METYLAN
(29/08/2012, Saat: 11:13)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mtylan işini güzel yapsada aşındırıcı olduğu için fazla kullanmak metal aletlerin kaplamasını bozabilirIdea
asindirici maksatli kullandim ama sonuc vermedi. bence asindiricidan cok parlatici. bu parlaklik kalici degil kisa surede eski haline geliyor.
(29/08/2012, Saat: 12:37)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/08/2012, Saat: 11:13)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mtylan işini güzel yapsada aşındırıcı olduğu için fazla kullanmak metal aletlerin kaplamasını bozabilirIdea
asindirici maksatli kullandim ama sonuc vermedi. bence asindiricidan cok parlatici. bu parlaklik kalici degil kisa surede eski haline geliyor.

Üstadım granul yani tanecikler seklinde çok küçük bilgeler gibi
Asindirmadan parlatmaz
Dış parlatma yöntemi gibi parlar ama yüzeyden de asindirir
Siz ne maksatla asindirmak istediniz
ustura parlattim. ayrica pastali kayis yapip keskinlestirmeyi denedim.
bence mikro delikleri doldurarak parlatiyor boylece yuzey pruzsuz olup isildiyor.
mikro delikleri kapatma partlatma şehir efanesi biraz

motor silk ve nnt bor power firmaları hafif mitos olarak slogan olarak kullanıyor

aşınmış yüzeylere bir nevi oksit formuyla dolgu yapıyormuş,geçici olarak tabi

parlatttığı doğru fakat metaller yapası gereği aşınmadan parlamaz
bendeki ss flare yi mtylan la parlattım alttan lekeler yani kaplama bozulmalarını gördüm

pastalı kayışa yedirmek için mi yoksa yüzeyini düzleştirmek için mi kullandınız

(29/08/2012, Saat: 13:07)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ustura parlattim. ayrica pastali kayis yapip keskinlestirmeyi denedim.
bence mikro delikleri doldurarak parlatiyor boylece yuzey pruzsuz olup isildiyor.
bahsettiginiz firma ve sloganlari bilmiyorum. bu benim fikrim. neden boyle dusundum cunku parlaklik kalici degil. ayrica ustura uzerindeki minik lekelerde de etkili degil. celik kisa sureli ovma ile asinarak oyle isil isil olmaz. gillette makinalari nikel/krom kapli belki celik kadar sert degildir ve asinmis olabilir bilmiyorum.
metylen surunce hemen kararmasi da yaniltmasin bu ovulan yuzeyin kirini pasini almasi asindirmasi anlamina da gelmiyor. isi ve surtunmeyle kendinden kararan bir yapisi var.

kayis konusuna girmeyelim daha detayli teknik bilgiler var konu karismasin
Mtylan zerrecikli buyutulerek bakılırsa birbirine yapışmamış taneler görülür
Bu taneleri bez Yada fırça yardımıyla baskı uygulayarak yüzeye uyguladığınızda mikron ölçüsünde çizerek ve aşındırarak hedeflenen lekeleri yok edebilir
Hedef yüzeye baskı ve arada serbest halde tanecikler varsa aşınma kaçınılmaz olur
Ayrıca mtylan karışımında parlatıcı var
bir ara kalın büyük metalleri patlatmak için kalın bezleri yaglayıp bez uzerine ince kumla kaplayıp parlatma aşındırma parlatma yapardım
Yağ ve kum daha hızlı parlatıyordu sanki
(29/08/2012, Saat: 14:51)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mtylan zerrecikli buyutulerek bakılırsa birbirine yapışmamış taneler görülür
Bu taneleri bez Yada fırça yardımıyla baskı uygulayarak yüzeye uyguladığınızda mikron ölçüsünde çizerek ve aşındırarak hedeflenen lekeleri yok edebilir
Hedef yüzeye baskı ve arada serbest halde tanecikler varsa aşınma kaçınılmaz olur
bir ara kalın büyük metalleri patlatmak için kalın bezleri yaglayıp bez uzerine ince kumla kaplayıp parlatma aşındırma parlatma yapardım

böyle teorik konuşarak olmaz.
aşındırıcının cinsini (al2O3-Cr2O3-siikon karbid-elmas vs vs) ve mikron değerinden büyüklüğünü söyleyebilir misiniz?
bu açıklamayı kimya mühendisi abimden ve çevremde metal işleriyle uğraşanlardan aldım
mikron değerleri vs. söyleyemem o kadar bilmiyorum,bilmeme de gerek yok
asıl önemlisi mtylan'ı sorduğum da bana söylenen ''aşındırmadan parlatma olmaz ''

(29/08/2012, Saat: 16:32)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/08/2012, Saat: 14:51)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mtylan zerrecikli buyutulerek bakılırsa birbirine yapışmamış taneler görülür

böyle teorik konuşarak olmaz.
aşındırıcının cinsini (al2O3-Cr2O3-siikon karbid-elmas vs vs) ve mikron değerinden büyüklüğünü söyleyebilir misiniz?
cila aşındırmadan parlatıyor amaHuh
Smile) tam beyin fırtınası olmuş bu konu, saygı duymamak elde değilSmile

herşeyin fazlası zarar arkadaşlar, methylan da kullanacaksanız fazla kullanmayın, ne aşındırsın fazlasıyla ne de göz alıcı parlaklık sağlasın, sonra kamaşır da şaşı kalır gözlerimiz Smile
memleket kurtulana kadar siyah

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: