Kullandığınız En Mild Alet?
@"İsmetaltan"
@"mustbe"
İsmet ve Mustafa kardeşlerim bende sizin yorumlarınıza çok değer veriyorum. Saygı ve sevgilerimde Smile
(26/09/2020, Saat: 20:09)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"İsmetaltan"
@"mustbe"
İsmet ve Mustafa kardeşlerim bende sizin yorumlarınıza çok değer veriyorum. Saygı ve sevgilerimde Smile

@batmanforever volkan abi pandeminin bitmesini, aşi meselesinin sonlanmasini bekkiyorum, muhabbet sonrasi eve donerken cd koleksiyonumu artirmis ve bir demlik cay icmis olcam, bide muzeyyen hanimla tanisip gidisini oksama hedefi var abi. Big Grin
@"İsmetaltan"
İstanbul seni bekliyor olacak Smile Başımızın üstünde yerin var.
@"İsmetaltan" Wilkinson başlığına daha önce yazdığım yorumu aynen aktarıyorum

(27/08/2020, Saat: 20:26)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Takriben 10 yıldır kullandığım ve bu süre zarfında sanırım 2 is çöpe giden , 1 tanesini de halen kullandığım tıraş aletidir. Kesim hissinin zayıf olması ve kafa yapısından ötürü tam 45 derece açıyla kullanılmaz. Dolayısıyla bilmeyenler için tahrişe meyillidir. Lakin kendinizi kesme ihtimaliniz baya baya zayıftır bu makineyle. Ucuz hissettirdiği için de her bünye beğenmeyebilir.  Günlük tıraş için ideal , yumuşak karakterli bir alettir ancak iyi bir jiletle kombine etmek şarttır. Daha iyi alternatifi bana göre ağzı düzgününden seçilmiş ancak agresif olmasından mütevellit daha az keskin bir jiletle kombin edilecek Yuma’dır ( her cilde gelmeyebilir)  Bulunabiliyorsa Rimei çok çok daha iyi bir seçenektir.

Burada dikkat edilecek husus doğru açının ayarlanamamasından ötürü cilde sürtüp durulan plastiğin cildi sürekli tahriş edeceğidir. Tıraş hissiyatı da kartuşlu gibi olduğundan genelde dikkatli tıraş olunmaz. Normal de kafa yapısı itibariyle kendimizi kesmek zordur bu makineyle ancak verdiği güvenden ötürü dikkatsiz tıraşa mahal verebilir, normal de yapmadığımız hataları güvenli hissiyattan ötürü yapabiliriz.

Mild aletleri konuştuğumuz için yazdım. Öneri mahiyetinde değil. Günlük tıraşta doğru bir jilet kombinasyonuyla cilt ve sakal yapımız elveriyorsa kullanılabilir. Birkaç günlük tıraşta çabuk tıkanır, temizlemesi uğraştırır ayrıca çekme vs yapabilir, tad vermez.

Tavsiye eder miyim ? Beklentiye bağlı. Yukarda aynı hatta daha ucuz maliyetli alternatiflerini yazdım. Çok daha iyi netice alınacağı bir gerçek. Huyunu suyunu bilir ve tecrübe kazanırsa.alan kişi bunla da tıraş olur.
@"kaanayhan" aynen hocam o kadar güvenli yeni baslayanin ilaci bu diye okumustum ki direk daldim favorilere icinden cikan jiletle kesik attim inceden, o yuzden aslinda cokta elzem degil yeni baslama sirasinda bencede fazlaca rahat hareket etmenin cezasiydi benimki teknik gelisti 4 yildir simdilerde denemedim ama yakinlarda bi deneme niyetim var bi ara.
Ve de89 dan mild alet bana uyarmi bilemedim anladigim orat agresif taraflarda mutluyum farklilik olmasi icin olabilir mi evet.
R89' ile geleneksel tıraşa başladım ve 1 yıl kullandım. Başka herhangi bir mild alet kullanmadım.
Gönlü sevgiden geçen herkes bir gün İzmir' li olacak.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DE Alet Seçimi Genel iceman_54 310 206,528 31/08/2022, Saat: 23:44
Son Yorum: exselans
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 54,759 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,050 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: