Nivea Tıraş Sonrası Balsam
Geleneksel tıraşta en özensiz tıraşımızda bile  ortalamanın çok üzerine çıktığımız için aftershave ürünlerin gerçek kimliğini çoğu kez iyi gözlemlemiyoruz. Fi tarihinde kartuş kullanırken sıkıntı yaşadığımda sürüyordum. Çok rahatlatıcı bir ürün. Başarılı etkisini en iyi şekilde  hissetmek için kartuşla berbat bir tıraş sonunda denemenizi  öneririm. 15 saniyede yangın söndürür Smile

Eskiden (20 sene kadar önce) bu ürün çok daha kaliteliydi. Kapağı bile opaktı ve kıvamı daha koyuydu. Fiyatı da daha pahalıydı. Tabac kadar mesela. Sonra kapak plastiğe döndü, kıvamı sulandı. fiyatı da ucuzladı. Yine de bence hala gayet başarılı bir ürün.

Kokusu zevke, emilimi ise cilt tipine bağlı olduğu  için o konuda yorum yapmam doğru olmaz. Ben şahsen kokusunu da beğeniyorum. Soft bir koku. Gereğinden fazla kullanıldığında emilimi biraz gecikiyor doğru, ve o yağlı his geçene kadar ben de rahatsız oluyorum. Ama kararında kullandığımda cildim hemen emiyor. Gerçi çoğu kez after shave kullanmıyorum; genelde agresif ayarda ilk kez denediğim jiletlerde bir sorun yaşamışsam kullandığım üç ürün var: Tabac, Nivea Sensitive ve Bepanthol losyon. Üçü de sınıfı geçiyor. Hele Tabac taktirname alıyor Smile

Sonuç olarak Nivea Sensitive Balm'ın,  14TL'lik fiyatını da göz önüne aldığımda başarılı bir performans sergilediğini düşünüyorum.
Sevgiyle kalın.
(15/12/2016, Saat: 01:15)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eskiden (20 sene kadar önce) bu ürün çok daha kaliteliydi. Kapağı bile opaktı ve kıvamı daha koyuydu. Fiyatı da daha pahalıydı. Tabac kadar mesela. Sonra kapak plastiğe döndü, kıvamı sulandı. fiyatı da ucuzladı. Yine de bence hala gayet başarılı bir ürün.

Fiyatı düşürüldüğünde geçici bir kampanya sanmıştım. Ancak, düşürülen fiyat kalıcı olunca bu hususu ben de sorgulamıştım. Geçenlerde ürünü alınca ben de anladım neden böyle olduğunu.
(15/12/2016, Saat: 11:11)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyatı düşürüldüğünde geçici bir kampanya sanmıştım. Ancak, düşürülen fiyat kalıcı olunca bu hususu ben de sorgulamıştım. Geçenlerde ürünü alınca ben de anladım neden böyle olduğunu.
Elimde eski ürünlerden var, yenisi ile kıyas yapamıyorum ama kalite farkı olacağını sanmam. Fiyat sebebi nivea aradan aracı firmayı çıkardı, direk kendi satıyor. Aracı firma sanırım eczacıbaşıydı, emin değilim. En eski ürünleri bilmiyorum benim kullandığım en eski 2000 tarihlidir herhalde.

35 yaşıma kadar haftalık, onbeş günlük sakalla gezdim, şimdi moda oldu farklılık adına günlük tıraş oluyorum.
f0af179e2a6bf1436a6f30a784101763.jpg

Komşular bugün böyle bir balsam'la karşılaştım. Ayaküstü mağazada tapatalk aracılığı ile forumda arattım ama kendisi hakkında bir yorum göremedim. Tıraş olmadan bir denemek istedim. Bildiğimiz nivea'ya göre daha yağlı geldi. Kıvamı da daha yoğun.

Bu ürün eski bir ürün mü bilmiyorum ama tıraş sonrası kullanalım bakalım. Gerçekten etkisi double mi?!!! Big Grin Big Grin
Firma yetkilileri banada testerini verdiler denemem için piyasada pek görmedigim bir ambalaj. Kıvamı daha yoğun. b6f4591e00fbae78a811a22cc81ecc17.jpg

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
@BigHillMe

Sizlerin deneyip yorumlaması daha sağlıklı olacaktır üstad. Bu arada fiyat yazmayı unutmuşum. 17.5₺ fiyatla temin ettim.
abilerim 13 haziran salı günü BİM markete geliyor fiyatı 11.90 tl haberiniz olsun Smile
Ben Niveanın normal olanını kullanıyorum. Acaba Hassas olanı nasıldır farkı nedir normal olanıyla?
Hassas olan alkol, paraben içermiyor. Normal olan eskiden paraben ve alkol içeriyordu fark olarak şimdi o da paraben içermiyor. Tek fark alkol yani komşum. Ama benim için cildim kuru olmasına rağmen normal olan hassas olandan daha iyi geliyor yüzüme şaşılacak şekilde.
Benim cildim yağlı. Alkollü mü daha iyi alkolsüz olan mı daha iyi gelir?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 124,352 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  traş sonrası BEPANTHOL hbbsabuncu 53 78,661 14/12/2022, Saat: 11:22
Son Yorum: Shavettin
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,428 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,589 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,098 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Efrasyab Bal Balsam Ürün İncelemesi marv 5 2,396 25/04/2021, Saat: 22:52
Son Yorum: marv
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,411 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,654 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,214 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Mühle Yabani İğde Özlü Balsam ekilic2 19 10,625 08/11/2020, Saat: 12:41
Son Yorum: onur7

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: