Sentetik Fırça Tavsiyesi
(16/05/2019, Saat: 09:37)kırmızıbalık Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle keyifli tıraşlar dilerim komşular,

Yaqi Sagrada Familia fırça almak istiyorum ama http://www.razorus.com 'da indirimde olan https://www.razorus.com/yaqi-kizil-pence...as-fircasi  aklımı karıştırdı fiyatıyla, sizce aradaki farka değer mi tecrübeli komşulardan fikir edinmek isterim, sagranın tasarımı daha çok hoşuma gidiyor da Rolleyes teşekkürler.

Diğer husus kızıl pençe daha uzun ama kesinlikle yüzde dağılmıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Herkese merhaba bir konuda değerli deneyimlerinize ihtiyacım var. Sentetik bir fırça alma ihtiyacım oluştu. Her ne kadar gönlüm Mühle Silvertip Fibre fırçadan yana olsa da indirimli hali 240TL civarı . Birde çok tercih edilen Yaqi'nin fırçaları var ki fiyatları 90-150TL aralığında. Daha önce sentetik fırça kullanmadım bu iki marka arasında fiyat farkına değecek kalite ve performans farkı var mıdır diye iki fırçayı da deneyimleyen komşularıma danışmak istedim.
(23/05/2019, Saat: 17:13)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba bir konuda değerli deneyimlerinize ihtiyacım var. Sentetik bir fırça alma ihtiyacım oluştu. Her ne kadar gönlüm Mühle Silvertip Fibre fırçadan yana olsa da indirimli hali 240TL civarı . Birde çok tercih edilen Yaqi'nin fırçaları var ki fiyatları 90-150TL aralığında. Daha önce sentetik fırça kullanmadım bu iki marka arasında fiyat farkına değecek kalite ve performans farkı var mıdır diye iki fırçayı da deneyimleyen komşularıma danışmak istedim.

Keşke biraz daha erken davransaydın komşum razorusta yaqil sentetiklerde indirim vardı. 45 TL civarında kesinlikle f/p ürünü. Şu anki fiyatlar yine uygun diğerlerine göre.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(23/05/2019, Saat: 17:13)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba bir konuda değerli deneyimlerinize ihtiyacım var. Sentetik bir fırça alma ihtiyacım oluştu. Her ne kadar gönlüm Mühle Silvertip Fibre fırçadan yana olsa da indirimli hali 240TL civarı . Birde çok tercih edilen Yaqi'nin fırçaları var ki fiyatları 90-150TL aralığında. Daha önce sentetik fırça kullanmadım bu iki marka arasında fiyat farkına değecek kalite ve performans farkı var mıdır diye iki fırçayı da deneyimleyen komşularıma danışmak istedim.

İkisinide deneyimledigim icin soyle yorum yapayim hocam size,
İki markanin sentetikleri kendine munhasir ozellikte.
-Muhle; daha batici ozellikte ama saglam omurgasi var, her turlu sert sabunu cok kisa surede alt eder. Kullanimi keyifli ama hergun kullanilirmi dersen bence hayir.
- Yaqi; yumusacik uclari var. Masaj etkisi zayif. Genelde kremler icin daha uygundur derler ama ben Her turlu sert sabunda cok iyi sonuclar aliyorum. Sadece muhle kadar hizli degil, ondan birazcik daha ugrasiyorsunuz. Ama kullanimi oldukca keyifli. Yumusak kil yapisindan oturu gunluk kullanima cok daha uygun bence.
Genel olarak bu sekilde izlenimim, tercih senin komsum.
(23/05/2019, Saat: 17:46)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkisinide deneyimledigim icin soyle yorum yapayim hocam size,
İki markanin sentetikleri kendine munhasir ozellikte.
-Muhle; daha batici ozellikte ama saglam omurgasi var, her turlu sert sabunu cok kisa surede alt eder. Kullanimi keyifli ama hergun kullanilirmi dersen bence hayir.
- Yaqi; yumusacik uclari var. Masaj etkisi zayif. Genelde kremler icin daha uygundur derler ama ben Her turlu sert sabunda cok iyi sonuclar aliyorum. Sadece muhle kadar hizli degil, ondan birazcik daha ugrasiyorsunuz. Ama kullanimi oldukca keyifli. Yumusak kil yapisindan oturu gunluk kullanima cok daha uygun bence.
Genel olarak bu sekilde izlenimim, tercih senin komsum.

Çok teşekkür ederim detaylı bilgilendirme için. Mühle Nom serisinden basit bir domuz kılı fırçam var. Bazen geç saatte tıraş olmam gerektiğinde yada kısa seyahatlerde kuruma vb problemler nedeni ile sentetik fırça edinmeye karar verdim. Haftanın 5 günü tıraş oluyorum.Genelde proraso sandal yada mühle sabun kullanıyorum.Bu durumda Yaqi f/p olarak öne geçiyor gibi. Peki Yaqi de özellikle tavsiye edebileceğiniz bir model var mıdır ?
Genel olarak yaqi sentetikler yumuşak güzel fircalar. Seçim yaparken tasta kopurtme yüzde kopurtme elinizin büyüklüğünü göz önünde bulundurmak lazım.
Tavsiye olarak ferrari-sagrada-kara mermer öne çıkan popüler fircalar.
(23/05/2019, Saat: 18:08)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Genel olarak yaqi sentetikler yumuşak güzel fircalar. Seçim yaparken tasta kopurtme yüzde kopurtme elinizin büyüklüğünü göz önünde bulundurmak lazım.
Tavsiye olarak ferrari-sagrada-kara mermer öne çıkan popüler fircalar.
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Ellerim oldukça küçük Smile evde genelde tasta tercih ediyorum ama seyahatte yada üşendiğimde direk yüzde köpürtüyorum.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(23/05/2019, Saat: 17:55)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim detaylı bilgilendirme için. Mühle Nom serisinden basit bir domuz kılı fırçam var. Bazen geç saatte tıraş olmam gerektiğinde yada kısa seyahatlerde kuruma vb problemler nedeni ile sentetik fırça edinmeye karar verdim. Haftanın 5 günü tıraş oluyorum.Genelde proraso sandal yada mühle sabun kullanıyorum.Bu durumda Yaqi f/p olarak öne geçiyor gibi. Peki Yaqi de özellikle tavsiye edebileceğiniz bir model var mıdır ?

Genelde yaqi fircalar birbirine yakin ozelliktedir. Benim tavsiyem 24 yada 26mm captaki fircalardan seciminizi yapmaniz daha iyi olur gibi. Secimde hangi sap hosunuza gidiyorsa o yonde yapin bence. Mesela ben son gunlerde su modeline hayranim

https://www.razorus.com/yaqi-moka-expres...as-fircasi
(23/05/2019, Saat: 17:55)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim detaylı bilgilendirme için. Mühle Nom serisinden basit bir domuz kılı fırçam var. Bazen geç saatte tıraş olmam gerektiğinde yada kısa seyahatlerde kuruma vb problemler nedeni ile sentetik fırça edinmeye karar verdim. Haftanın 5 günü tıraş oluyorum.Genelde proraso sandal yada mühle sabun kullanıyorum.Bu durumda Yaqi f/p olarak öne geçiyor gibi. Peki Yaqi de özellikle tavsiye edebileceğiniz bir model var mıdır ?
Yüzde köpürtme için yaqi kara mermer bence harika. Batma kesinlikle yok ve dakikalarca sıkılmadan keyifle köpürtme deneyimi veriyor. En ucuz sabunu dahi krema kıvamına getiriyorsunuz yüzde. Arko çubuk sabunu yeniden keşfetmek için ideal.
Yaqi kara mermer kullanicısi olarak şunları soyleyebilrim. Cildim hassas oldugu icin domuz firca kullandigim donemlerde tiras sonrasi 12-16 saat cildimde yanma olurdu.Yaqi kara mermere gectikten sonra zerre yanma yasamadim. Kara mermer cok yumusak olmasina ragmen omurgasi domuz kadar olmasada bence guclu bir firca. Ancak sentetik killarin su tutma ozelligi olmadigindan hangi sentetik fircayi kullanirsaniz kullanin, suyu bolca almalisiniz. Bu arada sentetik fircalsrla tasta kopurtme her zaman daha iyi olur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,230 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  Yeni bir fırça alacağım, yardımcı olabilir misiniz? Zireæl47 9 2,215 14/09/2023, Saat: 13:33
Son Yorum: Mecanica
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,271 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,301 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 72,261 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman
  Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları pars 81 96,192 16/10/2021, Saat: 20:28
Son Yorum: broraso
  The Body Shop Sentetik Fırça FloydianDM 33 38,407 12/07/2021, Saat: 18:11
Son Yorum: Murathan Kurt
  RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag ) MetsGo 35 18,880 01/11/2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Oldstyle
  Simpson Trafalgar Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 58 19,896 05/10/2020, Saat: 20:07
Son Yorum: batmanforever
  Frank Shaving SYF28-FI33 Sentetik Tıraş Fırçası posicor 19 14,982 04/06/2020, Saat: 17:29
Son Yorum: donniebrasco

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: