thesuperiorshave.com
Arkadaşlar bildiğiniz gibi aslında genel olarak alışveriş yapılacak siteleri yazdığım bir üst konu var. Ama siparişlerimdeki memnuniyetten dolayı özellikle reklamını yapmak istediğim bir site var. Superior shave. Ufak bir işletme, basit ama alışınca güzel bir sitesi var. Forumda çok popüler edilen traditionalshaving, executive shaving vs gibi klasik sitelere nazaran daha sık tercih edildiğini görmek beni daha mutlu ederdi.

Peki beni direk reklamını yapmaya iten nedenler nedir?

-Müsteri hizmeti: Benim kadar sık ve yoğun online alışveriş yapanınız eskiuye3315 dahil pek çıkamaz. Genellikle kıyafetlerim, gıda malzemelerim, kuşumun yemi, aksesuarlarım dahil netten alınmış oluyor. Dolayısıyla yerli yabancı sayısını bilmiyorum kaç bin oldu. Tıraş ürünleri konusundaki bu yabancı dükkanların %95i çok iyi sitelerdir. Yamuk yapmazlar, sıkıntı çıkarmazlar, ilgilinirler. Fakat başka herhangi bir alışverişimde superiorshave'den olduğu kadar memnun kalmamışımdır.

Sahibi Jarrod çok ilgili birisidir. Küçük ve basit bir işletme olduğundan direk sahibine mail atıp soru sorabilirsiniz. Ve Jarrod size mutlaka döner. Hem de başka sitelerdeki gibi efendim şu ürün böyledir, bu ürün böyledir, şu tercih edilen bir üründür gibi klişe yaklaşmaz. Ben bunu daha çok seviyordum, şöyleydi böyleydi, ama öbürünü hatırlayamadım, dur bir bakayım yarın sana detaylı yazayım der, yazar da. Diğerleri gibi bir en fazla iki mesajdan sonra işi resmiyete döküp, konuyu sonlandırmaya çalışmaz. Ard arda yazışırsınız, muhabbet edersiniz, dükkanı konusunda fikir alışverişi yapıp, dertleşebilirsiniz. Kısaca Jarrod çok sıcakkanlı ve yardımcı birisidir. Gözünü para bürümemiştir. Müşteri hizmetlerine verdiği önemden dolayı aldığınız bir biley taşı size ulaşmamışsa takipsiz kargodan dolayı olmuş bile olsa size tekrar taş gönderecektir. Bundan çok çekmiştir ama hala yapar. Kendi de bilir classic shaving gibi dev stoğu olan firmalarla kapışamayacağını o yüzden müşteri hizmetleri ile öne çıkar.

-kargo ücretleri: Diğer tüm sitelerin aksine buradan alışveriş yaparken ürünleri seçip, ödemeye geldikten sonra hop diye tutarın yarısı kadar shipping eklenmez. Jarrod her ürünün yurt içi ve uluslararası kargosunu hesaplamış ve o şekilde envantere eklemiştir. Yani her ürünü tek tek kargosu ekli olarak sepetinize eklersiniz. Bu da ödeme kısmında kötü süprizler çıkarmaz. Kargo maliyetleri gayet makuldür. Ödeme faslı daha ziyade paypalde tutarı ödeyip, not kısmına da "Jarrod bu ödeme şu şu, şu içindir, kib, öptüm bye" şeklindedir. Genelde aynı gün içinde 1-2 saatte kargoya verir.

-alacağınız ürünü seçersiniz: Yine başka sitelerde olmayan çok güzel bir özellik daha. Başka bir siteden simpson fırça alırsanız elde ne varsa kafalarına göre gönderirler. Ne geleceği süpriz olur. Usturalarda ya da kotiküllerde de aynı şekilde. Bu ürünler el yapımı olduklarından her biri birbirinden farklı olur. Şekli şemali, sapının ahşap deseni vs. Jarrod envarterdeki bu tip ürünlerin her birini tek tek fotoraflayıp numara vererek listeler. siz resimden bakar hangi usturanın sapının ağacını daha çok beğendiyseniz, ya da hangi fırçanın bombe şeklini daha sevdiyseniz onu seçersiniz. Size direk o gelir. Süpriz yok, sanki gidip almak gibi. Bu bakımdan rakipsizdir.

-fiyatlar uygundur. Amerikan sitesi ve dolarla çalıştığı için çoğu ürünü makul ortalama fiyatlarındadır.

Dükkanın zayıflıklarına gelirsek, site eski tiptir alışmayı gerektirir. Jarrod google checkout tercih eder ama paypal'e de hayır demez. Ürün çeşitliliği azdır. Bu da küçük bir işletme olduğundan ve bazı firmaların katı ticari yöntemlerini sevmediğindendir. Misal eskiden neden 3t ürünlerinden satmadığını sormuştum. Bana "misal trumpers satacaksan onların kurallarına göre ilanı listelemek zorundasın. Hep güzel, iyi şeyler yazılmalarını istiyorlar, yoksa sattırmıyorlar. Ben ise objektifim ürün neyse onu yazmak isterim, yönlendirilerek boş yere överek ürün satmam demişti. O yüzden onların ürünlerini satmıyorum" demişti. Şimdi bazı ingiliz ürünlerini satıyor ama tabi ingiliz firmaları kadar ucuza satması mümkün değil.

Süperiorshave özellikle fırça, ustura ve kotikül almak için yegane mekan. Her taşı birkaç açıdan fotoğraflar, özelliklerini yazar. Sorarsınız sizin için dener, bu şöyle, bu böyle sen bunu daha çok seversin der. Gerçekten de öyle çıkar. Başkalarının yaptığı gibi en pahalı olanı en iyi olarak göstermez.

Yani özetle Jarrod, forumda içimizden birinini açtığı dükkan gibidir. Bizden biri gibidir. Bu durum daha ziyade küçük işletmelerde olan bir durum. O yüzden ben; büyümüş ve katılaşmış dev firmalardansa, superiorshave, mamabears, qed, bulgoose gibi satıcılarla müşterileri arasındaki insan ilişkilerinin çok daha sıcak olduğu bu küçük işletmelere para kazadırmanızı, yarınızın abisi, yarınızın kardeşi olarak tavsiye/rica ederim.

Bu arada Jarrod videodaki kişi. Wink Ellerindeki yoğun titreme probleminden dolayı o şekilde tıraş oluyor, yalnız usturasının keskinliğine dikkat edin. Bileme konusunda mütevazı ama ciddi birisi.

http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
tıraş alışverişi hususunda ilk ziyaret ettiğim sitelerdendi ama fiyatları hep pahalı geldi bana.. Alırmıyım bilmiyorum ama sırf Lord senin hatrın için söz ilk alışverişimde bakacağım ve arada fark az olursa oradan alacağım. İyiler de kazansınSmile
Saygılarımla
bu video aylardir bilgisayarimda. teknigimiz uyusmasada adamda bir sevecenlik hissediyordum o yuzden silemedim bir turluSmile
demek bu adammis. tanismis olduk.
Benim de sohbetim olmuştu, çok iyi birisi. Larry (whippeddog) de aynı şekilde. Bunlar para kazanma değil yardım etme amaçlı işe girmiş insanlar olduğu için arkadaş gibiler. Sipariş verme yine yardım ederler. Sorularına her zaman cevap verir yardımcı olurlar. Konuşurken Larry bana balsa gönderecek olmuştu yol parası bile istemedi, bende vardı kabul etmedim Smile Hobi böyle bir şey...
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
bu sitedeki vulfix fircalar hakkinda ne dersiniz? gozume guzel gozuktu.
(20/08/2012, Saat: 22:14)superbadger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu sitedeki vulfix fircalar hakkinda ne dersiniz? gozume guzel gozuktu.

Vulfix eski ve köklü bir firmadır. Ürünleri kalitelidir ve simpson firmasına da sahip olarak ona fırçalar da üretmektedir. Vulfixlerin şöyle bir sıkıntısı var ki kıl yoğunlukları biraz az ve bundan dolayı fırça biraz fazla yumuşak ve bükülebilir yapıda. Gerginliği az. Bu ne demek fırçayı yüzünüzde uygularken kıllar hemen dağılır ve çok yumuşak yapılarıyla yüzünüzü adeta kibarca okşarlar demek. Bu tip fırçalar lüks hissiyatlarından dolayı sevilese de, sabunlarla köpük yaparken narin yapılarından dolayı biraz daha zorlanıyorlar. Daha gergin kıllı, sert yapılı fırçalar daha hızlı ve kolay köpük yapıyor ve yüzde de daha sert masaj yaparak deriyi ve sakalı daha iyi hazırlıyorlar. Kimisi ise bu tip yumuşacık fırçaları seviyor.

eğer yumuşak fırçalar seviyorsanız en iyi tercihleriniz vulfix ve edwin jagger silvertip fırçalar.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Açıkçası video daha çok dikkatimi çekti el titremesi bende de var usturadan korkuyordum.
Cesaret aldım diyebilirimBig Grin
bende rooney 1/1 var, genel olarak memnunum. kil dokuyor ama musteri hizmetleri konusunda pek destek alamadim o yuzden ugrasmiyorum artik. yuzde kopurtuyorum, belki bir silvertip alirim diye dusunuyorum. maksat muhabbet.

(20/08/2012, Saat: 23:19)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20/08/2012, Saat: 22:14)superbadger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu sitedeki vulfix fircalar hakkinda ne dersiniz? gozume guzel gozuktu.

Vulfix eski ve köklü bir firmadır. Ürünleri kalitelidir ve simpson firmasına da sahip olarak ona fırçalar da üretmektedir. Vulfixlerin şöyle bir sıkıntısı var ki kıl yoğunlukları biraz az ve bundan dolayı fırça biraz fazla yumuşak ve bükülebilir yapıda. Gerginliği az. Bu ne demek fırçayı yüzünüzde uygularken kıllar hemen dağılır ve çok yumuşak yapılarıyla yüzünüzü adeta kibarca okşarlar demek. Bu tip fırçalar lüks hissiyatlarından dolayı sevilese de, sabunlarla köpük yaparken narin yapılarından dolayı biraz daha zorlanıyorlar. Daha gergin kıllı, sert yapılı fırçalar daha hızlı ve kolay köpük yapıyor ve yüzde de daha sert masaj yaparak deriyi ve sakalı daha iyi hazırlıyorlar. Kimisi ise bu tip yumuşacık fırçaları seviyor.

eğer yumuşak fırçalar seviyorsanız en iyi tercihleriniz vulfix ve edwin jagger silvertip fırçalar.
(22/08/2012, Saat: 10:27)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herşey güzel fakat bu arkadaşın yapmadığı (aslında doğrusunu yapıyor) bizim için sıkıntı olan fiyatı ve kutu içeriğini olduğu gibi yazması .. Bilmem anlatabildim mi Smile isterseniz bir deneyin sorun 200 300 usd lik bir chubby bana şöyle böyle gönderin deyin bakalım ne çıkacak .. En azından ben o malum yerlere gidip uğraşmak ve ekstra ücret ödemek istemiyorum.. Yoksa muhabbetine doyum olmaz adamın ve çok dürüst birisi ama şartlar ... Belki ikna edebilirsiniz onu bilemem Smile Bu arada düşük değerlerde sorun yok hatta mükemmel site verilerine göre.
Selamlar.
demek ki cok durust. neden boyle yapiyorlar anlamiyorum. mesele vergiyse faturayi aynen cikarsin ibraz etsin ama paketin ustunu de kontrol etmiyorlar ya gonderi yaparken
bence sormak lazım fiyatı max.95 usd yazabilirHuh
çinliler düşük fiyat yazabiliyorIdea
avrupalılar kozmetik yazmayıp ''tools,products'' falan yazabiliyor Idea

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  thesuperiorshave.com macitsamet 8 5,807 11/01/2016, Saat: 02:11
Son Yorum: ionicliquid

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: