Sentetik Fırça Tavsiyesi
@"hasanandnexus" Acemilik döneminize denk gelmiş olabilir. 24mm yeni nesil sentetik fırçalar için oldukça uygun bir düğüm çapı. Ve sentetik fırçalar doğal fırçalara nazaran daha hızlı geri bildirim sağlarlar. Burada genelde yanılgıya düşülen nokta yükleme yaparken köpürme sürecinin başlamasıyla birlikte normalde olması gerekenden daha az sabun yüklenmesi durumu. Bundan dolayı da istediğiniz neticeyi alamamış olabilirsiniz.

Eğer masaj etkisi yüksek bir sentetik istiyorsanız Yaqi'de daha önce denediğiniz Tuxedo düğümlü farklı fırçalara veya Frank Shaving G4'e bakabilirsiniz. Düğümün önemli bir kısmına kadar gelen yapıştırıcıyla( glue bump) birlikte sağlanan yapay omurga hissiyatının ne ölçüde sizi tatmin edeceğini bilemiyorum tabi. Sentetik fırçalara alışık ve seviyorsanız, beğenebilirsiniz.
@"marv" Komşum dediginiz gibi belki de fırça küçük olduğundan az bir yüklemeyi yeterli sanıp yaptığı köpüğü beğenmedim. Ayrıca acemilik dönemi de denebilir çünkü hepi topu iki üç fırça denemiştim. Yaqi zebra siparişi verildi. Bakalım ikinci yaqi maceram nasıl olacak. Teşekkür ederim bilgiler için. Sayenizde tekrar denediğimde daha farklı yollar deneyip hemen pes etmeyeceğim.
@"Schumi" komşum sentetiklere ilgim hızlı hazırlanması ve yumuşak uçlu olmaları sebebiyle başlamıştı. Hayal kırıklığı olmasa bile hem batıcı kıllarından arınmış, hem omurgalı jaguar daha çok mutlu etmişti o dönem. Şimdi bir de zebra ile deneyeceğim. Geldiğinde deneyip yorumlarımı ekleyeceğim unutmazsam. Fs fırça için 11.11de sağlam bir indirim gelirse düşünebilirim. Değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.
Yaqi sentetikler gerçekten iyi. Şu an elimde 4 farklı düğüm var. Tuxedo, timberwolf, cashmere ve beyaz düz sentetik elyaf. En çok timberwolf'u beğendim. Cashmere de çok iyi.
Günlük tıraş olan ve hassas cilde sahip olanlar sentetiklerin avantajını daha iyi hissedebilir. ( ekleme : Silvertip Porsuk hissiyatını daha düşük maliyetle sağlıyorlar) Çok pratikler ve hızlı köpük yapıyorlar.
Zamanla beğeniler ve beklentiler değişebiliyor. Sentetiklerle işim olmaz diyen ben, şu an domuz ve porsuklari dolaba kaldırdım.
Pek şans vermedigim sentetik fırçalarimi hediye etmişken, madem hobimiz bir tane de bulunsun deyip timberwolf almıştım. İyi ki almışım diyorum.
Yaqi sentetik fırçalarim.e84b3626ea3741457d192eeb774ff0f0.jpg
İlk sentetik fırçam olan sagrada familiayı önerebilirim. Çok yumuşak, yüzü yormuyor. Masaj etkisi pek de iyi değil(çok bi fırça tecrübem yok ama 100 liralık jaguar mix fırçamdan bile daha kötü masajı var). Az köpük tutuyor ama iyi yapıyor. Ben daha çok günlük tıraş için daha uygun görüyorum. Parasına %100 değer şimdiden hayırlı olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,095 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  Yeni bir fırça alacağım, yardımcı olabilir misiniz? Zireæl47 9 2,115 14/09/2023, Saat: 13:33
Son Yorum: Mecanica
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,201 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,141 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 71,761 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman
  Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları pars 81 95,591 16/10/2021, Saat: 20:28
Son Yorum: broraso
  The Body Shop Sentetik Fırça FloydianDM 33 38,209 12/07/2021, Saat: 18:11
Son Yorum: Murathan Kurt
  RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag ) MetsGo 35 18,809 01/11/2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Oldstyle
  Simpson Trafalgar Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 58 19,734 05/10/2020, Saat: 20:07
Son Yorum: batmanforever
  Frank Shaving SYF28-FI33 Sentetik Tıraş Fırçası posicor 19 14,904 04/06/2020, Saat: 17:29
Son Yorum: donniebrasco

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: