Rocnel Fotografları -Sadece Foto - Only Pictures
(03/04/2020, Saat: 15:58)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kafa kısmı baya etli olmuş. Ama görüntüsü çok yakışıklı. Elinize sağlık Murat komşum.

Çok teşekkür ederim. Fotoğraf açısı ile de ilgili biraz. Çok şık bir tasarım oldu. İnstagramda da çok beğenildi.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Yeni Elit aslinda Ti olsa super olur.
Ti aletler cok populer Amerika'da suanda.
Carbon Yeni Ti cikardi.
H&S yeni Ti ile geliyor.
Blackland Ti yapmaya basliyor.
Markette Ti'a cok ilgi var.
(08/04/2020, Saat: 22:32)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni Elit aslinda Ti olsa super olur.
Ti aletler cok populer Amerika'da suanda.
Carbon Yeni Ti cikardi.
H&S yeni Ti ile geliyor.
Blackland Ti yapmaya basliyor.
Markette Ti'a cok ilgi var.

Titanyum bir ara çok popüler oldu. Savaş makinelerinin üretiminde kullanıldı ve kullanılıyor. Hafif ve kısmen dayanaklı olması tercih sebebi olmuştur. Ancak saat, dolma kalem vb. araçlar için de zamanında çok kullanıldı. Şimdi çok kısıtlı olarak bu araçların ana gövdelerinin yapımında kullanılıyor. Dünyanın en pahalı saatleri ve kalemleri paslanmaz çelik ya da altından yapılıyor. Titanyum çok kısıtlı olarak lüks alanda bulunuyor. Tıraş aletlerinde titanyum kullanma fikri hafifliği sebebiyle cezbedici gibi görünebilir ama bana pek estetik gelmiyor. Bir de titanyum paslanmaz çelik gibi değil. Örneğin paslanmaz çelik ne kadar kalitesiz olursa olsun sağlığa etkisi çok değişken değil. Ancak titanyum öyle değil, kalitesiz alaşımlar sağlık açısından olumsuz etkiler yaratabilir. 1kg fiyatı 400 euro olan titanyum da var 15 dolar olan titanyum da var. Tüketici bunun arasındaki farkı anlayamaz. Tıbbi ekipmanlar üreten işletmeler çeşitli kalite standartlarına ya da ölçümlerine tabi tutuluyor. Örneğin titanyum diş setiskurunun neden yüzlerce dolar olduğunu araştırabilirsiniz. Alerjik etkileri, radyasyon salınımları vs çok karışık bizden uzak konular. Tıbbi araç üreticileri bu konularda uzmanlar. Ucuza satılan titanyum alaşımı metaller genelde insan bedeni ile yakın teması olmayan işler için kullanılıyor. Amaç dayanım ve hafiflik. Ben de bu sebeple şimdilik titanyumdan uzak duruyorum. Sırf titanyum yapmak için yapılmaz. Paslanmaz çelikte bilinen en üst ideal sınıfı ve üreticinin (Fransa ve İtalya Çelik Fabrikaları) ham maddelerini kullanıyorum. Ve aralarındaki farkları çok iyi biliyorum. Titanyum için bunları söylemek çok güç. Türkiye'de ben titanyum alaşımını çok iyi bilirim diyen metalürji uzmanı bulmak da zor. Hint malı metal kataloğu arasından ürün seçtirmek dışında bu işi anlatacak uzman göremedim. İş kaliteye gelince, o zaman kilosuna yüzlerce dolar verirsin madem tavırları oluşuyor. Kısaca fiyat performans olarak uygun görmüyorum.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(13/04/2020, Saat: 13:44)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Titanyum bir ara çok popüler oldu. Savaş makinelerinin üretiminde kullanıldı ve kullanılıyor. Hafif ve kısmen dayanaklı olması tercih sebebi olmuştur. Ancak saat, dolma kalem vb. araçlar için de zamanında çok kullanıldı. Şimdi çok kısıtlı olarak bu araçların ana gövdelerinin yapımında kullanılıyor. Dünyanın en pahalı saatleri ve kalemleri paslanmaz çelik ya da altından yapılıyor. Titanyum çok kısıtlı olarak lüks alanda bulunuyor. Tıraş aletlerinde titanyum kullanma fikri hafifliği sebebiyle cezbedici gibi görünebilir ama bana pek estetik gelmiyor. Bir de titanyum paslanmaz çelik gibi değil. Örneğin paslanmaz çelik ne kadar kalitesiz olursa olsun sağlığa etkisi çok değişken değil. Ancak titanyum öyle değil, kalitesiz alaşımlar sağlık açısından olumsuz etkiler yaratabilir. 1kg fiyatı 400 euro olan titanyum da var 15 dolar olan titanyum da var. Tüketici bunun arasındaki farkı anlayamaz. Tıbbi ekipmanlar üreten işletmeler çeşitli kalite standartlarına ya da ölçümlerine tabi tutuluyor. Örneğin titanyum diş setiskurunun neden yüzlerce dolar olduğunu araştırabilirsiniz. Alerjik etkileri, radyasyon salınımları vs çok karışık bizden uzak konular. Tıbbi araç üreticileri bu konularda uzmanlar. Ucuza satılan titanyum alaşımı metaller genelde insan bedeni ile yakın teması olmayan işler için kullanılıyor. Amaç dayanım ve hafiflik. Ben de bu sebeple şimdilik titanyumdan uzak duruyorum. Sırf titanyum yapmak için yapılmaz. Paslanmaz çelikte bilinen en üst ideal sınıfı ve üreticinin (Fransa ve İtalya Çelik Fabrikaları) ham maddelerini kullanıyorum. Ve aralarındaki farkları çok iyi biliyorum. Titanyum için bunları söylemek çok güç. Türkiye'de ben titanyum alaşımını çok iyi bilirim diyen metalürji uzmanı bulmak da zor. Hint malı metal kataloğu arasından ürün seçtirmek dışında bu işi anlatacak uzman göremedim. İş kaliteye gelince, o zaman kilosuna yüzlerce dolar verirsin madem tavırları oluşuyor. Kısaca fiyat performans olarak uygun görmüyorum.

@rocnel
DFS'te cok Sailor Ti istiyorlar, genelde son Rocnel prototipi alan James. Sizi oraya cagiriyor, dolu mesaj gonderiyor, isterseniz bakin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 50,938 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  Sadece bir DE/SE makine seçmek zorunda olsaydınız ne seçerdiniz Rayko 118 45,506 23/03/2022, Saat: 22:33
Son Yorum: MERCAN.04
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,076 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
  Barbaros & Rocnel Adjustable theunnamed 240 133,354 06/06/2020, Saat: 02:44
Son Yorum: arandur
  Rocnel GEM (İlk Mesaj Güncel) rocnel 49 35,829 25/04/2020, Saat: 01:39
Son Yorum: Muhibbi
  Rocnel 'Elite' Tıraş Makinesi SumNauta 111 73,926 03/02/2020, Saat: 16:37
Son Yorum: rocnel
Rainbow Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P rocnel 1,432 742,864 01/01/2020, Saat: 00:18
Son Yorum: dr_green
  ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI rocnel 412 381,104 29/07/2019, Saat: 08:04
Son Yorum: CK89
  Mıknatısla Jilet Tutan Tıraş Aleti (Rocnel Magnetic) rocnel 48 34,346 17/01/2018, Saat: 00:23
Son Yorum: utarkn
  Rocnel Model DE 42 ( İlk Mesaj Güncel ) rocnel 87 66,273 16/11/2017, Saat: 14:19
Son Yorum: CMO05

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: