Çanakkale Zaferi'nin 101.Yıldönümü
(19/03/2017, Saat: 00:00)jesusfear Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu işin "Son"u "Hayır"lı olacak Allah'ın izniyle...  Wink
Türk Milleti  en umutsuz sanılan anlarda bile hep milli vicdanıyla hareket etmiş bir millet! Velhasılkelâm, bu millet gözü kararırsa "herkes"i ezmesini bilir! En muktedir sanılanları bile!  Bizde tarih bir de bu şekliyle tekerrür eder üstad... Unutulmamalı...

Wink eyvallah ,,,
Senelerce çok çok farklı kişilerden dinledik... Fakat bence Çanakkale Türküsü'nün en iyi yorumu budur... Çanakkale'nin arslanlarına sonsuz saygı ve şükranla...

(19/03/2017, Saat: 00:15)jesusfear Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Senelerce çok çok farklı kişilerden dinledik...
Fakat bence Çanakkale Türküsü'nün en iyi yorumu budur...
Çanakkale'nin arslanlarına sonsuz saygı ve şükranla...

Bu yorumu Son Osmanlı Yandım Ali filmi ile dinlemiştim çokta beğenmiştim . İsmail Hakkı Demircioğlu , Erkan Oğursuz da muhteşem . Ruhi Su'ya benzer bir ses tonu var .

Böyle bir günde bunu es geçmek olmazdı .

Bu bir ağıttır unutmayalım , oyun havası değil ..
(19/03/2017, Saat: 00:25)Emrys Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu yorumu Son Osmanlı Yandım Ali filmi ile dinlemiştim çokta beğenmiştim . İsmail Hakkı Demircioğlu , Erkan Oğursuz da muhteşem . Ruhi Su'ya benzer bir ses tonu var .

Böyle bir günde bunu es geçmek olmazdı .

Bu bir ağıttır unutmayalım , oyun havası değil ..

(Konudan bağımsız olarak)
Dün Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu'nun 17 yıl sonra yeni albümleri çıktı... İkiliyi seviyorsan mutlaka dinle... Hatta dünyada Türk'üm, Anadolu'luyum diyebilen herkes dinlemeli... Bence bu topraklarda yapılmış gelmiş geçmiş en iyi albümlerden biri olma potansiyeli yüksek...
(18/03/2017, Saat: 23:54)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: + 1. Tasindir diye KABE yi diksem azdir basina ... diyen bir vatan sairine sahibiz. Istiklalimizi ve hurriyetimizi borclu oldugumuz degerlere kayitsiz kalamayiz, kalmamaliyiz.

Bütün tarihsel süreç bizlere somut olarak gösteriyor ki; Tanrı Dağı'nın çocukları için "Vatan" istisnasız "herşey"in üstünde... Geri kalan herşey "Vatan" var ise "var"... Yok ise "yok"... Mevzuu bu kadar net! İstesek de istemesek de "damarlarımızdaki asil kan" kalbimize "herşey"den önce vatanseverliği pompalıyor.... Ferdi olmaktan şeref duyduğumuz bu milletin feraseti de bu hakikat üstüne kurulu...
(19/03/2017, Saat: 00:34)jesusfear Adlı Kullanıcıdan Alıntı: (Konudan bağımsız olarak)
Dün Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu'nun 17 yıl sonra yeni albümleri çıktı... İkiliyi seviyorsan mutlaka dinle... Hatta dünyada Türk'üm, Anadolu'luyum diyebilen herkes dinlemeli... Bence bu topraklarda yapılmış gelmiş geçmiş en iyi albümlerden biri olma potansiyeli yüksek...

Haberim yoktu , eyvallah Wink
(19/03/2017, Saat: 00:00)jesusfear Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu işin "Son"u "Hayır"lı olacak Allah'ın izniyle...  Wink
Türk Milleti  en umutsuz sanılan anlarda bile hep milli vicdanıyla hareket etmiş bir millet! Velhasılkelâm, bu millet gözü kararırsa "herkes"i ezmesini bilir! En muktedir sanılanları bile!  Bizde tarih bir de bu şekliyle tekerrür eder üstad... Unutulmamalı...

+1 Ağzınızdan bal damlıyor. Zaten  herşeyin Hayır'lısı güzeldir.
Bu topraklar uğruna canlarını, kanlarını veren Gerçek! şehitlerimiz ışıklar içinde yatsın. Gerçek! Gazi Mustafa Kemal; Sana hakkımızı asla ödeyemeyiz.
(19/03/2017, Saat: 01:28)Kaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1 Ağzınızdan bal damlıyor. Zaten  herşeyin Hayır'lısı güzeldir.

Eyvallah üstad...
Hayır'lı geceler... Wink
Biraz geç oldu yorumum ama ben de 18 Mart'ımızı kutluyorum.
18 Mart'ın önemi toprağımızı vermemek için , teslim olmamak için imkansızlıklar içinde ayakta duruşumuzun anısı olmasından kaynaklanır. Bu imkansızlıklar nelerdir diye kısaca hatırlayacak olursak 12-13 yaşlarındaki askerleri ve bunlara yakınlan türküleri, atamızın biz Çanakkaleye bir darülfunun (üniversite gençliği) gömdük serzenişini düşünmek gerekir. O gencecik, hasta, gariban askerlerin yemek listelerine bakmak gerekir, zira üç öğün değil bir ya da nadir olarak iki öğün çıkar yemek ve çoğu zaman sadece yarım ekmek ya da sadece bir tas ( küçük bir tas ) hoşaftan ibarettir. Silahsızlıktan , mermisizlikten , susuzluktan, çarıksızlıktan , battaniyesizlikten , atsızlıktan bahsetmek gerekir.
Bir de bunları düşünürken kesinlikle ve kesinlikle bugünü de düşünmek,o günler ile bu günler arasında bağ kurmak gerekir. Çünkü tarihten ders almak böyle olur. Öte türlüsü anlamadığı Arapça dilinde Kur'an-ı Kerim'i okuyup dinleyip, içinde yazandan bihaber olmakla eştir. Ki bizim milletimizin en büyük suçu ve sorunu da bu ikisini yapmaktan bir türlü vazgeçememiş olmasıdır. Bu yüzdendir ki Aydın, İzmir illerine bağlı , bizim toprağımız olan , yirmi küsur Ege adasına Yunan askeri çıkıp işgal edip karakol ve kilise kurup papaz atarken bu durum hakkında iki parti meclise önerge verdiğinde üstü bakan tarafından kapatılıyor geçiştiriliyor ve bunlar olurken hala milletimiz çıkıp şehadetten ve bağımsızlığımızı nasıl da güzel koruduğumuzdan dem vurup şaşalı kutlamalar ve beylik sözler ile tarihini yad ediyor. Tarih öyle yad edilmez.
Günler geçti ama şu haberi de eklemeden olmaz diye düşünüyorum : http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/adal...n-1791939/
(19/03/2017, Saat: 16:25)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz geç oldu yorumum ama ben de 18 Mart'ımızı kutluyorum.
18 Mart'ın önemi toprağımızı vermemek için , teslim olmamak için imkansızlıklar içinde ayakta duruşumuzun anısı olmasından kaynaklanır. Bu imkansızlıklar nelerdir diye kısaca hatırlayacak olursak 12-13 yaşlarındaki askerleri ve bunlara yakınlan türküleri, atamızın biz Çanakkaleye bir darülfunun (üniversite gençliği) gömdük serzenişini düşünmek gerekir. O gencecik, hasta, gariban askerlerin yemek listelerine bakmak gerekir, zira üç öğün değil bir ya da nadir olarak iki öğün çıkar yemek ve çoğu zaman sadece yarım ekmek ya da sadece bir tas ( küçük bir tas ) hoşaftan ibarettir. Silahsızlıktan , mermisizlikten , susuzluktan, çarıksızlıktan , battaniyesizlikten , atsızlıktan bahsetmek gerekir.
Bir de bunları düşünürken kesinlikle ve kesinlikle bugünü de düşünmek,o günler ile bu günler arasında bağ kurmak gerekir. Çünkü tarihten ders almak böyle olur. Öte türlüsü anlamadığı Arapça dilinde Kur'an-ı Kerim'i okuyup dinleyip, içinde yazandan bihaber olmakla eştir. Ki bizim milletimizin en büyük suçu ve sorunu da bu ikisini yapmaktan bir türlü vazgeçememiş olmasıdır. Bu yüzdendir ki Aydın, İzmir illerine bağlı , bizim toprağımız olan , yirmi küsur Ege adasına Yunan askeri çıkıp işgal edip karakol ve kilise kurup papaz atarken bu durum hakkında iki parti meclise önerge verdiğinde üstü bakan tarafından kapatılıyor geçiştiriliyor ve bunlar olurken hala milletimiz çıkıp şehadetten ve bağımsızlığımızı nasıl da güzel koruduğumuzdan dem vurup şaşalı kutlamalar ve beylik sözler ile tarihini yad ediyor. Tarih öyle yad edilmez.

+ 1 FurkanY komşum elinize sağlık

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir Öneri: Geltir Kuruluş Yıldönümü Kutlaması jegal 21 8,914 19/12/2018, Saat: 16:34
Son Yorum: posicor
  18 Mart Çanakkale şehitlerini Anma Günü korhan 38 32,247 29/03/2015, Saat: 22:17
Son Yorum: Aleksey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: