Nisan Teması - ArtizaNisan , ArtisanApril
Shavenook forumunda artisan sabunlarla ilgili güzel bi açiklama vardı,aşağıya koydum ingilizce bilenler için. Özetle bireysel olarak (ve genellikle el emeğiyle) sınırlı miktarda ve doğal hammaddeden üretilen sabunlara artisan deniyor. Az az üretildiği için ve her partide başka bir parti hammadde kullanıldığı için her parti üretimin kalitesi kokusu performansı bir önceki partiden biraz farklı olabiliyor. Avantaj olarak da artisan üretimde (sınırlı sayı olduğu için) daha kolay farklı koku ve formül sunabiliyor üretici. Ama sonuçta artisan mı yoksa seri üretim sabunlar mı daha iyi sorusunun kesin bir yanıtı yok. Tam tercüme böyle değil de diğer forumlardaki bilgilerle de harmanladım.

Technically an artisan soap maker is just an individual making small batches of soap as opposed to a commercial soap maker which makes large batches in a very controlled manner. The former will usually have a little inconsistency as they deal with raw materials in a much smaller quantity, creating uncontrollable variables as many of the ingredients are natural and change from batch to batch. A commercial manufacturer would tend to buy their materials in a larger quantity allowing for more consistency from batch to batch. An artisan will usually offer more variations (scents, formulas, etc) because it is easier to do so when making small batches. However, neither artisan nor commercial made soaps are guaranteed to be better than the other so don't buy a soap just because it says artisan on the label
(27/03/2016, Saat: 19:35)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad şunlardan hangisi artizan, içlerinde olan varsa katılabilirim Smile

MWF
Saponificio Varesino Settantesimo
Simpsons Duke 3
TOBS Sandalwood Cologne
Acqua Di Parma Colonia
GFT Sandalwood Skin Food

Bruce komşum Barcelona kadrosu gibi dizmişsiniz. Maalesef bunların hiç birisi artizan değil. Bize Lokomotiv Moskova ayarı bir kadro lazım. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Arkadaşlar artizan derken fabrikası, makine parkı olmadan üretim yapan bütün üreticilerin her türlü ürünü sayılır. Örnek vermek gerekirse Faena, Martin Amca ve benzeri sabunlar, @li_jun üstat gibi kişilerin elinden çıkan fırçalar ve aklınıza daha ne gelirse. Çok katı değiliz. Maksat yeni artizanlar bulabilir miyiz onu görelim. etsy.com da bolca artizan var. Smile
Katılmak isterdim ancak Phoenix Gondolier sabun dışında sanırım artisan ürünüm yok Sad Elimde çokça sabun varken 1 ay boyunca bu sabuna bağlı kalamam Big Grin
(28/03/2016, Saat: 03:39)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar artizan derken fabrikası, makine parkı olmadan üretim yapan bütün üreticilerin her türlü ürünü sayılır...

40 yıllık merdivenaltı bu Tongue
ben artizan zeytinyağlı sabunum ve yakın zamanda imalatını bitereceğim "alisori" ile aranızda olacağım.
bu durumda artist mi oluyorum ben? Smile
(28/03/2016, Saat: 03:36)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bruce komşum Barcelona kadrosu gibi dizmişsiniz. Maalesef bunların hiç birisi artizan değil. Bize Lokomotiv Moskova ayarı bir kadro lazım. Smile

Big Grin
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(28/03/2016, Saat: 12:41)t.macgyver Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 40 yıllık merdivenaltı bu  Tongue
ben artizan zeytinyağlı sabunum ve yakın zamanda imalatını bitereceğim "alisori" ile aranızda olacağım.
bu durumda artist mi oluyorum ben? Smile

Evet komşum aynen öyle. Big Grin
(28/03/2016, Saat: 03:36)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bruce komşum Barcelona kadrosu gibi dizmişsiniz. Maalesef bunların hiç birisi artizan değil. Bize Lokomotiv Moskova ayarı bir kadro lazım. Smile

Artizana takım arıyorsak Partizan olabilir Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(27/03/2016, Saat: 22:01)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  @utunc
@mancho tadında cevap vereyim

https://www.woodturnerscatalog.com/p/58/...Cartridges

Güzelmiş bunlar sevgili @ihtilaf üstat Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(29/03/2016, Saat: 00:57)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzelmiş bunlar sevgili @ihtilaf üstat Smile

@mancho üstat
Elinizde yokmu artizantirik saplı kartuş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ekim Ayı Teması : TABACtober - OCtober broraso 63 15,825 03/11/2020, Saat: 16:04
Son Yorum: broraso
  Eylül 2020 Teması - SEptember, Speicktember korgunv 54 17,615 08/10/2020, Saat: 11:35
Son Yorum: İsmetaltan
  24 Nisan Çarşamba Ankara Buluşması. Efrasyab 32 9,996 25/04/2019, Saat: 11:01
Son Yorum: ahbap
  Mayıs Teması - Maggio Italiana (İtalyan sabunları ayı) ckeskin 57 33,003 26/11/2017, Saat: 18:24
Son Yorum: marek
  Yerli Malı Haftası (12-18 Aralık) Teması umutatakul 23 14,490 19/12/2016, Saat: 01:52
Son Yorum: umutatakul
  Eylül 2016 Teması - SEptember, Speicktember onurcakmak 49 26,834 30/09/2016, Saat: 23:30
Son Yorum: Saltuk
  Temmuz Teması - Shave Like a Sir ckeskin 22 13,474 01/08/2016, Saat: 01:45
Son Yorum: Aersin
  Ramazan (6 Haziran - 5 Temmuz) Teması - Ekonomik Tıraş ckeskin 54 30,340 07/07/2016, Saat: 14:19
Son Yorum: ckeskin
  21-24 Nisan Güzellik fuarı Niko 10 9,589 25/04/2016, Saat: 13:57
Son Yorum: mirzacem
  Aralık Teması 2015 DEcember ve DECember onurcakmak 67 53,873 26/12/2015, Saat: 20:08
Son Yorum: mancho

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: