Zazor Çift Taraflı Ustura
(10/07/2017, Saat: 17:59)agah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @arandur merhaba,
sen bildiğim tanıdığım arandursan demek ki internet alemi küçükmüş, burada da karşılaştık Big Grin

Geleneksel tıraşa ilgin olduğunu bilmiyordum, buraya da hoşgeldin o zaman Smile Çok güzel bir tıraş aleti, usturanın usturuplusu adeta fakat jileti yamuk tutma sorununa dikkat etmek gerekiyor. Gerçi bu, tüm ayarlı tıraş aletlerinde yaşadığım bir durum. Hem bir kere jileti düzgün oturtunca sorun kalmıyor. Bu arada hala satıldığını bilmiyordum, aynı fiyatta kalmış. Her tıraşseverin arşivinde bulunması gerektiğini düşünüyorum.
(10/07/2017, Saat: 22:06)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam komşum,

Eski konuyu iyi ki hortlattınız. Sayenizde bu usturayı öğrenmiş olduk. Geçmişte yorum yapan herkese teşekkür ederim. Yalnız bu usturaya ait bir tıraş videosu bulamadım. Alınası bir alete benziyor.

İlginizi çekmesine sevindim, gerçekten de anca böyle fırsatlarla haberi olabiliyor insanın. Fiyatının ucuzluğu ve değişik yapısı ile bir şans verilmesini kesinlikle hak ediyor. Dün eve gidince boynumun alt kısımlarında üstünkörü denedim biraz, tutuşunu beğendim. Usturanın kıvraklığı ile tıraş makinesinin pratikliğini bir araya toplamış.

(11/07/2017, Saat: 00:13)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşa ilgin olduğunu bilmiyordum, buraya da hoşgeldin o zaman Smile Çok güzel bir tıraş aleti, usturanın usturuplusu adeta fakat jileti yamuk tutma sorununa dikkat etmek gerekiyor. Gerçi bu, tüm ayarlı tıraş aletlerinde yaşadığım bir durum. Hem bir kere jileti düzgün oturtunca sorun kalmıyor. Bu arada hala satıldığını bilmiyordum, aynı fiyatta kalmış. Her tıraşseverin arşivinde bulunması gerektiğini düşünüyorum.

Aslında geltir'e geleli uzun zaman oldu ama geçen sene No Shave November kapsamında sakalları kesmemeye başlayınca arada bir boşluk oldu.
Geleneksel ıslak tıraşı seviyorum ama sakalın kilodan kaynaklı gıdıyı kapatmasını de sevdim ne yalan söyliyeyim Big Grin Ama bu tıraş makinesini görünce epeydir sakal tıraşı olmamama rağmen denemek için aldım. Dün üstünkörü de olsa biraz denedim jileti yamuk tutma tarzında bir sorunla karşılaşmadım, üstelik aletin asıl parçasındaki jilet tutucu pinler sayesinde yamuk takılamaz gibi geldi. Acaba zaman içerisinde tasarımı mı geliştirdiler. Hatta kurutmak için jileti çıkarmaya çalışırken jilet tutucuyu parçayı çıkardıktan sonra jileti o pinlerden zor çıkardım. Belki de üretim toleranslarıyla alakalı bir durumdur.
Hafta başında bir deli cesareti sonrası jiletli ustura edindim ve 2 kez ustura ile tıraş oldum. Forumda ustura edindikten sonra konu ile ilgili başlıkları yaşanan kazaları vs. bolca okuyup fikir sahibi olmaya çalıştım. Evet ustura keyifli ama söz konusu alışkanlık ve el becerisi oturmamış hatta hiç olmadığından çekinerek oldum bu tıraşları ama şükür bir sorun yaşamadım da. Sonra ustura konusuna devam ederken çift taraflı ustura ibaresini görüp ürünü biraz inceledim ve yine burada yorumları okudum. Jilet sabitleme aparatının aynı zamanda koruyucu özelliğine sahip olduğunu da öğrendikten sonra ilgim daha da arttı ve sipariş verdim. Sanıyorum ki üretici firmadan verdim siparişi çünkü tasarlayan firmada Zafer Atilla ibaresi var faturada da aynı şekilde. Ürün 24 saat bile geçmeden elime ulaştı.

Bu akşam sıcağı sıcağına ürünü denedim ve bence gayet başarılı bir ürün. İlk başta usturaya benzer şeklinden dolayı temkinli davrandım ama baktım ürün son derece güvenli har vurup harman savurdum desem yeri var sonrasında Smile Yanında yeni seri yeşil astra göndermişler ilk tıraşta onu kullandım. Tek perdelik tıraş olduğum için halen güzelce köpüğü hazırlayıp tek perdede konuyu kapattım. Bence temiz iş çıkardı. Fiyat performans olarak da sonuçtan memnun kaldım.

Eğer ustura ile tıraş olmuyorsanız ama usturayı merak ediyorsanız ya da benim gibi usturada yeni olup çekiniyorsanız tıraş olurken denemelisiniz. İnternette de birkaç reklam fotoğrafı var ama almayı düşünen olursa diye fikir sahibi olması adına birkaç görsel de ekledim.

Yazım hatası, cümle düşüklüğü vs olduysa affola, doğaçlama yazdım.
Sorusu olana da yardımcı olabilirsem ne mutlu.. Smile87fdf302baaa9e17e1db764c1489e87a.jpg43666e09416b689f99b023353bb08661.jpg46e447901559433201048c37c46008c5.jpg81dbd8b8b0011274d14609ee79aec0ef.jpg56b96554adec464b48b5160f3ab0298b.jpg

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Komşum hayırlı olsun. Şu çift taraflı usturaları ben de çok merak ediyorum açık konuşmak gerekirse. Hiç ustura tecrübem de yok, bir tane koleksiyona katsam mı diye düşünmüyor değilim.
"A Samurai always wears two swords."
(05/08/2018, Saat: 01:08)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hayırlı olsun. Şu çift taraflı usturaları ben de çok merak ediyorum açık konuşmak gerekirse. Hiç ustura tecrübem de yok, bir tane koleksiyona katsam mı diye düşünmüyor değilim.

Ne kullanıyorsunuz şu an? Normal bir de alet kullanıp ustura merak eden varsa hiç düşünmesin bence Smile İşlev bire bir aynı bence, sadece yapı itibari ile farklılıklar var..
Bir ismi olsa Double edge safety straight razor olurdu galiba
(05/08/2018, Saat: 01:16)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne kullanıyorsunuz şu an? Normal bir de alet kullanıp ustura merak eden varsa hiç düşünmesin bence Smile İşlev bire bir aynı bence, sadece yapı itibari ile farklılıklar var..

Progress (8.5-9 seviyesinde) ve Variant (6-6.5 seviyesinde) kullanıyorum.
O zaman arayışa devam .
"A Samurai always wears two swords."
(05/08/2018, Saat: 01:29)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress (8.5-9 seviyesinde) ve Variant (6-6.5 seviyesinde) kullanıyorum.
O zaman arayışa devam .

Kesinlikle çok rahat ve sorunsuz bir şekilde kullanırsınız. Zaten ürün koruma kısmından dolayı agresif bile diyemem. Ustura ile tıraş oluyormuş gibi hava var ama tam olarak ustura değil. Doğan görünümlü şahin misali.. Smile
Benzer olarak The razorine shavette var ama getirtmek sıkıntılı olabilir.
https://youtu.be/pe2caOgXqbI
Bugün bende denedim. Genel olarak başlıkta her şey yazılmış zaten katılıyorum, özetlersem

+lar
kullanımı rahat ve güvenli
balansı güzel
sakal tıraşına ek olarak kafa tıraşı için çok kullanışlı bir dizayn
agresifliği çok tatlı, tam orta kararda
tersten alması çok kolay
sağ ve sol yanakta tutuş değiştirildiği için her tıraşta jileti eşit oranda kullandırmış oluyor
orjinal bir ürün

-ler
işçilik ve kaplama herkesin söylediği gibi yetersiz, benimkinin kafada da yer yer kaplama dökülmeleri ve ufak çapaklar mevcut
jilet yatağı iyi değil, elle ayarlamak gerekiyor
tıraş esnasında jilet hafif esniyor, oynuyor, rahatsız edici derecede değil ama tedirgin etmiyor değil
kafa iri olduğundan favori vs düzeltmede görüşü kapatıyor, çok ince şekillendirmeye uygun değil
sapı biraz kaygan, kauçuk bir sapı olsa çok hoş olurdu
reklamı kötü, tanınmıyor

İşin özü ben beğendim, koruma barlı bir jiletli ustura. Yeni başlayanlara hem açıyı öğretmek, hem de kendilerini kesmeden jiletli usturayla tıraş olmalarını sağlamak açısından iyi olacaktır. Sapı feather gibi olabilirdi. En büyük falsosu jilet tutuşu ve kafa kaplama ve işçiliğinin biraz yetersiz olması. Biraz daha geliştirilebilir ama şu haliyle de arada keyfine kullanmalık hoş bir alet.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,388 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,162 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 975 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 210,776 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,574 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,639 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,628 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,868 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,369 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,284 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: