Kuş besleyenler var mı aramızda?
Arkadaşlar cümleten selamlar. Uzun yıllar papağan besledim papağanlar müsrif ve pasaklı hayvanlar eşlerle arayı açabilirler ama bende yine de yerleri ayrıdır. Şu anda merakım sakalar fakat onlarda yabani kuşlar olduğu için kafeste beslemek büyük sıkıntı. Ben bu hevesi kanarya ile gidermek istiyorum. Fakat kanaryalar konusunda pek tecrübem yok. Bu konularda bilgi alışverişi yapabileceğimiz kimler var bakalım.
A.selam hocam bende 2 adet muhabbet var elinizden öperler Smile Kanarya güzeldir o sesleri özellikle ama biraz yabaniler ele avuca gelmezler. Daha önce papağan beslemişsiniz onda ki yakınlığı bunlarda bulamayacağınızı düşünüyorum.

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sn. Monarch

Ötüşe önem veriyorsanız kesinlikle malinua tavsiye ederim.
Bakımı ve üretimi kolay, yavru bakma yeteneği yüksek bir cinstir.
Görünüşü de idealdır. Sakayı aratmaz.

Değişik görünüşlü kanaryalar isterseniz (ötümleri genellikle vasat ve altıdır)
Gloster, parisien ve lancashire cinslerini öneririm.

Bakımları çok kolaydır. Ancak aşağıdaki hususlar önemlidir.
-günlük su ve yem değişimi
-kaliteli, temiz besinler ve uygun diyet (yiyor diye doğası dışında abartılı diyetler karaciğeri etkiler.)
-direkt güneş ve hava akımı altında bırakmamak

Saka düşünürseniz de lütfen yakalama saka almayın.
Kafes üretimlerinin de beslenmesi kanaryadan çok farklı değil, sadece biraz pahalı.
A momentary lapse of reason.
Bende saka var bakımı zor bıraz ama ötüşü nu duydukça değiyor Wink) ötüş kuşu alacaksanız saka yada Florya alın derdim ama kesınlıkle tanıdık bırı olsun yoksa yenı tutulmuş kuşu size verıp hayvan 3 gün sonra stress ten ölüyor ;(( kanarya oldum olası sevemedım. Bırde saka olacaksa tekrar kasım saka sı olursa değme keyfıne Wink)
Vallahi 5 sene boyunca "Yunus" adında bir sultan papağını besledim white face türünden . Bir sabah her zamanki gibi balkonda hava almak için kafesindeyken bir baktık yok , o gün bugündür acısı hep içimdedir Undecided
Kısa süre içinde taşıncağım , bahçe vb. gibi olanaklarında oluşması ile şöyle iri bir alman kurdu beslemeyi düşünüyorum .

2aioav4.jpg
(17/03/2016, Saat: 00:34)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi 5 sene boyunca "Yunus" adında bir sultan papağını besledim white face türünden . Bir sabah her zamanki gibi balkonda hava almak için kafesindeyken bir baktık yok , o gün bugündür acısı hep içimdedir  Undecided
Kısa süre içinde taşıncağım , bahçe vb. gibi olanaklarında oluşması ile şöyle iri bir alman kurdu beslemeyi düşünüyorum .

2aioav4.jpg

Güzel seçim @serjames
Boş zamanlarda K9,uyuşturucu,bomba gibi extralara gider masrafını çıkartır Rolleyes
Emekli olayım kangal babası olacağım Smile

images?q=tbn:ANd9GcS72tkuzH-7axGqNKx-QWg...ZGWKr532mG
(17/03/2016, Saat: 00:38)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel seçim  @serjames
Boş zamanlarda K9,uyuşturucu,bomba gibi extralara gider masrafını çıkartır  Rolleyes
Emekli olayım kangal babası olacağım Smile

images?q=tbn:ANd9GcS72tkuzH-7axGqNKx-QWg...ZGWKr532mG

Hocam vallahi kangal candır ama ev içinde nasıl olur bilmiyorum , Alman Kurtlarını özel bir ilgim ayrıca aile köpeği gibi özelliklerinin olması benim için ayrı bir artı . Esasında şöyle iri bir  american rottweiler isterdim ama kendi sahibine eğer ki çok iyi eğitim verilmemişse saldırdığı bir çok kayıtlı vaka var , aynı zamanda alman kurdu veya kangala nazaran koruduğu alana bir çocuk girdiği zaman ayırt etmeden saldırgan bir şekilde savunmaya geçiyor , oldukça riskli ve eğitimi tecrübe istiyen profesyonel işi bir cins .

Şu tatlılığa bakıp
2wemek0.jpg

Birde bunu bakın hemen aldanmayın en agresif cinslerden biri , eğer kendinizi yeterince domine bir karekter gibi gösterecek tecrübeniz yoksa menzili size bile dönebilir ,,,
4gqgis.jpg
@ihtilaf, hocam aksaray malaklısı da bambaşka bir olay ,,,

akv6sy.jpg
349a25f.jpg

Bu iri kafanın , çenelerinin arasında olmak istemem Big Grin
2dgkm5x.jpg
@serjames
Evde değil bahçede kulübede bakacağım paşaya
Şimdi alsam işten vakit ayıramam
(17/03/2016, Saat: 01:03)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @serjames
Evde değil bahçede kulübede bakacağım paşaya
Şimdi alsam işten vakit ayıramam

Hocam o zaman keyifinden geçilmez , imrendim vallahi .
Şöyle bir çiftliğim veya kulübem olsaydı da bir kaç adet kangalla  , bir kaç ayı kafamı dinlemek için giderdim ....

v6it75.jpg
2j503o3.jpg

Şöylede bir manzarası olucak , vallahi History Channel daki Dağ Adamlarına imreniyorum  Big Grin  Smile
2ilen3a.jpg
hrwxfm.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aramızda hakem var mı? Arkomani 5 3,066 23/12/2017, Saat: 19:10
Son Yorum: Arkomani

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: