Çanakkale Zaferi'nin 101.Yıldönümü
(18/03/2017, Saat: 17:22)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başta ve en Başta Atatürk'ün askeri dehası ve ona inanan onunla birlikte ölümü göze alan  Yok olma pahasına eşşiz destanı yazan Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum . O dönemki bilinç vatanseverlik umarım ülkemizde tekrar HAYIRLI olur . Varlığım Türk varlığa armağan olsun ne mutlu Türküm diyene .

+++ 1 @Nani Kuş Devrim üstadım..

(18/03/2017, Saat: 17:21)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsuma eklenti yapayım paylasımı uzerine.

Suriye, Irak, Misir, Libya, Lubnan sadece yakın tarihteki ornekleri. İmanlarımı yoktu. Hayır birlestirici, barıscıstırıcı, milletine asil kanlısınız diyen, genclerine vatanı emanet eden liderleri yoktu, arkalarında siyasi/askeri deha yoktu.
O paylastıgınız foto, onların normal namazı degil, kendilerinin ve arkadaslarının cenaze namazıdır aynı zamanda, size olmeyi emrediyorum diyen bir liderin arkasından vatan ozgulugu icin canını feda eden yigitlerin.
İmansız insanoglu yoktur ustad, herkimki bası sıkıssa, bir buyuk guce sıgınır belli etsede etmese de.
İman yardımcıdır ama ne yazıkki bir kurtulus savası kazandırmaya tek basına yetmez.

Geçen sefer de yazmışım, yine yazıyorum. Bu konuları konuşma yerinin bu başlık olmadığını düşünüyorum. Zaten nadir hemfikir olduğumuz konulardan biri olduğunu varsayıyorum. Şimdi yazarım ben de; Başta, böyle cenaze namazı olmaz, cenaze namazı ayakta kılınır derim. Suriye, Irak ..... devam ederim, siz cevap verirsiniz. Başka bir komşumuz, başka bir açıdan yazar. Şu güzelim başlığın havası bozulur. Yoksa konuşmayalım demiyorum, bu başlık altında konuşmayalım. Tabi bu benim fikrim ve tercihim.
İsteyen devam edebilir.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Haklisiniz konusacak birsey zaten yok. Dediginiz gibi cenaze namazi ayakta kilinir.
Güçlü olup, tekrar Çanakkale'ye kadar gelmelerine engel olacak dirayette ve anlayışta olabilmek umuduyla...
Hepsinin ruhu şad olsun.
(18/03/2016, Saat: 03:26)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şehitlerimiz huzur icinde yatsın demek istiyorum ama bogazımda dugumleniyor, an itibari ile ulkenin halini gorunce.
Susuyorum.
Çanakkale zaferi kutlu olsun. Çok acılar yokluklar çekilmiş çook.
Saltanat meraklısı soy yönetiminden, yabancı işgalindeki bir toprağı alıp, milleti birleştirerek, işgalcileri def edip, yönetimi Saraycılardan alıp, millete vermek, çok büyük iş abiler.
Adalarını,türbeni topragını kaybetmeye, milli malı yabancıya satmakla yönetmeye benzemez.

Size sonuna kadar katılıyorum...
Bence de yakın tarihimiz bugünden ayrı tutularak asla yorumlanamaz ve anılamaz... Bugünün siyasi atmosferinden bağımsız olarak; ne 18 Mart, ne 23 Nisan, ne 19 Mayıs, ne 30 Ağustos, ne 29 Ekim, ne de nice diğer yakın tarihimize damga vurmuş olan dönemler yorumlanabilir! Bugün bu tarihleri anarken şehitlikten, şahadetten, din, iman, kur'an, vatan ve bayrak gibi kutsallarımızdan bahsedip de mevcut haldeki aleni anti-cumhuriyetçilik çabalarını görmezden gelmek, belki kişisel dünyamızda bizleri avutmaya yetebilir! Ancak tüm sosyal ve siyasi haklarımızı ve en önemlisi vatanımızı borçlu olduğumuz tüm aziz şehitlerimizin hatırasına da saygısızlık olur diye düşünüyorum! Allah bu milleti bir Çanakkale Harbi daha yaşatacak kadar kalleş ve basiretsiz devlet adamlarından korusun! "Çanakkale" dünyanın yenilmez denilen ordularının ve aynı zamanda emperyalizm ile iş tutan Saray ahalisinin Türk'ün ayaklarının altında ezilmesinin fiilen başladığı yerdir! 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'miz kutlu olsun...
Thumbs Up 
(18/03/2017, Saat: 23:30)jesusfear Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Size sonuna kadar katılıyorum...
Bence de yakın tarihimiz bugünden ayrı tutularak asla yorumlanamaz ve anılamaz... Bugünün siyasi atmosferinden bağımsız olarak; ne 18 Mart, ne 23 Nisan, ne 19 Mayıs, ne 30 Ağustos, ne 29 Ekim, ne de nice diğer yakın tarihimize damga vurmuş olan dönemler yorumlanabilir! Bugün bu tarihleri anarken şehitlikten, şahadetten, din, iman, kur'an, vatan ve bayrak gibi kutsallarımızdan bahsedip de mevcut haldeki aleni anti-cumhuriyetçilik çabalarını görmezden gelmek, belki kişisel dünyamızda bizleri avutmaya yetebilir! Ancak tüm sosyal ve siyasi haklarımızı ve en önemlisi vatanımızı borçlu olduğumuz tüm aziz şehitlerimizin hatırasına da saygısızlık olur diye düşünüyorum! Allah bu milleti bir Çanakkale Harbi daha yaşatacak kadar kalleş ve basiretsiz devlet adamlarından korusun! "Çanakkale" dünyanın yenilmez denilen ordularının ve aynı zamanda emperyalizm ile iş tutan Saray ahalisinin Türk'ün ayaklarının altında ezilmesinin fiilen başladığı yerdir! 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'miz kutlu olsun...

+1
Söylenecek çok söz var ama yorulduk artık ... Bu gidişat o karanlık günlere zemin hazırlar vaziyette .. Kulaklarını tıkamış bir toplum ,  kendi eliyle kendi mezarını kazıyor ... Geçmişi çok çabuk unutan bir ülkeyiz ne yazıkki . Aynı senaryolar bir daha yaşanıyor .. Allah sonumuzu hayr etsin ..
(18/03/2017, Saat: 23:30)jesusfear Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Size sonuna kadar katılıyorum...

+ 1. Tasindir diye KABE yi diksem azdir basina ... diyen bir vatan sairine sahibiz. Istiklalimizi ve hurriyetimizi borclu oldugumuz degerlere kayitsiz kalamayiz, kalmamaliyiz.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Bugün Twitter'da takip ettiğim birisi paylaşmıştı bunu. Çok beğendiğim için burada da paylaşmak istedim. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Bir de en azından bu konuda siyasi yorumlar yapılmasaymış daha yerinde olurmuş.
"Pencereden baktığınızda güneşi esirgemiyorsa gökyüzü, birileri yaşadığınız günlerin bedelini ödediği içindir."
(18/03/2017, Saat: 23:52)Emrys Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Söylenecek çok söz var ama yorulduk artık ... Bu gidişat o karanlık günlere zemin hazırlar vaziyette .. Kulaklarını tıkamış bir toplum ,  kendi eliyle kendi mezarını kazıyor ... Geçmişi çok çabuk unutan bir ülkeyiz ne yazıkki . Aynı senaryolar bir daha yaşanıyor .. Allah sonumuzu hayr etsin ..

Bu işin "Son"u "Hayır"lı olacak Allah'ın izniyle... Wink
Türk Milleti en umutsuz sanılan anlarda bile hep milli vicdanıyla hareket etmiş bir millet! Velhasılkelâm, bu millet gözü kararırsa "herkes"i ezmesini bilir! En muktedir sanılanları bile! Bizde tarih bir de bu şekliyle tekerrür eder üstad... Unutulmamalı...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir Öneri: Geltir Kuruluş Yıldönümü Kutlaması jegal 21 8,910 19/12/2018, Saat: 16:34
Son Yorum: posicor
  18 Mart Çanakkale şehitlerini Anma Günü korhan 38 32,243 29/03/2015, Saat: 22:17
Son Yorum: Aleksey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: