Krom oksit temini
Ankara da 0.5 micron krom oksit satan bildiginiz biryer var mı ? Bir kaç boya satan yere gittim ellerindeki ürünlerin micron değerleri cok yuksek.
Arkadaşlar kusura bakmayın başlığı hortlatmış gibi olacak fakat konu yanıtsız kalmış.

Bana da balsa strop için az miktarda micron değeri düşük (0.3u/0.5u) CromOx lazım. Yurtiçinde nereden temin edebilirim?
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
Kromoksit yerine direk macunu alın. Toz halinde olan hem düzgün yayılmıyor, boşlukları doldurmuyor, uygulaması zor, hem de sağlık açısından önermiyorum.

Ben Alex Makina' dan Dialüx yeşil olanı bir kaç ıvır zıvırla beraber almıştım. Web sitelerinden sipariş geçebilirsiniz. İlgili adamlar, küçük bir problem çıkmıştı, hallettiler telefon ile arayıp. Bıçak bilemede son parlatma için kullandım, gayet güzel sonuç aldım.

Usturada da iş yapacaktır sanıyorum ama henüz denemedim. Ustura konusunda tecrübeli arkadaşlar konuya açıklık getirirler sanıyorum.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Yurtiçinde ince CrOx bulamayabilirisiniz, her CrOx söylenildiği kadar ince olmuyor malesef. Alıp şansınızı denemeniz lazım. İmkan varsa ebay üzerinden Puma yeşil pasta ve ya Whippeddog sitesinden email atarak crox lu balsa isteyebilirsiniz. Ben ordan almıştım 2 yılı geçti halen ara ara kullanırım.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(16/08/2016, Saat: 14:54)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kromoksit yerine direk macunu alın. Toz halinde olan hem düzgün yayılmıyor, boşlukları doldurmuyor, uygulaması zor, hem de sağlık açısından önermiyorum.

Ben Alex Makina' dan Dialüx yeşil olanı bir kaç ıvır zıvırla beraber almıştım. Web sitelerinden sipariş geçebilirsiniz. İlgili adamlar, küçük bir problem çıkmıştı, hallettiler telefon ile arayıp. Bıçak bilemede son parlatma için kullandım, gayet güzel sonuç aldım.

Usturada da iş yapacaktır sanıyorum ama henüz denemedim. Ustura konusunda tecrübeli arkadaşlar konuya açıklık getirirler sanıyorum.

Tavsiye ve eklemeleriniz için teşekkür ederim. Ürünü internetten biraz araştırdım; micron değerleri ve içerikle ilgili fazla bilgiye rastlayamadım. Sadece renklere göre ne için kullanıldıklarına ulaşabildim. Onun dışında yabancı geleneksel tıraş sitesinin birinde arkadaşın teki beyaz ve yeşil olanından kullanıyormuş finish ve touch-up için. Referans olması açısından forumda bu ürünü ustura için kullanan, tecrübe eden, cismini, cincisi bilen bir arkadaş varsa güzel bir alternatif olabilir. Yoksa benim için uygun olmaz çünkü henüz tecrübeli değilim.

(16/08/2016, Saat: 15:10)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yurtiçinde ince CrOx bulamayabilirisiniz, her CrOx söylenildiği kadar ince olmuyor malesef. Alıp şansınızı denemeniz lazım. İmkan varsa ebay üzerinden Puma yeşil pasta ve ya Whippeddog sitesinden email atarak crox lu balsa isteyebilirsiniz. Ben ordan almıştım 2 yılı geçti halen ara ara kullanırım.

Komşum bilgi için teşekkür ederim. Whippeddog benim de radarımda fakat malum USA' dan gelmesi zaman alabilir. Ayrıca Paypal meselesi var... Puma yeşil pastayı bilmiyordum, bunu öğrendiğim iyi oldu.
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
Dostlar,

Gecen gun yabancılarda bir yazı okudum. Kayısın ustune kursun surterek sizin krom oksit gibi kullanıyorlar. Deneyip olumlu cok guzel yorumlar vardı.

Bu kursun olayını hic duydunuzmu denedinizmi
Kurşun hayli toksik bir maddedir, kullanımı çoğu ülkede yasaktır veya sınırlıdır. Kayışın üstüne sürtmek, kurşun tozu oluşumuna ve bunun solunmasına sebebiyet verecektir. Kesinlikle uzak durun. Ben olsam uzak dururum.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Kayış üzerine sürülen macun bir videoda kullanıcı yumuşak sabun sürer gibi yeşil renkli birşey sürdü. Usturayi da kayışladi. Ben hakiki deri bir kayış yaptım. Eski bir bıçak kılıfını keserek kalın bir deri yaptım. 15x7x0.6 cm boyurtlarda. Bu macunü nereden bulacağız.
Teşekkürler.
chromium oxide bahsettiğiniz yeşil madde.

http://rasoir-sabre.com/tr/19-ustura-kayisi#/

Yurt içinde bu adresten temin edebilirsiniz. Sitemizde de bu madde ile ilgili bilgi mevcut. Aşındırıcı bir madde dikkatli kullanmak gerekiyor.

Bu site ( rasoir sabre ) den nasıl alım yapacagiz. Yarısı Türkçe yarısı ingilizce . Karışık geldi biraz. Ustura macunu ve bileme taşı ( 1200-2000-3000-5000-8000 kum ) almak istiyorum. ? ? Teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kırmızı demir oksit(Fe2O3) simyager 5 2,717 22/02/2022, Saat: 23:07
Son Yorum: mertyılmazer
  Krom Oksit Paste Uygulama hedehodo 8 16,230 26/06/2013, Saat: 09:16
Son Yorum: hedehodo
  krom oksit ve kayış error... 23 34,415 29/12/2012, Saat: 13:41
Son Yorum: error...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: