Modern Tıraş Seçimleriniz
Modern ve hızlı tercihim
Arko krem ve gilette mach3
Islaktan taviz veremem Smile
İş gereği hem doğudaki hem batıdaki ülkelere seyahatleri bolca yaptım bu sene. Ayrıca yabancı ülke içi uçak seyahatlerim de oldu. Bazılarında bagaja verdim, bazılarında kabine aldım. Hiç sorun yaşamadım. Omega fırça ve Mühle alete ilave Arko krem ve muhtelif jiletlerimi götürüyorum. Gittiğim yerlerdeki süpermarketlerden de yine Arko krem ve bulabildiğim jiletler ile de takviye yapıyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Geleneksel sabun ve fırça değişmezim. Yolculuklarda en rahat hasarsız tıraşım BIC single edge disposable la oluyor.

Geleneksel sabun ve fırça değişmezim. Yolculuklarda en rahat hasarsız tıraşım BIC single edge disposable la oluyor.

Ben olduğu gibi ekipmanı taşıyorum Smile
Ayarlı bir DE alet tercih ediyorum. Sentetik fırçam olmadığı için domuzcuklardan birini ve mevsime göre sabun ya da kremlerin bir ikisini alıyorum.
Biraz geri kafalilik midir nedir, geleneksele başladığımdan beri hiç kartuslu, kullan at ile tam tıraş olmadım. Elimdeki bic metalleri bile sadece bıyık -boyun rötuşlari ve koltuk altı dışında kullanmadım. Smile
Acele durumlar ve seyahat için Braun 799cc. Üç güne kadar şehir dışında olacaksam sabun/krem almam. Daha fazla kalacaksam tabi daha tedarikli giderim. AS için de L'occitane'ın verdiği ufak testerlar var. Böyle durumlara saklıyorum.
Acil durumlarda sabun krem firca degisir ama wilkinson banyo tiras bicagi demirbastir  Wink
Eylulde tatile gittigimizde yanima tiras ekipmanimi almayi unuttugumu farkettim. Ilk kez boyle bir durum oldu.

Ama kucuk seyahat sampuanimi tasidigim ufak seffaf cantada her zaman bir gillette blue 2 olurdu cok uzun zamandir kullanmamisim orada duruyor.

Mecburen onu kullandim. Yasadigim iskenceyi tarif edemem.

Bu istisnai durum disinda ekipmana tek girebilen modern urun kucuk tiras kopugudur, o da acil durumlarda zaman kazanmak icin, is seyahatinde sabah uyuyakalinca hayat kurtarir.
En acil durumlar için Tabac Tıraş Köpüğü+Ming Shi.

Yalnız Tabac nasıl bir marka ise, tıraş köpüğü bile saatler sonra bile buram buram kokuyor yüzde ve gerçekten tıraş köpükleri arasında açık ara önde.
Nişana gittiğimde o gün berberlerin kapalı olduğunu görünce dünyam yıkıldı desem yeridir. Yanıma ekipman almamıştım berberde tıraş olurum diye, ama hesap tutmadı. İstemeye istemeye kartuş aldım, arkadaşta bulunan adi bir domuz kılı fırçayla arko mavi renkli kremi köpürtüp giriştim ve sonuç ruhsuz, hissiz bir tıraş Sad

İki günlük sakal vardı. Yüzüme kartuşu sürüyorum ama gitmiyor, aşağıya doğru çekiyorum ama kesmiyor. Haa tamam bastırmam lazımdı deyip bastırıyorum ama yetersiz kalıyor, bastırdıkça batırdım ve 2 perdede WTG XTG gayet yakın bir tıraş oldum. Görüntü iyi ama kaşıntı ve kıl batıkları hemen başladı. Boyun altının yan taraflarında ve dudağın sol tarafında hafif tahriş ve kızarıklık belirdi. Sadece bulabildiğim limon kolonyası ile el kremi sürerek tıraşı tamamladım. Allahtan soğuk su vardı Smile)

Büyük konuşmayayım ama artık kartuş benim için tamamen bitmiştir. Bu kadar ruhsuz bir tıraş olacağımı tahmin etmezdim, meğerse bizler çok iyi bir yol izliyormuşuz.

Yani modern tıraş seçimim yok artık. Paylaşmak istedim sıktıysam affola.

İyi akşamlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,754 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,272 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 886 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,447 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,998 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: