Tıraş sonrası kızarıklık sivilce geçmiyor.
Hazirlik sabun jilet olayini denemeniz lazim yuzunuze uygun urunlerle..biraz masraf olacak ama boyle..mesela arko ex sensitive krem bana hic gitmedi,.normalde hassas ciltler içindi.cella sabun cok iyi jilet performansini arttiriyor bence..yinede forumdaki topicleri iyi okuyun..sn lord un tiraskeyfim blogu vardi ondanda cok istifade edebilirsiniz..ben bir iki kere hatmettim o bloguSmile arastirdikca bu sıkıntılar azaliyor emin olun pes etmeyin

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(21/03/2016, Saat: 19:50)mecheng Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bol bol forum okuyup, cilt hazırlık süreçlerini, köpük yapma süreçlerini, de alet kullanmayı anlamalı ve de video izlemelisiniz. başka söylenecek bir şey yok kanaatimce.

Sürekli olarak okumaya çalışıyorum ve yeni şeyler öğreniyorum videolara da göz atacağım. Teşekkürler Rolleyes
Direk su urun diyemiyorum cunku her urun kisiden kisiye farkli etki sunuyor malesef..umarim en kisa zamanda duzelir..

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(21/03/2016, Saat: 19:55)inter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hazirlik sabun jilet olayini denemeniz lazim yuzunuze uygun urunlerle..biraz masraf olacak ama boyle..mesela arko ex sensitive krem bana hic gitmedi,.normalde hassas ciltler içindi.cella sabun cok iyi jilet performansini arttiriyor bence..yinede forumdaki topicleri iyi okuyun..sn lord un tiraskeyfim blogu vardi ondanda cok istifade edebilirsiniz..ben bir iki kere hatmettim o bloguSmile arastirdikca bu sıkıntılar azaliyor emin olun pes etmeyin

(21/03/2016, Saat: 20:00)inter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Direk su urun diyemiyorum cunku her urun kisiden kisiye farkli etki sunuyor malesef..umarim en kisa zamanda duzelir..

Sabun ve tek bıçaklı jilet olayını kast ediyorsun sanırım ilk olarak denemem oydu zaten.Sonuç alamadığım için kullandığım ürünlerde değişikliğe gittim.
İlginiz için teşekkürler bende umuyorumki en kısa zamanda düzelme olur.
Hala kızarıklıklar devam ediyor.
Doktora gitmiştim sadece jilet ile sabunla tıraş olmamı söyledi ve bir krem verdi tıraş olduktan sonra bunu sür dedi o şekilde devam ediyorum. Cildinin alışması lazımmış ve ne kadar geç olabiliyorsan o kadar geç tıraş olmaya bak dedi zaten o şekilde oluyorum. Haftada bir tıraş olmak yetiyor bana ama pek bir düzelme olmadı kızarıklar da. Yoğun olarak kızarıklıklar boyun bölgesinde tıraş olduktan sonra kıpkırmızı oluyor sonra kremi sürüyorum biraz yatışıyor 2 güne falan sonra sakallar tekrar o bölgede çıkmaya başladı mı ufak kırmızı kabarcıklar oluşuyor.Bu şekilde tekrarlanıyor işte her hafta bu durum.

Konuyu ilk açtığımdan forumu beri takip ediyorum araştırmalara da devam ediyorum fakat pek bir ilerleme kat edemedim.Yardımlarınızı bekliyorum komşular Smile
Durumunuz biraz özel sanırım,cilt yapınızı biliyor musunuz gerçekten? Ya da alerji durumunuzu belki jilete ya da alete karşı bir alerjiniz ( kroma) olabilir mi? Belki de sakal çıkış yönünü tam kavrayamadınız? Tek bir ritüelle devam edip arada jilet,alet vb. değiştirerek sorunu tespit etmeye çalışın.Tıraş sonrası after shave yerine şimdilik hametan,bepantol,sudo cream gibi ürünler deneyin.Cildin yanması ve tahrişini alır. Tıraş öncesi ıslatıp ısıttığınız bir havluyu ılık suyla nemlendirdiğiniz yüzünüzde 1 dakika kadar bekletin.Yöntem çok Hocam,bol bol okuyun,deneyler yapın,elbet doğru yolu bulacaksınız.İsterseniz sakal resimlerinizi atın buradan,bir inceleyelim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Bütün aşamalarda ve makina temizlemek için kullandığınız kaptaki su da dahil olmak üzere soğuk su ( soğuk sudan kastim musluk tan akan suyu kastediyorum yani dolaptan değil yanlış anlamayın ) kullanmanız faydalı olabilir. Ayrıca tıraştan sonra kolonya ve düşük alkollüde olsa after shave kullanmayın. Dermolojik ( su bazlı ceradolin kullanıyorum oldukça da memnunum ) ürünler kullanmanız daha iyi olur düşüncesindeyim.
Doktorunuz onaylarsa ben de sudocream tavsiye ederim.
(09/05/2016, Saat: 15:31)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Durumunuz biraz özel sanırım,cilt yapınızı biliyor musunuz gerçekten? Ya da alerji durumunuzu belki jilete ya da alete karşı bir alerjiniz ( kroma) olabilir mi? Belki de sakal çıkış yönünü tam kavrayamadınız? Tek bir ritüelle devam edip arada jilet,alet vb. değiştirerek sorunu tespit etmeye çalışın.Tıraş sonrası after shave yerine şimdilik hametan,bepantol,sudo cream gibi ürünler deneyin.Cildin yanması ve tahrişini alır. Tıraş öncesi ıslatıp ısıttığınız bir havluyu ılık suyla nemlendirdiğiniz yüzünüzde 1 dakika kadar bekletin.Yöntem çok Hocam,bol bol okuyun,deneyler yapın,elbet doğru yolu bulacaksınız.İsterseniz sakal resimlerinizi atın buradan,bir inceleyelim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cildim çok hassas ve yağlı. Herhangi alerjik bir şey olduğunu sanmıyorum belirli bir bölgede kızarıklık oluyor sadece doktorada gittim zaten. Boyun bölgesinde sakal bittiği yerde soluk borusunun sağı ve sol tarafı denilebilir sağ da sağa doğru sakal dönüyor solda da sola doğru dönme olmuyor bunu göz önüne alarak o taraflara doğru kesmeye çalışıyorum doğru açıdan kesme yapabiliyor muyum emin değilim çünkü bölge tahrişli olduğu için. Doktor tavsiyesiyle fucicort antibiyotik krem kullanıyorum sadece. Havlu olayını okumuştum fakat deneme fırsatım olmamıştı onuda deneyeceğim. Elimden geldiğimce araştırma, okuma, deneme yapıyorum. Resmide unutmazsam atarım dostum.
(09/05/2016, Saat: 15:47)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bütün aşamalarda ve makina temizlemek için kullandığınız kaptaki su da dahil olmak üzere soğuk su ( soğuk sudan kastim musluk tan akan suyu kastediyorum yani dolaptan değil yanlış anlamayın )  kullanmanız faydalı olabilir. Ayrıca tıraştan sonra kolonya ve düşük alkollüde olsa after shave kullanmayın. Dermolojik ( su bazlı ceradolin kullanıyorum oldukça da memnunum ) ürünler kullanmanız daha iyi olur düşüncesindeyim.

Her aşamada sıcak su kullanmıştım. Soğuğu da denemekte fayda var. Öneriniz için teşekkürler.
Herhangi alkollü kolonya, balsam, after shave kullanmıyorum. Doktorumun verdiği kremi sürüyorum sadece.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,745 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,242 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 885 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,445 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,998 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: