Derby sabun üretimi hakkında...
Bence de kokudan önce diğer hususlarda (nemlendirme, koruma, kayganlık vs.) kalitenin artması gerekli. Çünkü koku beğenisi kişiden kişiye çok değişir. Sabunun kalitesi yükseldikten sonra zaten farklı kokularda üretim yapılır ve kullanıcının beğenisine sunulur. Bir de tabi bu iş pazar meselesi. Bunun için yatırım ve ar-ge yapacaklar. Geltir ailesi dışında ülkemizde ne kadar talep olur, bunun için iyi bir pazar çalışması yapmaları gerekir. Daha kaliteli ürün demek, fiyatın artması demek. Bu nedenle berberler çok ilgi göstermeyebilir. Çünkü onlara Derby'nin ya da Arko'nun bu hali yeterli geliyor sanırım. Sonuç olarak, ülkemizde geleneksel tıraş kültürünün gelişmesi ve yayılması lazım ki üreticiler daha kaliteli ürünler yapmaya zorlansın. Lafın kısası komşum, nemlendirme ve koruyuculuk gibi hususlarda kalite yükselsin de varsın saf sabun kokusu olsun, ben razıyım Smile
Bu yazılanların hepsi toparlanıp ortak bişey yazılırsa en azından bizim için küçük de olsa deneme amaçlı üretim yapılabileceğini söyledi ama ustaların içerik konusunda ne istediğimizi toparlarsalar sevinirim
(04/03/2016, Saat: 10:03)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu söylediklerimi onlarca defa tekrarladım yine tekrarlıyorum arkadaşlar. Bu pazar niş bir pazar ve bu iş gönül işi. Başarılı olan ürünlerin başarılı olmalarının en büyük nedeni üreticilerinin gönül vererek bu işi yapıyor olması. Ismarlama olarak sadece koku söylenirse ne kadar başarılı bir sonuç alınır ben bilemiyorum.

+1

En büyük temennimiz Türk sabunu ama bu ne ilk nede son Smile
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
(04/03/2016, Saat: 10:52)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat Ülker ile mi görüştünüz hocam?

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Ali Konyar beyle görüştüm...
Aman yanlış anlaşılma olmasın. Ben gerçekten görüştüğünüz kişiyi merak ettim hocam. Herhangi bir gönderme, mana, eleştiri içermemekteydi sorum.
Bende espri maiyetli yazdım yanlış anlamayın Smile
(04/03/2016, Saat: 11:47)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çam ardıç notaları içeren ferah yeşil bir sabun da hiç fena olmaz.

Böyle bir sabunu ben de çok isterdim. Yüze sürünce mis gibi orman çağrışımları yapan. Hakikaten var mı bildiğiniz öyle bir sabun?
(04/03/2016, Saat: 12:51)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim açımdan yoğun limon, narenciye veya daha egzotik temalı bir sabun fena olmazdı. Sandal ağacı da güzel bir seçenek veya Tobs Jermyn gibi daha özel bir koku olabilir ama bu sırf koku mevzusu değil. Nemlendirme bizim yerli sabunların en zayıf noktası bunun üzerine yoğunlaşmaları gerek. Bir de paket mevzusu var tabii. Bunların hepsi bir araya gelince o sabunu iç piyasaya satmak fiyat bakımından zor olacaktır.

Bir yandan da üzülerek Cihankeskin üstadıma katıldığımı belirteyim

+1
Hocam bence şanşlısınız derby firmasının yöneticisi ile görüşmek ve tekrar görüşme sansına sahipsiniz demektir.
Benim önerim bu işte uzman ve gönül vermiş arkadaşlarla fiilen biraraya gelip Nasıl bir sabun ve krem olacagını netleştirmek hatta görüşmeye giderken (beraberce gidilmesi ) koruması nemlendirmesi yastıklaması ideal bir sabun götürüp bizzat orada sunum yapmak pek çok cevabı verecektir. Sonrasında derby firması tek bir çeşit hatta limitted ürün ( ama devamlılığı olan ) yapsa bile yeterli olur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,931 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,212 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,945 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,116 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,066 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,529 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,532 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,313 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,268 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,800 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: