da sorarsanız elimizden geldiğince, bildiğimiz kadarıyla yardımcı olmaya çalışırız.

Saygılar, iyi pazarlar...

teşekkürler saygılar
arkadaşlar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim yardımlarınız için. traditionalshaving.com dan de89 ve almışken yanında 2-3 paket jilet alıp başlayacağız Allah nasip ederse.
Saygılar.
(22/04/2012, Saat: 13:23)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben şunu al derim :

iyi alışverişler.

papazeriği üstadın tavsiyesiyle muhle 89 kısasap sipariş ettim.yanında gilette oglock hediyesi

connaughtshaving.com/ site yakında tatile girecek (miş)
Hayırlı olsun 89 iyidir. Sabun ve krem de alsaydiniz.
(22/04/2012, Saat: 22:40)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun 89 iyidir. Sabun ve krem de alsaydiniz.

üstadım, sabun , krem jilet ve fırça da düşündüm. tabac fs feather almak lazımdı.sonraya bıraktım.paket büyük olmasın kozmetik gümrük vs. falan hayırlısı
saygılar
bende http://www.traditionalshaving.co.uk dan %10 indirimli ed89l ve 1 feather 1 paket 7oclock aldım. 74,57 tl tuttu. yalnız onaydan sona adresimdeki İ harfi * gibi bir şey oldu il ve ilçe ismindeki 2 tane i harfi değişti sorun olurmu acaba.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,005 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 723 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 Lord Sparhawk 1,150 1,026,849 09/07/2023, Saat: 18:41
Son Yorum: altın porsuk
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,393 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,373 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 752,959 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,247 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,915 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 96,805 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 314,455 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: