Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi.
Merhaba arkadaşlar hepinize. öncelikle böyle güzel bir siteyi kuran, ve paylaşımlarda bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ben 21 yaşındayım, hergün traş olan biri değilim. sakalım orta sertlikte ve gürlükte. siteyi inceledim, gördüğüm kadarıyla Edwin Jagger de89, Merkur futur, tavsiye ediliyor. futur daha pahalı ama almışken iyisini alayım diyorum. futur, de89 dan dahamı iyidir. aradaki fiyat farkına değermi kalitesi. veya bu fiyatlarda, daha kaliteli alternatif varsa onlarada bakabilirim. birde, traditionalshaving sitesinden almayı düşünüyorum. 35-40 liralık bir fırça ve 2 tanede en kaliteli jilet tavsiye ederseniz çok mutlu olurum. iyi günler teşekkürler.
Merhaba,

Hoşgeldiniz. Futur iyi makinedir ama yeni başlayacaksanız önermem, eğer deneyiminiz varsa alın derim. Çünkü ağır ve kaygan bir makine sıkıntı yaşayabilirsiniz. EJDE89 daha uygun görünüyor. Futur ayarlanabilir makine olduğu için zaten ikisini kıyaslamayın bence, ileride büyük ihtimalle ayarlanabilir makine denemek isteyeceksiniz o zaman Futur alırsınız.
Söylediğiniz sitede var mı bilmem ama benim önerim, o fiyata alınacak en güzel fırça semogue SOC veya semogue 2000 dir. Domuz kılı istemiyorum derseniz ebayden frank shaving in finest badger ını tavsiye ederim.
Jilet olarak yeşil astra (SP) ve permasharp super i Türkiye'den temin edebilirsiniz, onlardan memnun kalırsınız sanırım.
hoşbulduk, teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. EJDE89 kullandıktan sonra futur alacağıma direk futur alsam kullanımında fazla zorlanmam diye düşünüyorum. EJDE89 aldıktan sonra bu sefer futurda alsam EJDE89 boşta kalacak. bütçem az olduğu için böyle düşündüm. fırça olarakta domuz kılı haram olduğu söyleniyor. o yüzden başka kıllar olursa daha iyi olurBig Grin jilet olarak yerli olması şart değil yurtdışındanda isteyebilirim.
Tabi ki futur da alabilirsiniz, ama bazısına büyük ve hantal geldiği için biraz riskli. Yanlış anlaşılmasın benim favori makinem şu anda. Domuz kılı olmaz derseniz 40 lira civarına pure badger fırçalar bulunur belki ama tavsiye etmem, suratıma iğne batıyormuş hissi oluyor pure larda, belki sizde farklı olur.. Daha iyi badger da bulunabilir aramak lazım. Yurt dışından da alsanız ben Astra ve permasharp derim yine, diğer arkadaşlarım da farklı öneriler yapar şüphesiz.

İyi tıraşlar.
Dostum ben sana hiiiiiç kafayı kurcalamadan DE89 derim.
ben de ilk pahalı makinemi alırken aynen senin gibi futur ve 89 arasında kalmıştım. sonra dedim alayım, beğenmediğimi satarım. Neyse işte makineler elime geçti. ilk başlarda hep futurla oldum tıraşlarımı (çünkü en pahalısı oydu) ama çok yavaş oluyordum tıraşları, çünkü futurdan korkuyordum. üstüne bir EJ 89 ile acele olduğum tahrişli tıraş eklenince (mild diyorlardı, kesinlikle değilmiş o zaman anladım) 89u tamaen bıraktım. ta ki artık futurla olduğum tıraşlarda futurun daha hızlı tıraş olmaya müsade etmeyen yapısını farkedene ve benim değil de makinenin tıraşımı kontrol ettiği hissine kapılana kadar. Ayrıca burun altı bölgeyi de tıraş edemiyordum (bu benden kaynaklı bir sorun). Ben de sattım futuru..

Ayrıca ben özensiz jilet takmalarda jileti biraz eğri tuttuğunu ve bazı yerlerde kaplamasının zayıf olduğunu farkettim. Mesela Futurun içindeki tellerin üzerindeki kaplama aldığım gün kalktı. Ayrıca merkürün ürünlerinin işçilik ve yüzey kalitesi benim gözümde mühle ve EJ nin yanında 2.sınıf. o kadar net söyleyebilirim.

Son söz... Eğer EJ hoşuna gittiyse ve EJ diyorsan EJ al.. değilse ben sana Mühle r89u öneririm.hiçbirfarkları yok kafa açısından. Sadece Mühlenin dış yüzeyi tırtıklı ve elden kolay kolay kaymıyor.

Güle güle kullan diyorum.

Saygılarımla
fırça hususunda da çöpe para vermemeni ve paraya kıyıp bir kez Frank Shaving finest bir porsuk fırça almanı öneririm. uçları yumuşak ama sabunları da deli gibi kaldıran bir sabundur. bayılacak ve kesinlikle uzun yıllar başka fırça aramayacaksın.
Başka fırça alma, kesinlikle. Madem fazla para vermeyeyim, bütçem kısıtlı diyorsun, beni dinle.... bana güven...Wink
tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. de89 yorumları çok olumlu. benimde fazla bir beklentim yok zaten. uygun fiyata kaliteli ürün olması daha iyi. uzun yıllar kullanırım umarım ed89 u. Frank Shaving finest için tavsiye edebileceğiniz bir site varmı acaba. jilet olarak feather ve 7oclock denemeyi düşünüyorum. bunlar dışında tavsiyeleriniz varsa onlarıda ekleyeyim.
burası fırça için:
http://stores.ebay.ca/Ian-Tangs-Shaving-Workshop

ben bu fırçayı önerebilirim (zaten birçoğumuzda var bu fırça ve hepimiz de memnunuz):
http://www.ebay.ca/itm/Finest-Badger-Hai...1030wt_912

jilet için de 7oclock sarı pakedi önerebilirim kullandıklarım arasından ama bütçe mesele ise permasharptan çok çok da bir üstü yanı olduğunu söyleyemem.. toptacıdan permanın 100lüsünü 22-23 liraya alırsınız. ama Gillette sarı pakedin 120lisi 16sterlin + kargo civarında.
10 liraya 100lü astra yeşil de alabilirsiniz. keskin ve konfroludur o da...çok beğenen var forumda, ben berberimde 2 kutu alıp kullanmıştım sadece

Saygılarımla

(22/04/2012, Saat: 10:01)yaralıavcı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. de89 yorumları çok olumlu. benimde fazla bir beklentim yok zaten. uygun fiyata kaliteli ürün olması daha iyi. uzun yıllar kullanırım umarım ed89 u. Frank Shaving finest için tavsiye edebileceğiniz bir site varmı acaba. jilet olarak feather ve 7oclock denemeyi düşünüyorum. bunlar dışında tavsiyeleriniz varsa onlarıda ekleyeyim.
kargo 3.99 ve 6.99 seçenekleri var aralarında ne gibi bir fark var acaba. birde aynı kişinin 21 dolarada fırçası var resimleri aynı gibi. jilet konusunda sık traş olmadığım için fiyatı önemli değil. 10 tanesi 6 ay yeter sanırımBig Grin
6.99 birinci parça, ikinci parçadan itibaren ise +3.99 daha ekleyeceksin manasında o.. yani seninki 6.99.
(22/04/2012, Saat: 10:22)yaralıavcı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kargo 3.99 ve 6.99 seçenekleri var aralarında ne gibi bir fark var acaba. birde aynı kişinin 21 dolarada fırçası var resimleri aynı gibi. jilet konusunda sık traş olmadığım için fiyatı önemli değil. 10 tanesi 6 ay yeter sanırımBig Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,757 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 657 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 Lord Sparhawk 1,150 1,012,124 09/07/2023, Saat: 18:41
Son Yorum: altın porsuk
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,155 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,320 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 747,911 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,013 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,889 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,582 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 313,094 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: